Hlas do ticha

Hlas do ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500643/bmid_hlas-do-ticha-R4G-500643.jpg 4 97 34

Její smrt prý byla nehoda, ale někdo tady lže Je to rok, co Erica Spencerová zemřela po pádu ze schodů na halloweenském večírku. Ostatní obyvatelé exkluzivní čtvrti už pomalu zapomínají a jejich životy jdou dál. Až do chvíle, kdy se na Facebooku místní školy objeví oznámení, že se chystá podcast, jehož autor prozradí, co se té noci doopravdy stalo. Hned v prvním díle je označeno šest podezřelých a neznámý hlas slíbí, že odhalí vraha. Všichni skrývají nějaké tajemství a někdo opravdu krev na rukou má... Uplynul rok od doby, kdy Erica Spencerová zemřela po pádu ze schodů. Tragická nehoda se odehrála na halloweenském večírku, kterého se zúčastnili všichni Eričini přátelé z exkluzivní čtvrti Severn Oaks. Místní už pomalu zapomínají a jejich životy se vracejí do zajetých kolejí. Jenomže pak se na Facebooku zdejší školy objeví oznámení, které vyvolá zlověstné vzpomínky – připravuje se podcast, jehož autor prozradí, co se oné noci doopravdy stalo. Hned v prvním díle je označeno šest podezřelých a neznámý hlas slíbí, že v poslední epizodě odhalí Eričina vraha. Každý další díl se pak zaměřuje na nového podezřelého a Eričini blízcí začínají propadat panice. Všichni totiž skrývají nějaké tajemství a někdo má opravdu na svědomí lidský život.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

Someone Is Lying , 2019

ArwenAragorn
11.01.2023 4 z 5

80%

Poutavé vyprávění o tom, co všechno se odehrává za lákavým pozlátkem luxusní čtvrti. Lži, závist, podvádění...Každý má své tajemství. To všechno vychází na povrch, když někdo zveřejní podcast, ve kterém slíbí, že odhalí to, co se skutečně stalo na oslavě jedné hallowenské noci, kdy jedna z obyvatelek domu v luxusní čtvrti spadne ze stromu ze zahradního domku. Byla to nehoda, jak se původně uzavřelo, nebo vražda?
Knížka mi připomínala Slepou uličku od Joy Fielding, kterou jsem četla nedávno, taky bohatá čtvrť a na konci vražda.
Ráda tento psychologický thriller doporučím.

Šebestová3
27.12.2022 5 z 5

Detektivky s uzavřeným počtem podezřelých, kde se vina přelévá z jednoho na druhého, zatímco se postupně odhalují charaktery, mě baví...Tohle byly takové Zoufalé manželky jinak.

Jiparis
24.12.2022 5 z 5

Zajímavá sonda do života smetánky, kde je na první pohled vše dokonalé, pod povrhem mnoho tajemství a nepěkných vztahů.

Antaki_Thorin
20.12.2022 2 z 5

Jsem zase jedna z mála, komu příběh nesedl. Měla bych si udělat analýzu, proč se to děje. První faktor, kterému se nejspíš začnu vyhýbat je žánr 'Pro ženy'. Mrzí mě to, protože potenciál to mělo víc než dobrý. No, co už...nádech, povzdech a jedeme dál.

Januli
06.12.2022 3 z 5

Mám ráda knihy, kdy několik lidí, tajemství a jedna vražda. Postupně odhalujeme život každého podezřelého a zároveň i obětí. Člověk může přemýšlet a tipovat... Ale m bylo to za mě zase tak úplně vztahující do děje a za mě průměrná kniha. Bohužel.

Mihal27
18.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mňa super oddychové čítanie. Najskôr som sa nevedel do toho odstať ale potom to išlo úplne samo. Skvelý príbeh a aj záver bol podľa očakávania. (aspoň môjho). Všetky tie tajomstvá ktoré vyšli najavo a zapletené vzťahy. Bohatstvo neznamená byť najlepší sú aj iné priority. Aspoň u mňa áno.
Hodnotím 10 z 10, malo to všetko čo má mať dobrá kniha.
"Buď úprimný"

Určite budem pokračovať s touto autorkou.

L.Helena
17.11.2022 4 z 5

Každý má svého kostlivce ve skříni... Dobré čtení.

jeny-v
04.11.2022 5 z 5

Milovnice stylu Moriarty, Lapeny či Fieldingové si touto knihou přijdou na své. Chválím krátké kapitoly, kvalitně zpracované téma, formulaci myšlenek i jednání klíčových postav a souvislý čtivý obsah. Literární dílo, které by mělo získat větší reklamu a popularitu.
Příběh postupně rozmotává vztahy a lži mezi členy pěti rodin žijících v uzavřené bohaté čtvrti. Celou komunitu zasáhne zpráva na sociální síti místní školy: "Kdo zabil Eriku Spencerovou? Představím vám šest lidí a odhalím šokující tajemství, která skrývají před vámi všemi." Trpký dopad jednoho sousedského snobského večírku před deseti měsíci a současné zmizení Eričiny kamarádky Mary-Beth dají podnět k zpytování svědomí Felicity, Jackovi, Mirandě, Alexovi, Marcusovi, Karle i Peterovi. A kdo je záhadný autor podcastu Nick Doe....?

