Hitlerovi válečníci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy šesti velkých vojenských stratégů, kteří své schopnosti dali do služeb nacistického režimu. Ač na první pohled rozdílné, jsou si svou podstatou příběhy významných vojevůdců Wehrmachtu až tragicky podobné. Jako bychom četli vlastně stále stejný příběh, na jehož pozadí se pouze mění kulisy - od písku africké pouště až k závějím ruské zimy. Příběh člověka stojícího vysoko na žebříčku společnosti, jejíž osudy výrazným způsobem ovlivňuje, aniž by byl ztotožněn s ideologií, na níž je celé jeho konání postaveno. Hitlerova absolutistická a nekompetentní velitelská politika stále častěji vedla jeho generály k neřešitelným dilematům, v nichž proti sobě stály vojenská poslušnost a zdravý rozum, oddanost vůdci a opovržení nad jeho neschopností, obavy o kariéru a soucit s vlastními vojáky, sounáležitost s režimem a zásady lidské morálky. Vina většiny z nich spočívá v prostém lidském selhání, neboť politika nevidět a neslyšet, a případné nesmělé pokusy o odpor mohly snad utišit jejich svědomí, nikoliv je zbavit spoluzodpovědnosti za největší šílenství dějin, natož uchránit před vlastním neslavným koncem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13741/big_hitlerovi-valecnici-BVT-13741.jpg 4.535
Žánr:
Válečné, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Hitlers Krieger, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Hitlerovi válečníci

Lavastan
05. ledna

Další zajímavá kniha od Guido Knoppa popisující šest osobností kolem Hitlera - Rommel, Keitel, Manstein, Paulus, Udet a Canaris. Autor popisuje život těchto mužů, kteří zaprodali svou duši nacistickému Německu.

Miro.slav
23.10.2017

Kniha je mozaikou šiestich príbehov, šiestich osudov, šiestich osôb. Knopp tu postupne buduje ucelený obraz Hitlerovej mašinérie, ktorá pohlcovala postupne celú spoločnosť a nútila človeka nadchnúť sa pre ideu národného socializmu. Odporúčam.


marekpreucil
04.01.2016

Mohu potvrdit, že kniha je moc dobrá a zajímavá

Wolf_1
30.12.2011

Zajímavé čtení se spoustou informací, které nejsou zas tak běžné. Všem doporučuji.