Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2106 2106

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

cérka
11.04.2022 5 z 5

Po delší době kniha kvůli které jsem obětovala několik hodin spánku a dala jí na jeden zátah. A vůbec nelituji!
Velmi působivý a čtivý příběh o ženách a o hledání vlastních kořenů, to je prostě pro mě to pravé ;).

Knih s podobným tématem i časovým zasazením příběhu jsou mraky. Ovšem jen velmi málo autorů je dokáže tak působivé a čtivé zpracovat.

Určitě doporučuji!

marky2558
11.04.2022 4 z 5

Více mě nadchlo Heřmánkové údolí ale nemůžu říct, že by se mi Hlas Kukačky nelíbil. Právě naopak! Opět velmi čtivá záležitost.

MojeMonca
10.04.2022 2 z 5

Čtivé....

Ternem
25.03.2022 5 z 5

Čtivé, poutavé. Prostě chcete vědět, jak to bude plynout dál. Stejně jako u Heřmánkového údolí od této autorky.
Příběh je opět silný, stejně jako jeho hrdinky. Přináší vhled do života dvou žen, které si jsou velmi blízké, přesto tak vzdálené.

marti.s
25.03.2022 4 z 5

Opět velmi silný a čtivý příběh o ženské statečnosti a oddanosti (alespoň tedy některých hrdinek) v období, jehož těžkosti si snad ani nedokážeme představit. Já jsem četla hned po Heřmánkovém údolí, a musím říct, že jsem byla lehce zklamaná - tentokrát mě kniha tolik nepohltila a nevtáhla do děje, ale přesto určitě moc doporučuji.

Clairka
22.03.2022 5 z 5

Opět nádherný příběh, který se četl sám.

petunkav
22.03.2022 5 z 5

Opět moc dobré čtení.
Přeskakování v čase bylo občas lehce matoucí, ale nic hrozného.
Svižné, silné dojmy, těžká doba. Všeho tak akorát.

pakoshka
22.03.2022 4 z 5

Pokračuju v krasojízdě a objevování našich autorek. Hlas kukačky jsem naposlouchala během 24 hodin (hodně cestování a nudné nákupy), ale že bych se nemohla odtrhnout... To ne. Pěkný, citlivý, samozřejmě válka, těžká doba, ale chybí mi tam trošku nějaká jiskřička. Jo a můj osobní problém, fakt nemám ráda v neerotických knihách popisy sexu.

Ale jo, za přečtení vlastně stojí a postupem času se propracuju k dalším knihám od Körnerové.

domihruzkova
16.03.2022 3 z 5

Zajímavé téma, které ale nebylo využito naplno. Na konci mi zůstalo spoustu nezodpovězených otázek. Vadilo mi, jak si autorka vybrala jen pár historických událostí, kterým se věnovala na několika stránkách a pak skok - jsme o několik let později, ale co se stalo mezitím, se nedozvíme.

draka
15.03.2022 5 z 5

Ženy a ženy matky, hluboce se před nimi klaním, vzdávám velkou úctu před jejich nezměrnou sílou a obětavostí. Nádherný příběh plný lásky a sebeobětování, úžasné čtení.

Nuttelka
12.03.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Velmi poutavý příběh, u kterého mě místy mrazilo, ale i štvalo chování Edity i Josefa. Věřím, že to nebyla lehká doba, těžko si to dokážu představit. Nejvíc jsem soucítila s Irmou.
Dana Černá je skvělá, její hlas je úžasný!

Evar88
12.03.2022 4 z 5

Irma, Edita, Magda, Kristýna. Čtyři ženy jejichž osudy se zajímavě propojily víc, než by se na začátku knihy zdálo. Hlavním tématem je, jak už název napovídá, nelehký život nemanželských dětí a jejich ,,rodičů" na pozadí první poloviny 20. století. Autorka opět ukázala skvělý vypravěčský styl, neotřelé téma a nadnesla spoustu úvah a otázek, zda je pátrání po skutečných rodičích tou správnou volbou v životě dospívajícího člověka.

Lucie311
10.03.2022 5 z 5

Velice napínavý a poutavý příběh. Autorka prostě umí dát příběhu i postavám šťávu.

Michla76
05.03.2022 5 z 5

Tak jako i Heřmánkové údolí mě kniha nadchla schopností autorky sdělit moudro způsobem, který není ani trochu tuctový, což není jednoduché. Většina těch, kteří se o to kdy pokusili, skončili jako Jirotkova teta Kateřina.
Jediná výtka, zpočátku jsem měla pocit, jakoby to ani nepsala autorka, bylo to jak román z předválečných let. Naštěstí skutečně jen začátek. A možná to mohl být záměr, mně to nesedlo. Jinak opravdu opět pecka.

tyna_01
21.02.2022 5 z 5

Vzhledem k tomu, že mne historie tak úplně nebere, tak mi vůbec nevadilo, že převažovala pouze v první části. Příběh, postavy, děj, vše super :)

Kjeta
19.02.2022 5 z 5

Poutavé čtení!

Pisquosus
15.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha se velmi dobře četla, to nemohu upřít. Z počátku mi přišlo, že děj se bude více zabývat historií, k čemuž bohužel nedošlo, druhá třetina knihy zcela postrádala dobovou charakteristiku (oproti první třetině, kde byly popsány detaily týkající se Mnichovské dohody).

Postava Edity ve mně vzbuzovala příliš otazníků, chyběly mi bližší konsekvence (nepřišlo mi reálné sehnat někde v Sudetech Chanel no. 5).

V poslední třetině se velmi okrajově autorka vrátila k detailům týkající se žití za druhé světové války. Dle mého názoru se mohla autorka lépe věnovat dobové Libni, dobové Praze, jaké bylo žít na přelomu 30. a 40. let.

Samotný příběh - jedno odložené dítě, to bych asi pochopila, ale dvě?

Závěrem mi pak chyběl pohled Edity. Která se z příběhu úplně vypařila. Za mě solidní 3 hvězdy.

jes09
05.02.2022 5 z 5

Perfektní zpracování příběhu, což autorka umí ve svých knihách. Vřele doporučuji

zuzu8480
04.02.2022 5 z 5

skvělá kniha

Bedřich63
03.02.2022 5 z 5

Silný příběh na pozadí historie 1 a 2. sv. války. Propracované charakteristiky postav, perfektně vykreslené prostředí stavby, život střední třídy a jejich předsudky i následný sestup do reality života obyčejných lidí. Příběh o lásce matky k dětem i o nelehkém životě s nemilovaným manželem, příp. otcem. Vztahy, charaktery lidí a jejich pohnutky, to je to, co se v této knize řeší a to autorka popsala perfektně.