Divné hlášky z knihkupectví

Divné hlášky z knihkupectví https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339391/bmid_divne-hlasky-z-knihkupectvi-5Zd-339391.jpg 4 439 125

Hlášky z knihkupectví série

Když Jen Campbell začala sepisovat své zkušenosti se zákazníky z knihkupectví na blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských podivínů dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, tak i jejich knihomilské zákazníky kteří dokážou ocenit absurdní a literární humor.... celý text

Literatura světová Humor Citáty a přísloví
Vydáno: , CPress

Weird Things Customers Say in Bookshop , 2012

essidaven
12.08.2018

Některé hlášky docela pobavily, neuvěřitelné, jak jsou lidé občas hloupí:-) Akorát v knize bylo spousta chyb v tisku, jako například jedna hláška napsaná ob jednu stránku nebo konec hlášky chyběl apod.

madem
28.07.2018 5 z 5

Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Skoro celou knihu jsem se prosmála. Jen některé hlášky byly trochu smutné, když si uvědomíte, jací lidé mezi námi žijí. Většina hlášek však byla úsměvných.

audrey.ley
17.07.2018 4 z 5

Výborná kniha, super oddechovka, samozřejmě, některé hlášky pobaví víc, některé míň, ale myslím, že každý, kdo má rád vtipné výroky z "každodenního" života, knihu ocení.

3nitka
15.07.2018 3 z 5

Niečo podobné ako "Kniha přítel člověka, Člověk přítel knihy", tá bola o uznanie lepšia, preložená aj citátmi.

HDosoudilová
29.06.2018 5 z 5

Úžasná kniha pro všechny milovníky reálného humoru. Pro mě jsou tyto hlášky opravdu reálné , protože jsem v knihkupectví pracovala. Některé jsou samozřejmě vtipné více, jiné méně. Myslím si však, že autorce šlo nejen o pobavení ale i o tu absurdnost, kdy lidé opravdu kolikrát neví, co říkají a kam chodí. Mě kniha velmi pobavila.

muchomurka
21.06.2018 3 z 5

Některé hlášky byly dost dobré, jsem se zasmála, ale jinak normální, průměrné průpovídky, které asi v dané situaci byly velmi vtipné, takto prostě jen "hm".

LenysekC
25.05.2018 5 z 5

Moje nová bible. Ach jak já jim rozumím! Teda knihkupcům myslím. I když jako zákazník umím být taky asi na ranu!

knih.sasa
02.05.2018 3 z 5

Pěkná oddechovka, kdo jednou dělal v jakémkoliv obchodě, určitě se párkrát najde. Lidé mají různé dotazy. Při přechodu z jedné strany na druhou opravdu problém poznat, zda pokračuje rozhovor z minulé stránky nebo už je to další postřeh.

efka.saf
26.03.2018 4 z 5

Ne-e! :-D To jsou opravdu reálné hlášky vypouštěné našimi spoluobčany? Nikdy mě nepřestane udivovat nehynoucí odvaha, drzost a samozřejmě i tupost některých lidí. Na druhou stranu, pokud toto reálně vypouští dospělí, nelze se pak divit, že některé děti se projevují rovněž jako perlorodky.
Některé hlášky byly opravdu hodně vtipné, nad jinými jsem jenom nevěřícně kroutila hlavou. Skoro mě až mrzí, že nemám dostatek odvahy (a drzosti) chodit si do knihkupectví číst román na pokračování a stránku, kde skončím, si označit založeným rožkem.
Hvězdičku strhávám za totálně diletantské provedení. Těžko říct, jestli knihu vůbec viděl nějaký korektor (nebo snad odpovědný redaktor?), ale jestli ano, pak nechápu, jak mohou být slité dvě hlášky do sebe (tohle bylo v knize nikoliv jednou nebo dvakrát, ale opravdu několikrát!), v jednom případě byla hláška dokonce nedokončená na jedné straně, když jsem ale otočila, zbytek nikde nebyl k nalezení a začínala tam hláška úplně nová. Tohle opravdu ne.

certik003
23.03.2018

Hlášky, které známe my všichni, kteří pracujeme za pultem nebo přepážkou. Občas si člověk říká, že tohle přece nikdo nemohl vypustit z úst? Bohužel z praxe vím, že mohl. :D Pobavila jsem se.

