Divné hlášky z knihkupectví

Divné hlášky z knihkupectví https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339391/bmid_divne-hlasky-z-knihkupectvi-5Zd-339391.jpg 4 439 125

Hlášky z knihkupectví série

Když Jen Campbell začala sepisovat své zkušenosti se zákazníky z knihkupectví na blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských podivínů dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, tak i jejich knihomilské zákazníky kteří dokážou ocenit absurdní a literární humor.... celý text

Literatura světová Humor Citáty a přísloví
Vydáno: , CPress

Weird Things Customers Say in Bookshop , 2012

lucakuca
02.07.2021 3 z 5

To se jako fakt děje?

Zákazník: "Přečetla jste všechny knihy, co tu máte?"
Prodavačka: "Nemyslím si."
Zákazník: "To tedy nejste příliš dobrá v tom, co děláte, viďte?"

Zákazník: "Hledám asi takhle širokou knihu (ukáže rozpětí). Mám v knihovně místo, které potřebuji zaplnit. Hrozně mi leze na nervy."
Prodavačka: "A jakou knihu byste rád?"
Zákazník: "To je jedno, jen aby tam seděla."

dlabikk
29.06.2021 1 z 5

Mě to tedy nepobavilo. Čekala jsem vtipné hlášky, ale byly opravdu jen divné. Jedna hvězda a to jsem se přemáhala.

Ellissabeth
25.05.2021 5 z 5

Krásné, příjemné čtení vždy, když si chce člověk udělat chvilku pro sebe. Moc jsem se pobavila, těším se na druhý díl.

Amneris
24.05.2021 4 z 5

Kniha mě zaujala už svým názvem a rozhodně mě nezklamala. Při čtení jsem se opravdu bavila a věřím, že takových zákazníků najdeme asi ve všech knihkupectví dost a dost :-D

Berulidemknihy
24.04.2021 2 z 5

Asi nemám humor.
Kniha vážně nebyla nic pro mě, většina vět mi přišla strašně moc prvoplánová. Chápu, někoho to mohlo bavit, ale za mě nikdy více.

jullsebkova
02.04.2021 5 z 5

Kniha je nenáročná (i v aj) a pobaví. Vzhledem ke karanténě je tato kniha skvělý způsob, jak se trochu přiblížit vlastní brigádě v knihkupectví. Některé pasáže mi připomněli vlastní zkušenosti.

mysimas
05.03.2021 2 z 5

Milé a nenáročné čtení na jedno posezení. Knížku doporučuju spíš půjčit z knihovny, nemyslím, že je to něco, k čemu by se člověk vracel.

Ronnie68
17.02.2021 4 z 5

Rozhodně pobavila ... hlavně ty opravdu hodně šílené otázky na prodavače .... ale zaručeně mě pobavila hláška, kterou tady musím zmínit (a to proto, že jedná o mou opravdu hodně oblíbenou knihu):

ZÁKAZNICE (přečetla nahlas synovi záložku knihy Zloděj blesku ze série Percy Jackson): Promiňte, je tahle knížka založená na skutečných událostech?
PRODAVAČKA: Jde o příběh amerického kluka, který zjistí, že je synem Poseidona, poněvadž nechtěně způsobí explozi své učitelky matematiky.
ZÁKAZNICE: Ano
PRODAVAČKA: Takže nikoli.

... omlouvám se za malou ukázku ... ale nějak jsem si nemohla pomoct ...

Opisska
28.01.2021 5 z 5

Bavilo mě to

dee95
18.01.2021 5 z 5

Geniální! ????

Adýsek
06.01.2021 3 z 5

Čteno v angličtině. Pokud hledáte jednoduchou knihu v angličtině - tady ji máte.
Milé čtení, které neurazí. V knize se našlo i pár hlášek, které mě opravdu rozesmály. A u některých jsem si ani nemohla představit tu situaci a hlavně, jak bych na ní, kromě smíchu, zareagovala.
Pochvala autorce a spolupracujícím knihkupcům.

CUSTOMER: I have got a while before my bus. Are you and any of the other customers interested in playing cards?

Fortuna7
06.01.2021 4 z 5

U některých hlášek z této knihy jsem si říkala jak to někdo dokázal vypustit z pusy. U knížky se dost nasmějete a je to milé oddechové čtení.

Damonka12
03.01.2021 4 z 5

Super oddechová kniha pro zasmání.

Verunka926
20.12.2020 3 z 5

Milé, odpočinkové čtení. U některých hlášek jsem se opravdu smála nahlas, protože jsem nedokázala pochopit, že to někdo mohl myslet vážně.

Hani77
13.12.2020 5 z 5

Přečteno během chvilky, hezké odpočinkové čtení. Některé hlášky mě moc pobavily, u některých jsem kroutila hlavou, jestli je to vůbec možné. U některých hlášek je nutné znát knihu nebo autora, aby se mohl vtip pochopit, ale většina hlášek žádné znalosti nevyžaduje, jen ukazuje na tupost některých jedinců.

Hned první hláška mě dostala:
,, Zákazník: V 60. letech jsem četl knihu. Nepamatuji si autora ani název. Ale vybavuji si, že byla zelená a bavila mě. Víte, kterou myslím?"

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Vítejte v mém světe.. Jakožto vedoucí v knihkupectví s knihou soucítím.

Aivinka
23.09.2020 4 z 5

Jako Knihkupkyně jsem se zasmála. Zní to neuvěřitelně, ale hodně z hlášek zde uvedených, se opakují klidně i třikrát denně... Jsou jen dvě věci na této planetě, které jsou nekonečné. Má láska k dobré literatuře a lidská blbost.

Gabetka
18.09.2020

No, ty hlášky byly opravdu divné. Některé dokázaly rozesmát, či vyvolat úsměv, většina spíš kroucení hlavou. Kdybych neměla vlastní zkušenost, na co všechno se lidi dokážou zeptat a co vymyslet, tak bych jim snad ani nedokázala uvěřit. Knihu nehodnotím hvězdičkami, nedokážu ji s ničím porovnat a objektivně ocenit. Na chvilkové odreagování je fajn, ale to je veškerý přínos.

mia.com
16.09.2020 4 z 5

Jelikož roky pracuji s lidmi, vím, že lidská hloupost nezná mezí, tudíž mě spoustu dotazů nijak nepřekvapilo a věřila bych všemu. Samozřejmě jsou některé příhody slabší nebo je člověk kvůli neznalosti daného díla či autora nepochopí. Párkrát jsem se zasmála i nahlas, nejvíc mě pobavila pasáž s Na Větrné hůrce. Jako jednohubka je to fajn knížka na půjčení z knihovny.

MHudec
21.05.2020 odpad!

A to má být vtipné? Málokdy napíšu negativní hodnocení, tady se tomu bohužel nevyhnu. Je to docela děs a katastrofa. Grafická stránka je tragédie, sazba tragédie, obsah tragédie.