Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2096 2096

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

zdehan
26.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila přečetla jsem za jeden den taková oddechová ale pěkně se četla.

mirunda
25.07.2019 5 z 5

Kniha byla krásně napsaná. Příběh se četl velmi dobře. Nebýt společného čtení, asi se k ní nikdy nedostanu a to by byla škoda.

coolpet.CP
23.07.2019 5 z 5

Zajimavý příběh který mě vtáhl do děje hned jak jsem přečetla prvních několik stránek a nepustil mě až do samého konce. Občas jsem se mezi postavami ztrácela,ale hned jsem zase našla nit. Vlastně to celé na sebe krásně navazovalo. Ráda ai od autorky přečtu další knihy.

JancaMia
18.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, krásně sepsané osudy tří žen ..

ritz
17.07.2019 5 z 5

Velmi pěkná knížka, zajímavý příběh

EvaEmma
15.07.2019 5 z 5

Tři hodiny krásného času s tímto příběhem. Paní spisovatelka opět nezklamala. Doporučuji!

sabca
15.07.2019 5 z 5

Další kniha této autorky, které mě nezklamala. Naopak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Na rozdíl od komentáře pode mnou se mě líbili obě části. Zajímavý generační příběh kde se naráží na kostlivce ve skříni a až na konec se vše vysvětlí. Čtenáři se zde seznámí s koncem první světové války a začátkem druhé. Můžu tuto kniho doporučit.

hanis2806
14.07.2019 3 z 5

První polovina této knihy se mi líbila, měla děj a byla zajímavá. Druhá polovina byla už jen vyprávění minulosti všech postav a to mi přišlo neslané a nemastné. I když se z toho čtenář dozví vše co potřebuje, aby kniha dávala smysl. Co se mi líbilo byl přehled dějin od první světové války až do skončení tě druhé. Historii s válečnou tématikou čtu ráda.

kasavubu
14.07.2019 5 z 5

Další velice vydařený příběh z pera autorky, který mě opět vedl k zamyšlení, jak málo někdy stačí, aby bylo vše úplně jinak, a že zároveň všechno špatné, může být i k něčemu dobré. Kdyby Edita nebyla nemanželským dítětem, jaký by asi tak byl její osud? Skvělá knížka. Už se těším na další.

gargamelka
12.07.2019 5 z 5

Jedním slovem silný příběh několika generací, ty jsou mezi sebou provázány a popsány, takže známe životní cesty hlavních hrdinů. Jejich osudy jsou vykresleny velmi čtivě. Kniha je o síle, odvaze, naději, peripetiích, překážkách, nevyřčených a nevyjasněných otázkách, historii...a jednoduše stojí za přečtení

monte
11.07.2019 5 z 5

Krásný, působivý příběh. Mohu jen doporučit

Hela74
10.07.2019 5 z 5

Mám teď čtivé období knížek, kde se vypráví o více generacích jedné rodiny. A tahle do toho také zapadla. Velké srdce Irmy, chladné srdce Edity. Povedená kniha.

josska
08.07.2019 5 z 5

Spisovatelku mám moc ráda,,knižka mě mile překvapila,byla čtivě napsaná a napínavá,,,osud irmy mě překvapil,jak se starala o Hedu a pak i o manžela,,, život edity i koneckoncu magdy,vše se nakonec pěkně spojilo,,,moc mě to bavilo a těším se na další knižky od autorky,,,

ritz
01.07.2019 5 z 5

Výborná knížka, krásně se četla, zajímavý příběh v různých rovinách českých dějin.

Susan94
30.06.2019 3 z 5

Naprosto každá rodina má svého kostlivce, své rodinné drama. Autorka dobře dokázala tuto tragédii vést několika generacemi. Dobré čtení na dovolenou. Kniha se čte rychle.

andream
29.06.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, jen mě trosku rusily politické vsuvky, dle mého názoru v téhle knize zcela zbytečné .

Edona
27.06.2019 4 z 5

Hlas kukačky je první knihou, kterou jsem četla od paní Körnerové a musím konstatovat, že jsem nadšená. Kniha šla jen stěží odložit, styl psaní je působivý a poutavý. Příběh o spletitých rodinných vztazích odehrávající se v nelehké době jistě zaujme hodně čtenářek.

Monika164
24.06.2019 5 z 5

Velice krásná a emotivní kniha......mohu jen a jen doporučit....

adriane9
21.06.2019 4 z 5

Jak je už v komentáři pode mnou zmíněno, historická fakta zde působila jako nezáživné vsuvky absolutně nepropojené s příběhem. Chápu, že autorka chtěla tuto dobu více připomenout, víc než jen hlavním příběhem, ale bez toho by kniha byla dokonalá a to bez debat. V první části mě Irma štvala svým přístupem a Editu jsem prozměnu milovala. Jak ale kniha postupuje přesně toto se otočilo. Edita se mi ztratila ve smutku a lítosti a Irma stoupla na místo vítězů. Velmi bolavá a přitom krásná ženská kniha, plná toho, co chápeme jen my..

pinussilv
20.06.2019 4 z 5

Příběh mě oslovil, působil pravdivě. Lidská dramata, která se skutečně odehrávají. Jediné, co mi poněkud vadilo, byly vsazené texty popisující historické události způsobem, jako by byly vytrženy z učebnice dějepisu. Čistý nezáživný výpis faktů. Chyběla mi provázanost větší provázanost událostí s jednotlivými postavami a jejich pocity. Osudové události jakoby tvořily jen nehybnou kulisu. Proto o hvězdičku méně.