Jane2016
28.10.2022 4 z 5

Jakmile jsem si přečetla anotaci této knihy, okamžitě jsem věděla, že si jí musím přečíst. Anotace mi totiž velmi živě připomněla seriál 13 reasons why? Do toho jsem se zakoukala před pár lety takovým způsobem, že jsem nemohla dva dny pořádně fungovat, dokud jsem neviděla poslední díl. Ta potřeba vědět, co vše se stalo mi jednoduše nedala spát. Čili ta podobnost, mě takovým způsobem přitáhla, že jsem věděla, že knihu musím zkusit a měla jsem od ní přirozeně velká očekávání.

Jednalo se o moji první knihu od autorky Jenny Blackhurst a po dočtení musím sama sobě slíbit, že to rozhodně nebyla ani kniha poslední. (Momentálně si brousím zuby na její knihu s názvem – Noc, kdy zemřela).

Do děje jsem se jako čtenář dostávala pomalu. Přicházíme do prostředí exkluzivní čtvrti Severn Oaks, kde před rokem došlo k úmrtí Ericy Spencerové, čili do uzavřené, snobské společnosti, kde, jak se později i dozvíme je všechno, ALE ÚPLNĚ VŠECHNO, protkané lží. A já si přesně tohle užívala. Jakmile se začal rozplétat děj a viděla jsem, co vše se v minulosti stalo a jaký stihomam jednotlivé postavy měli. Tohle bylo přesně čtení do tohoto ponurého podzimu.

Líbilo se mi, jak si autorka s celým dějem hrála, a jakmile jste si tipli, jak to celé skončí, velmi rychle Vás ujistila, že tak jednoduché to rozhodně nebude.
Nemusíte se tedy bát prvoplánového příběhu, kde Vás nic nepřekvapí. Protože tady budete překvapení na 100 %.

Tudíž knížku můžu velmi doporučit všem, kteří mají rádi zapletené thrillery

Majuš333
16.10.2022 5 z 5

'Každý příběh musí mít svého hrdinu. A ten hrdina potřebuje nějaký cíl. A tohle je můj příběh… takže, jaký mám cíl? Chci, aby se všichni dozvěděli pravdu. Protože někdo tady lže.'

Vynikajúce, oddychové čítanie, ktoré Vás nenechá odložiť knihu z rúk, až kým sa nedozviete, kto je vrah...

'Od mojí smrti už uplynuly dva roky, a rok od chvíle, kdy se poprvé odvysílala Pravda o Erice . V Severn Oaks se různé věci změnily.'

Martiiiik
12.10.2022 5 z 5

Dobrá kniha :-) "Její smrt prý byla nehoda, ale někdo tady lže.. " .. to je super popisek, ale spíš by tu mělo být napsáno.. "všichni tady lžou.." :-D Hezky zamotaný děj, samé překvapení.. Když už si myslíte, že víte kdo co, brzy pochopíte, že jste pořád úplně mimo, až do samého konce :-) Výborně vykreslené postavy, ze snobské společnosti, až je jich člověku skoro líto :-) Hezky se to četlo, takže já mohu pouze doporučit :-)

Jenny46
10.10.2022 5 z 5

Šest podezřelých a všichni skrývají tajemství, lžou o smrti?? Někdo má Ericin deník a může dokázat co se stalo....
Od autorky jsem četla Noc, kdy zemřela a kniha se mi líbila, Hlas do ticha je další napínavý příběh, který má mnoho postav a žijí ve stejné komunitě ( trochu to připomíná seriál Zoufalé manželky ) Atmosféra je vzrušující do poslední chvíle hádáte kdo je vrah...

Paja1709
10.10.2022 5 z 5

Me se kniha moc líbila. Trochu mi to připomínalo knihu Terapie od B.A.Paris i když tato se mi líbila víc.

jana3099
08.10.2022 5 z 5

Tak přečteno. Pátá kniha Jenny Blackhurst a opět skvělé čteni. Tentokrát se příběh odehrává v exkluzivní čtvrti Severn Oaks. Zemřela zde před necelým rokem Erica Spencerová. Tragická nehoda na večírku, kterého se zúčastnili všichni Eričini přátelé. Byla to však nehoda, náhoda a nebo snad vražda ?

thrillery pro ženy

2018  79%Ztichlý dům
2019  83%Podivná holka
2021  76%Než bude pozdě
2021  84%Noc, kdy zemřela
2022  84%Hlas do ticha

Kniha Hlas do ticha je v