JErle
21.03.2018 5 z 5

V knihkupectví jsem pracovala několik let a mnohé z hlášek mají opravdu mezinárodní platnost:-)
Varianty (nejen) téhle "V 60. letech jsem četl knihu. Nepamatuji si název. Ale vybavuji si, že byla zelená a bavila mě.
Víte, kterou myslím?" jsem za ty roky slyšela několikrát.

lenkaabooks
16.03.2018 4 z 5

Pobavilo. A nepřekvapilo. V každé z mých dosavadních profesí jsem se setkala s absurdními, ale i vtipnými požadavky. Někdy se zasmějete, jindy nevěřícně kroutíte hlavou. Je fajn nápad sepsat to a pobavit i ostatní. Třeba se v tom někdo pozná :-))

Alex.rrr
15.03.2018 4 z 5

Dokonalé :D. skvěle jsem se zasmála. Bohužel, práce s lidma, je někdy opravdu o nervy.. škoda, že se dá kniha zhltnout během jednoho dne.

Peace
11.03.2018 4 z 5

Víte, kterou myslím?"

Chvílemi k smíchu, chvílemi až k nevěřícnému vrtění hlavou, co vše je možné zažít při kontaktu s lidmi.

Andynka
10.03.2018 5 z 5

Vtipné historky z knihkupectví. Bylo fajn se zasmát nad hloupostí lidí. :-)

dalia1769
02.03.2018 3 z 5

Jako nápad na facebookovou stránku nebo blog je to fajn, některé hlášky jsou vtipné, jiné úsměvné a některé hloupé. Na dvě knihy v celkové ceně kolem 700,-- Kč to ale podle mne opravdu nestačí, na to je většina těch textíků prostě příliš banálních.

Shashlick
15.02.2018 4 z 5

Kniha přináší to, co slibuje. Tedy sebrané hlášky z knihkupectví, které někdy pobaví, někdy vyděsí lidskou hloupostí a někdy se setkají s nepochopením, protože nevíte o co jde. To se stane hlavně u kousků, které se nějakým způsobem odkazují na jinou literaturu, která není v našem prostředí tak známá, jako v tom anglofonním.

Marekh
04.02.2018 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila a u knihy jsem se pobavil. Říkal jsem si, že někteří knihkupci musí mít hodně trpělivosti se zákazníky. Někdy to hraničilo až s drzostí. :)

Ilustrace v knize jsou z jedné strany jednoduché, ale také se mi líbily, knihu pěkně obohacují.

Dorrinka
31.01.2018 3 z 5

Taková jednoduchá ptákovinka, co je k smíchu i pláči nad lidskou blbostí, která snad dokonce oplývá vlastním životem a kreativitou nezávisle na svém původci. Myslím přesně ty momenty, kdy docela inteligentní a příčetný člověk vyplivne perlu všeho blbství, ani o tom neví. Těch je tu hodně. A pak taky hodně, hodně záznamů čisté, krystalické hlouposti... Rozhodně jsem o sobě hodně zjistila. Třeba že nikdy nebudu mít dost odvahy, abych vešla do knihkupectví a zeptala se: "Prodáváte tady špunty do vany?"

LimedkaMikki
29.01.2018 4 z 5

Ach ano, jak se do toho člověk dovede vcítit.
"Hledám knihu, je modrá a byla super. Víte, kterou myslím?" Ovšem že, na světě totiž existuje jenom jedna kniha, která má modrou barvu. Nehledě na to, že když se nějakým zázrakem dopátráme, kterou měla čtenářka na mysli, zjistíme, že tak docela modrá nebyla. A to mám ještě výhodu toho, že tohle je zážitek z knihovny, kde máme přístup k tomu, co si u nás vypůjčili.
Ale přesto všechno, jak to pobavilo, o to víc, když to člověk zná, to vlastně nebylo tak "wau", jak bych čekala - takže je 4 hvězdičky.