Divné hlášky z knihkupectví

Divné hlášky z knihkupectví https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339391/bmid_divne-hlasky-z-knihkupectvi-5Zd-339391.jpg 4 439 125

Hlášky z knihkupectví série

Když Jen Campbell začala sepisovat své zkušenosti se zákazníky z knihkupectví na blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských podivínů dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, tak i jejich knihomilské zákazníky kteří dokážou ocenit absurdní a literární humor.... celý text

Literatura světová Humor Citáty a přísloví
Vydáno: , CPress

Weird Things Customers Say in Bookshop , 2012

iveta3689
07.04.2020 4 z 5

Milé, vtipné. Kdo pracuje s lidmi se v tom pozná.

sgjoli
15.02.2020 3 z 5

Nakonec dávám průměrné hodnocení. Hlášky byly divné všechny, to připouštím. Ale jelikož je kniha prezentována jako humorná, tak mám trochu problém. Některé hlášky mne skutečně pobavily (a trochu mi i připomněly to, co občas slýchám u nás v knihovně), ale některé hlášky mi přišly poněkud slabšího rázu. Takže průměr, no. Nenadchne, neurazí. Celkově jsem ráda, že jsem si knihu nakonec jen půjčila. Je to ten typ knihy, co si člověk přečte jednou a pak už nemá potřebu se k tomu znova vracet. Takže z mého pohledu to za nákup asi úplně nestojí... takže tak.

Mosula
11.01.2020 2 z 5

Čekala jsem, že to bude vtipná knížka do metra. Ale většina hlášek mi přišla jen divných, pousmála jsem se párkrát. Knížka není zajímavá ani po grafické stránce.

syslomil
08.01.2020 odpad!

Pracuji v knihovně, tak jsem se těšila na humorné zážitky s knihami. Sama jsem zažila lidi, kteří si název knihy vymysleli a nechali mě jak blbce hledat všude možně ... chtěli knihu, co si půjčili před 30 lety a věděli jen to, že měla hnědé desky ... ptali se, co vlastně v knihovně vedeme ... požadovali knihy, které si našli v katalogu jiné knihovny, ale z dotazů a chování zákazníků v Hláškách se mi chtělo plakat. Tolik hlouposti, drzosti a nadutosti na jednom místě. Navíc děsná sazba textu. Zpřeházené stránky, obrázek narušující text, chybějící řádkování... Brněly mě z toho oči. Na druhý díl nemám nervy.

knihovniceS
25.11.2019 1 z 5

Pracuji v malé knihovně a od kolegyní z velkých knihoven znám milé historky, ale to co je v této knize mě dost zklamalo ... Nedočetla jsem

knihovniceS
22.11.2019 1 z 5

Právě čtu a jsem trochu zklamaná. Myslela jsem, že to bude větší "bomba", asi tak jako bývá u knihovnic ...

ydnac
18.11.2019 3 z 5

Vtipná kniha tak na hodinku čtení:-)Škoda jen, že člověk některým idiotům nemůže říct ,že jsou idioti:-)

Romča11
13.11.2019 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví je knížka přesně pro ty, kteří se chtějí zasmát a občas se trochu pozastavit nad lidskou naivitou nebo až hloupostí. A také nad tím, co všechno dokáží lidé vypustit z pusy v knihkupectví a jaké mají nesmyslné požadavky.

Tolik jsem se nad knížkou nezasmála už dlouho. Je až neuvěřitelné, co někteří lidé dokáží vymyslet, na čem trvají nebo jak moc dokáží být někdy drzí.

Každopádně pokud máte špatnou náladu, tak tahle knížka vás zaručeně rozveselí. Nad některými hláškami jsem se opravdu zasmála od srdce.

Hodně oceňuji, že autorka dokázala sesbírat tolik hlášek a pamatovala si je takto přesně. Já sama občas zapomenu, co mi člověk řekl po pár minutách.

Na druhou stranu tato kniha nemá moc přidanou hodnotu. Máte ji přečtenou za chvilku, pobaví vás, ale nic vám to nedá.

Kacennnka
03.11.2019 2 z 5

Kdyby se tak kniha neustále neopakovala, bylo by to nepopsatelně lepší.

