Hlas

Každoročně o Vánocích proudí do Reykjavíku turisté prožít vánoční svátky jinak Když je ale ve sklepě renomovaného reykjavíckého hotelu nalezen vrátný, jehož někdo uškrtil, zdá se být po idyle. Záhadnou vraždu muže v převleku Santa Clause má Erlendur spolu s kolegy z reykjavícké kriminálky vyřešit tak, aby nepoplašili váženou mezinárodní klientelu hotelu. Pobyt na Islandu nesmí být stresující a příliš dobrodružný! Smrt starého muže se vlastně nikoho nedotkla, nikdo se s ním nestýkal. Kdo tedy měl zájem odstranit starého samotáře? Aby snáze odhalil stopu, ubytuje se Erlendur přechodně v hotelu a opět jednou zjišťuje, že nitky vedou hluboko do minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/4557/hlas-4557.jpg 491

Erlendur (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Röddin (2002)

Kniha Hlas

TetaHa

Moje první kniha tohoto autora. Příjemná detektivka na povánoční lenošení. Odehrává se v lepším hotelu v Islandském hl. městě. Napínavá, dobře se čte. Kniha už vyšla ve 2. vydání (2018) a má mnohem hezčí obálku než první vydání.

jehanys
28.12.2018

Pro mě trochu bez napětí a náboje. Děj trochu roztažený a místy nudný. Hlavní hrdina se mně jako policista moc nelíbil.

Anika27
04.12.2018

Za mně spokojenost, velké ok

kozinozicka003
29.09.2018

Další případ vyšetřovatele Erlendura. Těsně před vánocemi je v suterénu hotelu nalezen ubodaný muž v kostýmu Ježíška s kalhotami u kolen a prezervativem na penisu. Navzdory tomu, že nejen pracoval, ale i žil v hotelu několik let, ostatní zaměstnanci hotelu tvrdí, že o něm vlastně nic nevědí. Vyšetřování je komplikované hektickou atmosférou místa činu. Hotel je právě v nejvytíženějším období roku a vedení nejvíc děsí představa, že by se o vraždě měli dozvědět hoteloví hosté. Erlendur se v hotelu ubytuje a postupně odhaluje mnohovrstevnou minulost oběti. Zajímavě rozehraná detektivní partie. Bohužel, zase něco nesedí na neuvěřitelné spolupráci na případu s drogově závislou dcerou, která se snaží abstinovat.
# talent, sexuální orientace, rodinné tajemství, peníze

BernardBlack
06.09.2018

Políček všem, jenž potřebují x nechutných vražd, u kterých se vyšetřovatel pozvrací, protože nic tak brutálního nikdy neviděl a vrah je vždycky geniální (ostatně stejně jako on:).Drsná a mrazivá krimi jako Island sám (mmch mám tričko"Satan is real", ale skoro nikdo nechápe, že upozorňuje právě na největší zlo, jenž se tak často skrývá v nás.

Niu
04.09.2018

Další super detektivka z islandského prostředí. Tentokrát je ponurá atmosféra doplněna vánočním obdobím a příběh se netradičně řeší přímo v hotelu. Trochu mi to připomíná detektivky Adlera-Olsena, kdy hříchy začaly už v minulosti. Nejdřív jsem se divila obálce a názvu knihy, čekajíc, že půjde o nějakou náboženskou tématiku s kostelním sborem, ale nenechte se mýlit. Gulliho mi bylo jako člověka líto. Štve mě Eva Lind – je to strašný fracek. Erlendura jsem si hodně oblíbila a těším se na Jezero. A neodpustím si jedno zamyšlení. Snad v každé knize, co čtu, je buď člověk sám a musí se s tím vyrovnat, nebo má tak příšerné partnery, že mi nad tím rozum stojí (přítelkyně Sigurdsona Olího). Říkám si, jestli je vůbec normální si najít někoho normálního.

Márinka
13.08.2018

Začetla jsem se ráno a půl hodinu před půlnocí otočila třístou stránku. A to jsem ještě mezi tím prala, pekla, vařila, myla nádobí... To svědčí o tom, že kniha je napsána velmi čtivě. Až na to tykání! Pár stránek mi trvalo, než jsem si na tuto islandskou zvláštnost zvykla.

Více zde: https://www.treninkpameti.com/news/umlcene-hlasy/

PPardinio
12.08.2018

Mám rád severské krimi a od A.Indridasona jsem měl již čest několik knih přečíst. Jsem rád za sérii detektivek s komisařem Erlendurem, protože jsem se tak dozvěděl plno informací ze života obyvatel Islandu. Jedním zajímavým faktem je, že zdejší obyvatelé si pouze Tykají, což občas opravdu znesnadňuje čtení knihy. Myslím si, že překladatel (nebo autor), si to v této knize již uvědomil a křestní jména se zde nevyskytují v takové míře (často nahrazeno slovem ředitel, vrchní...). Pět hvězdiček této knize nedám, protože mi lezlo na nervy, že detektivovi neustále někdo volal, když měl nastat v ději nějaký zvrat. Dále mi také vadilo, že do děje zasahoval druhý příběh, který spíše prodlužoval knihu (i-když se zde popisovalo velmi vážné téma)