Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482259/bmid_hlasy-v-bouri-ZHO-482259.png 4 737 737

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Voices in the Snow , 2020

Domisek1
13.09.2021 5 z 5

WOW!!! Tak tahle knížka mě teda bavila. Skvěle se četla.krásný příběh dvou lidí co se do sebe zamilují a za zády mají tlupu bestií. Obě postavy jsou moc milí a sympatický. Ovšem teda to není takový horor jako jsou od spisovatelky domy s duchy ale i tak jsem se občas bála. Už se moc těším na další pokračování.. Kniha mě děsně bavila.

LaInSe
10.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Jako fanynka D. Coates jsem si rozhodně nemohla nechat ujít ani tuto knihu.

Co mě překvapilo? Asi především silná romantická linka, kterou jsem vůbec nečekala. Nicméně mi vůbec nebyla na obtíž. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Je pravdou, že tato kniha mi přijde méně strašidelná než její doposud v češtině vydané knihy o strašidelných domech. Na druhou stranu mi ale přišla daleko propracovanější a nepředvítatelnější. Minimálně do poloviny knihy jsem opravdu netušila, co se z nastalé situace vyvrbí... Jakýže velký zvrat to přijde a vlastně i... O čem ta kniha vlastně je? :) To ovšem nemyslím jako kritiku, Darcy píše velice čtivě, takže jsem se opravdu nenudila, i když jsem vůbec netušila, kam kniha směřuje. Nejsem moc zvyklá být překvapená u knih této autorky, ale tady se to povedlo. A vzhledem k tomu, že se jedná o sérii, jsem moc zvědavá, co bude dál.

inkara
09.09.2021 4 z 5

Napětí je tam spousta a u některých pasáží jsem se fakt bála a lekala jsem se zvuků ve svém reálném prostředí. Knížka se čte velmi dobře, děj ubíhá a nijak zvlášť nezpomaluje. Lovestory v hororu moc ráda nemám, ale tady jsem to zatím ráda odpustila. Nicméně i tady se odehrávají takové ty typické nelogické úvahy jako "rozběhnu se sama do lesa, co by se asi tak mohlo stát..."
Jsem zvědavá na pokračování! Čekají nás další 3 knihy ze série, tak se máme na co těšit!

Ráčkajda
05.09.2021 4 z 5

No tak nevím, sice jsem to přečetla na jeden zátah, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se u toho bála. Na obalu knížky se píše, že autorka je královnou hororu.... Za mě to rozhodně není horor, ale pohádka.

Ajuszka
05.09.2021 5 z 5

Knihy Darcy Coates čtu jedním dechem. Tahle nebyla výjimkou. Ještě štěstí, že tohle se opravdu nemůže stát (doufám :D), protože už takhle jsem se bála jít pustit ven psa :D
Clare a Dorran jsou super dvojka, vzniká mezi nimi během příběhu krásný vztah,což knize dodá na jistém kouzlu.
Všem doporučuji přečíst a ponořit se tak do strašidelné atmosféry zimy a domu.
A já se o to víc těším na jaro na pokračování.