Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2096 2096

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

tabaluga
25.10.2022 5 z 5

Moc krásné čtení, pokud se to, co se odehrává na stránkách knihy, tak dá nazvat. Od paní spisovatelky jsem již nějakou knihu přečetla a tímto paní spisovatelku řadím mezi mé oblíbené autory. Jen jsem doufala, že se trochu více dozvím o životě Edity, aby člověk mohl pochopit... Irma byla silná žena.

Annabelka
09.10.2022 5 z 5

Druhá kniha přečtená od této autorky a určitě ne poslední. Velmi čtivá kniha z nelehké dřívější doby a osudy jedné rodiny. Sice byl pak příběh už předvídatelný, ale to vůbec nevadí.

kristyna4614
09.10.2022 5 z 5

Silný příběh

WaN635
04.10.2022 5 z 5

Silný příběh kukaček v rodině Pospíšilových odehrávající se v přetěžké době.
Irma byla mladinká, nezkušená puberťačka vhozená do drsného života a postupně se z ní stala žena, která našla sebedůvěru a rozhodnost.
Příběh se mi četl, i přes přetěžké období (nejen) našich dějin, velmi dobře a já každou stránku četla s očekáváním dalšího vývoje děje. Autorka má podobný styl psaní jako má oblíbená spisovatelka Alena Mornštajnová,takže si v nejbližší době od ní ještě něco přečtu.

Renatka11
28.09.2022 4 z 5

Čtivý a velmi silný příběh. Přestože ženské romány nevyhledávám a nejsem ani skalním fanouškem knih paní Körnerové, k jejím příběhům se čas od času díky doporučení dostanu a její ženské hrdinky obdivuju pro jejich vnitřní sílu, statečnost a praktičnost. A stejně tomu bylo i u právě dočteného Hlasu kukačky.

Seyris
25.09.2022 4 z 5

Precetla jsem po hermankovem udoli. Knizka je to dobra, cte se dobre, ale nevim proc, hermankove udoli me nejak vic pohltilo. Urcite stoji za precteni.

A trosku odbocim, jak tu pise dole klokan - mile damy, vsechny jste obdivuhodne, co musite/musime vydrzet. Dneska je to mozna o chlup lehci bez predsudku a s medicinouv jakemkoliv smyslu, tehdy to bylo peklo uplne. Klanim se vsem zenam, ktere ty doby preckaly.

Babkabylinkarka
20.09.2022 5 z 5

Moc zajímavý příběh. A když si člověk uvědomí, že je podle pravdivých událostí, tak to je teprve síla. Nepřestává mě fascinovat, jak spletitė osudy mohou být.

vlčice68
10.09.2022 5 z 5

V knihách Hany Marie Körnerové se čtenáři setkávají s propletenými osudy hrdinů a ani tato kniha není vyjímkou. Kniha o těžkém životě, složitosti rodinných vztahů, lásce a obětování.

AndelkaZoubek
04.09.2022 5 z 5

Knihu jsem si poslechla v rámci doporučení pro členy Audioteka Klubu. Příběh je psaný podle skutečné události. Celkově hodnotím jako velmi zdařilý autorský počin, děj plyne rychle, přelívají se různé časové linie, ve kterých se dá dobře orientovat. Děj je psán napínavou formou. Líbí se mi také dobré vysvětlení motivů chování jednotlivých postav, kdy má čtenář možnost pochopit danou situaci z více úhlů pohledu. V průběhu čtení poslední cca třetiny knihy mi až běhal mráz po zádech.

krejcovka76
14.08.2022 5 z 5

Od autorky moje první knížka. A musím říct, že jsem velmi mile překvapena. Přestože se jedná o příběh z nelehkého období našich dějin, tak je popsán zajímavě, čtivě a člověk jen žasne, jak moc těžké to měly a co všechno zvládly naše předchozí generace. O co my to máme lehčí a přesto si neustále na něco stěžujeme. Až neskutečně realisticky je popsáno celé naše obětování pro zachování míru v Evropě během Mnichovské dohody a celé její tragické následky. Úplně mě mrazí, když si představím, že v této době se mohlo stát něco podobného a že jsme se za mě rozhodli správně. Děkuji autorce za skvělý počin a všem doporučuji.

Kackac77
11.08.2022 5 z 5

Toto je první knížka od paní Körnerové, kterou jsem četla. Moc se mi líbila. Hezký příběh, i když plný smutku a těžkých životních osudů. Dřív jsem takové příběhy neměla ráda, raději jsem četla veselejší věci. Teď si říkám, že mě tyto příběhy učí se z věcí neposr.. Určitě to není moje poslední knížka od autorky.

gossipavlina
05.08.2022 4 z 5

Jsem tak trochu na vážkách v počtu hvězd.
Měla jsem to úplně stejně, začátek s Editou mě moc nebavil. Přemýšlela jsem, proč tak vysoké hodnocení.
A na začátku knihy mi chybělo uvedení do doby. Měla jsem pocit, se děj odehrává v 70 letech 20 stol. Až po nějaké době jsem pochopila svůj omyl.
Ale jinak byl příběh Irmy, Edity a ostatních vymyšlen s důvtipem a puntičkářsky. Kniha je čtivá. Takže nakonec za mě ****

rumova_kulicka
29.07.2022 5 z 5

Ten začátek s Editou mě teda vůbec nenadchnul, myslela jsem, že knihu odložím. Ale byla by to chyba, jinak to byl zajímavý příběh. Jako celek hodnotím plným počtem.

ruzenka8973
16.07.2022 5 z 5

Knížka poutavá... Trochu předvídatelný konec .. ale skvěle se čte...

marie3541
07.07.2022 4 z 5

Knihy této autorky mám velice ráda a vždycky se těším , když mám možnost si něco od ní ještě přečíst . Hlas kukačky není výjimkou . Neměla jsem teď tolik času na to, úplně se ponořit do čtení , tak možná právě proto se mi asi víc líbilo Heřmánkové údolí . Ale knížku vřele doporučuji , i když téma knížky a příběh z doby války není vůbec veselý. A místy je knížka opravdu drsná.

Handa1969
06.07.2022

První knihu,kterou jsem četla od této autorky bylo Hermankove údolí moc se mi líbila byla jsem zvědavá na další její dílo a tak jsem si přečetla Hlas kukacky a nejsem vůbec zklamaná vřele doporučuji.

jankasvanka
03.07.2022 5 z 5

Opět nádherný příběh od této spisovatelky

Jiparis
03.07.2022 5 z 5

Rozplétání vztahů mezi rodiči a dětmi na pozadí složité doby je moc pěkně zachyceno. Úplně mě mrazilo, když jsem četla věty o tom, jak Hitler odůvodňoval okupaci Československa. Jsou to věty jak přes kopírák stejné jako používá Putin o Ukrajině. Měli bychom se poučit.

LenkaKa
30.06.2022 4 z 5

Od autorky, už jsem četla víc knih, pro mě je to tradičně hezké čtení.

LucieT
29.06.2022 5 z 5

Wow, to byla síla. Už po přečtení prvních pár stran jsem měla problém knihu odložit, tak mě příběh pohltil. Před hlavními hrdinkami smekám a jsem vděčná osudu, že mi takto nenaložil.