Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2096 2096

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

krtecek_1
20.06.2019 4 z 5

Linka Edity pro mě nebyla až tak čtivá, ovšem s Irmou se vše otočilo o 180 stupňů. Patří jí můj obdiv. Těžký život, ze kterého se nesesypala, ale postavila se mu rázně čelem. Pěkná kniha, ale od autorky mi více "sedí" příběhy odehrávající se v minulých stoletích :).

Toňula
15.06.2019 4 z 5

Knihu jsem si nedávno koupila, protože mám ráda autorčiny knihy, ať historické nebo současné příběhy. Rozhodně nelituji - osudy několika žen jedné rodiny poznamenané nejen dobou, ale i vlastním dětstvím, které ovlivnilo jejich pozdější vztah k mužů i ostatním lidem, ne každá se dokázala se stíny minulosti vyrovnat, ale na příběhu Irmy můžeme vidět, že se lze vnitřně s osudem poprat a vyjít vítězně, s čistým štítem a bohužel i za cenu obětování se vlastního pohodlí, přesto s pocitem zadostiučinění a štěstí.

RADOST
13.06.2019 5 z 5

Seznamte se s životem českých žen v minulém století. Vůbec nebyl jednoduchý! Řídil se vžitými společenskými pravidly a byl nepříznivě ovlivňován i hroznými historickými událostmi. Velmi oceňuji, jak čtivě a poutavě se autorce podařilo toto vše sdělit. Kniha se mi velmi líbila.

Arsi
12.06.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Autorka opět nezklamala. Trochu smutná, ale čtivá. Kniha je nabitá emocemi, moc dobře se čte.

alnahu
10.06.2019 5 z 5

Působivě napsaný román ze života o komplikovaných rodinných vztazích v nelehké době.Kniha je rozdělena na dvě části -první na příběh Edity a druhá na její matku Irmu,obě se staly matkami a vytrpěli si své.Postupně v knize odhalujeme jejich tajemství.Kniha plná emocí,která na mě velmi zapůsobila.

bookcase
06.06.2019 5 z 5

Krásný, smutný příběh o rodině a vztazích mezi jejími členy. Jak dokáže nenávist zničit životy několika lidí... Taky jsem přemýšlela nad některými věcmi, stejně jako Nerevanin pode mnou, ale jinak opět skvělé.

Nerevanin
03.06.2019 4 z 5

Velice pěkné a povedené. Příběh dvou žen, které se odlišným způsobem, ovšem takovým, který asi nikoho nenechá lhostejným, vypořádaly s nelehkými situacemi, které jim život přichystal. Pro mě osobně byl zajímavější příběh Irmy, protože velkou část Editina příběhu poněkud přebilo téma okupace Československa, během níž Edita byla spíše svědkem událostí, které šly z velké části mimo ni. Motivace hrdinek mi občas připadala trochu zmatená a nevysvětlená. Proč se Irma někdy chovala jako silná žena a to už v době svatby, kdy si vydupala starou kuchařku Hedu, a přitom se po celý život nechá ovládat manželem a jen tiše trpí? Je to dáno výchovou, osobním přesvědčení, je to trest, který si sama uložila? Proč Edita zpřetrhala pouta s matkou? Z čeho přesně pramenilo její odmítnutí vypravěčky epilogu? Zatrpklost, strach, nejistota, výčitky svědomí? Ponechá-li se tohle stranou, kniha je výborně napsaná, je velice čtivá a napínavá a obsahuje několik velmi silných momentů (pro mě asi nejsilnější z nich byl ten, když se Irma rozhodne říct Kristýnce milosrdnou lež o tom, kdo je její otec, a následné vnitřní úvahy). Velmi zdařilé a doporučuji.

4xbabča
01.06.2019 5 z 5

Další nádherná kniha od autorky Hany Marie Kornerové, která píše knihy, které nikdy nezklamou. Příběh samotný je hlavně o rodinných vztazích a navíc v období dvou světových válek, kdy bylo všechno mnohem těžší, než v běžném životě a hlavní hrdinka Irma vše zvládala a zaslouží si jen obdiv. Tato kniha stojí opravdu za přečtení a měl by si ji přečíst každý.

helča5
01.06.2019 5 z 5

neuvěřitelné,kolik síly dokáže mít jedna slabá žena,která dokáže odpustit dceři a postarat se o její děti a žít s hrozným mužem,děti dávají ženám moc síly a odvahy.

PaniJani
27.05.2019 5 z 5

Další krásná kniha o nelehké době a lidských vztazích. V dnešní době téměř nepředstavitelné, jak těžký život naší rodiče, prarodiče žili, jak jim doba komplikovala, někdy až zničila životy. Knížka se četla velmi dobře, je napsána krásně, poutavě a reálně. Musím se jít poohlédnout po dalších autorčiných knihách.

Jana5330
24.05.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala, velmi poutavé čtení a přidaná hodnota v podobě srozumitelně vykreslených těžkých momentů v historii naší země. Přečteno jedním dechem, sem tam mrazí v zádech.

ANDY28
24.05.2019 4 z 5

takto si zamotat a zkomplikovat život může jen člověk, jinak čtivě napsané a kdyby to nebylo dle skutečné události, pak i těžko uvěřitelné

orson
23.05.2019 4 z 5

Dva příběhy - matky a dcery - které se postupně skládají a vykreslují jejich osudy v době světových válek. Čtení, ze kterého trochu mrazí v zádech - hodně mi to připomíná novou knihu Tiché roky od Mornštajnové.

kykyna42
23.05.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha.

petula22
22.05.2019 5 z 5

Před autorkou smekám, moje teprve druhá kniha (první Heřmánkové údolí), krásně napsané, vyzdvihuji vysvětlivky na konci knihy, čtivá, zajímavá...doporučuji

wiwi
22.05.2019 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Na příběhu tří generací ukazuje jak dlouhou cestu ženy ušly a co všechno se změnilo k lepšímu. U některých věcí mrazí, ale je dobré o nich vědět. Kniha se četla sama a stránky mizely závratnou rychlostí.

karoli77
20.05.2019 5 z 5

Kniha krásná, nemohla jsem se odtrhnout. Krásně vykreslené postavy, reálný děj. Inspirovala mne k přečtení dalších knih autorky.

hzd
15.05.2019 5 z 5

Paní spisovatelka opět nezklamala. Nádherná knížka, nemohla jsem přestat číst.
Hlavní postava Irma byla hodně silná žena, co všechno musela chudák vytrpět, klobouk dolů. Rozhodně to nebyla lehká doba. Alespoň si člověk uvědomí, jak se teď máme dobře.
Knížku posílám dále a všem doporučuji k přečtení. Kdybych mohla, dám deset hvězdiček.

pilulka
14.05.2019 5 z 5

Pohled na dobu kolem 2. sv. valky ocima zen, se kterymi si osud nebral servitky. Krasne napsana ctiva kniha.

Shari
11.05.2019 5 z 5

Kvalitní čtení pro ty, kteří mají rádi příběhy o ženách, jejich rodovém zatížení a jednání, které má často mnohem hlubší kořeny, než se na první pohled zdá...