JointlieKat94
15.10.2019 2 z 5

Knihu jsem si otevírala pred spaním, ze začátku super, smála jsem se, až mě přítel okřikoval, a pak přišly ty chyby.. za ty strhávám jednu hvězdičku, to jako jo.
Začátek hlášky na str.19, a pokračování na str.22., potom hlášky, které nejsou oddělené, těch nebylo tolik, ale pak přijdou o to kouzlo a smích se nekoná.

Kniha jinak hezká, doplněná obrázky, u hlášek jsem se převážně smála, i tomu, co lidi dokážou vymyslet.. ale často jsem nad tím taky kroutila hlavou. :D

Pitbullka
27.08.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka na hodinku. I když bohužel ne všechno mi přišlo tak vtipné.

wooloong
20.08.2019 4 z 5

Jednohubka na jedno čtení před spaním. Některé hlášky byly opravdu hodně povedené.

ElenaM
04.08.2019 4 z 5

Kniha, která vás pobaví a utvrdí v tom, že lidská blbost je neomezená a věčná. Někdy jsem nevěřila vlastním očím.

RenkaB
09.07.2019 3 z 5

Přečteno za pár hodin. Krátké, výstižné, někdy k pousmání, někdy k pláči. Odnesla jsem si pozitivní poznání, že dokud budou chodit po světě lidé schopní vyplodit takové plky, tak nikdy nepřijdu o práci.
K tištěnému vydání - před případným dotiskem to dejte do ruky korektorovi, prosím Vás.

Sarajana
24.06.2019 5 z 5

Kniha se dobře četla, pobavila, celkově se líbila.

ZuzziŠ
07.06.2019 5 z 5

Ach ano, práce s lidmi takovéhle situace přináší.
A protože i já jsem člověk, tak jsem si sebe tolikrát představovala v pozici divného hlasatele nejen z knihkupectví!

(zákaznice si kupuje Saturnina)
PRODAVAČ: Už vyšel i druhý díl.
ZÁKAZNICE: Jé, to jsem chtěla, tohle není druhý díl? Promiňte!
(prodavač odchází se zákaznicí pro druhý díl Saturnina a podává ho zákaznici)
ZÁKAZNICE: On není zabalený?(ve folii je zabalený pouze první díl). Takhle to přece zničím!
Prodavač podává zákaznici alespoň pytlík.

Verousek
28.05.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v práci o polední pauze a musím říct, že v tomto ohledu jsem si nevybrala dobře, protože jsem se musela ustavičně smát. Šílené, ztřeštěné, trefné, ujeté ... asi těmito slovy bych knihu popsala. Zvláštní, na co všechno jsou schopní lidé přijít. Na jednu stranu si ale říkám, kam to s tímhle přístupem vede a zda bych se tomu vůbec měla smát...

oblakaknih
15.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha!
Chce se vám smát, plakat nebo jste v šoku.
Kdo by byl řekl, že lidé mohou být tak mimo.
Moc se mi líbí, že všechno jsou autorčiny zážitky z různých knihkupectví, kde pracovala.
Skvělá oddechovka, určitě se ke knize vrátím!

medvídě
20.04.2019 4 z 5

Skvělá sbírka situací a odposlechnutých rozhovorů. Tohle by snad člověk sám ani nevymyslel :D.
Odpočinková četba, která zabere jen chvíli, ale budete se u ní buď hodně smát, nebo se zarazíte, jestli to dotyčný opravdu myslel vážně. Je tam i spousta kreseb, které příběhy perfektně doplňují.
Jednu hvězdičku ale musím odebrat, protože během první kapitoly tam byly tiskové chyby. Když chyběla mezera mezi jednotlivými hláškami, tak se to dalo, zas tolik to nevadilo. Problém ale nastal v momentě, kdy jste si přečetli jednu větu a pokračování se objevilo asi o 2-3 strany dál.

DK197
13.04.2019 4 z 5

Někdy mi smíchy tekly slzy, jindy jsem nevěřícně třeštila oči. Bomba. A pak byly samozřejmě slabší momenty, ale to se dalo asi čekat. :-) Všeobecně vzato podařená jednohubka. :-)