Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140157/bmid_hermankove-udoli-nOr-140157.jpg 5 3674 991

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

Lenka0007
07.10.2020 5 z 5

Jednoduchý jazyk, ale ten se ke knížce hodí více než košaté věty plné básnických prostředků. Jednoduchý příběh o ženě, jedné z mnoha a přesto výjimečné. Jakoby Anička svůj příběh čtenáři sama vyprávěla.

simviki
06.10.2020 5 z 5

Hluboký a silný příběh. Říkala jsem si, jak obdivuji hlavní hrdinku, čím vším musela projít a nevzdat to, a přitom mě napadlo, že takových bylo v té době hodně, akorát o nich nikdo nepsal. Tak třeba babička mého manžela, od 14 pracovala u Bati a byla za to vděčná, protože u sedláka by se na dřela mnohem víc. Ale k sedlákovi se nakonec dostala stejně. Každý ten lidský život je na knihu. Tak buďme my ženy vděčné za Heřmánkové údolí a snažme se z něj čerpat v těžkých dobách sílu jako měla Anička.

PetaZ
05.10.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha a pohodové čtení.. Anna se úžasně se životem poprala.. Další knihy autorky určitě číst budu

dews
05.10.2020 5 z 5

Původně jsem si ji půjčila v knihovně, ale ten příběh mě tak zasáhl, že jsem si ji musela pořídit i domů. Než jsem se "odvážila" číst ji podruhé, uplynulo docela hodně času a zase mě dostala. Ačkoliv podle názvu by si mohl leckdo myslet, že je to romantika sama, není to pravda. V příběhu zabírá hlavní část taková hluchá epocha našich novodobých dějin, a to období po druhé světové válce před nástupem komunistů k moci. A hlavní hrdinka ukazuje, co všechno dokáže ženská síla.

m_martina
04.10.2020 5 z 5

Krásný příběh, který se mi dostal až pod kůži. Doporučuji.

lenik284
01.10.2020 5 z 5

Nádherná knížka,nádherný příběh, jsem šťastná, že ji mám ve své knihovně a určitě se k ní vrátím a přečtu si ji ještě několikrát.Anička byla strašně silná osobnost, statečná, obětavá. Přesto, že to v životě neměla vůbec lehké,dokázala být milá a hodná, především milující matka a manželka. Kolikrát jsem si říkala při čtení je to vůbec možné? Pokud si a na něco nebo někdy budem stěžovat přečtěte si prosím tuto knížku.Ano žijeme teď a v této době, ale dřív naše babičky a maminky to skutečně neměly jednoduché. V dnešní době kdy vlastně máme tolika vymožeností a ulehčení v domácnosti a stěžujeme si neustále na něco, že nemáme tohle a tamto, fuj tak stydět bychom se měli... Aspoň já si takto připadám a příště si řeknu..... . No neměli to lehké hlavně v období po válce a padesátá léta. Nádhera, nádhera, nádhera, děkuji paní spisovatelko toto se Vám velmi povedlo. I jsem u této knížky plakala.Dopoučuji a pokud by byla ta možnost dám hvězdiček tak 10*

nicole1990
01.10.2020 5 z 5

Hodně dlouho mě takhle žádná knížka nedostala jako knížka Heřmankove údolí. Anička byla opravdu silná žena má můj obdiv.

Simmminek
27.09.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh o ženské síle. Kniha se dobře četla. Každý by si měl přečíst historickou knihu, pak by si více vážil doby, ve které žije.

Mandlevest
21.09.2020 5 z 5

V podstatě subtilní knížka, psaná docela jednoduchým, srozumitelným jazykem a přesto vzbudí tolik emocí. Je to tím neobyčejně obyčejným příběhem dívky a ženy Anny, obdařené krásnou duší a věrným, vřelým srdcem. Dočetla jsem opravdu mimořádný příběh, vonící léčivou vůní heřmánku. Aničko, až si budu chtít stěžovat na svět, ve kterém žiju anebo řešit tisíce často nevýznamných věcí a mračit se kvůli nim na lidi kolem sebe, vzpomenu si na Tebe. Překrásné a moudré čtení.

rozalupe
20.09.2020 5 z 5

Krásný a silný příběh...bohuzel jsem ji četla v dnešni dobe a opět se ukazuje že vše se stále opakuje a lide se nikdy nepoučí

brabofka
19.09.2020 5 z 5

Krásná, klidná a pohodová oddychovka. Přečteno za 2 dny. Příběh dívky odehrávající se převážně na počátku 50.let minulého století. Je to tak obyčejné až je to dechberoucí. A je to tak lidské že najednou zjistíte že dýchate vlastně s hlavní hrdinkou. Doporučuji.

anko57
17.09.2020 5 z 5

Nádherná kniha plná lidskosti. Moc se mi líbila. Vřele doporučuji.

66Allegro
14.09.2020 5 z 5

nádherný příběh

blanka5960
12.09.2020 5 z 5

Krásný příběh o velmi statečné ženě. Při čtení jejiho nelehkého životního osudu na vás působí nespočet emocí. A vy jen žasnete jak to všechno mohla Anna zvládnout, bez vymožeností dnešní doby. A přesto všechno co ji potkalo neztratit sílu a optimismus.

asam
12.09.2020 5 z 5

Příběh začínající po válce, kdy si všichni mysleli, že už bude líp. Opak byl pravdou. Velice silný příběh odvážné ženy.
Doporučuji přečíst. pak si budeme víc vážit doby ve které žijeme nyní.

Ctenar1202
06.09.2020 5 z 5

Nádherný příběh ženy, která se dokázala statečně poprat se svým osudem. O Anně a jejím životě bych dokázala číst pořád.

femme.fatale
06.09.2020 5 z 5

Možná jsem čekala něco jiného....zpočátku jsem si říkala, kdy "to" přijde? Ale pak mi došlo, že "to" tam je. Od začátku do konce. Nelituju, že jsem po ní sáhla.

zuzana2599
04.09.2020 5 z 5

Ach, milá Anno, máte můj obdiv ! Tolik vnitřní, síly, odvahy, pokory a lásky, to se jen tak nevidí. Nechť je ten váš úděl a životní příběh poučením mnohým z nás !
Silný příběh, nezapomenutelný a fascinující. V dnešní době dokonce těžko uvěřitelný, ale já vůbec nepochybuji, že se stal a že Anna toho tolik prožila. Vlastně jsem moc ráda, že jsem sáhla po této knize a když mi občas bude ouvej, vzpomenu si na ni a nebudu škemrat.
Kdo ještě nečetl Heřmánkové údolí, ať si prosím přečte !

MiriamF.
31.08.2020 5 z 5

Neskutečně silný příběh. Neskutečná vnitřní síla hlavní hrdinky, která nutí k zamyšlení.
Knihu jsem měla zapůjčenou, ale po přečtení musím mít v knihovně svou vlastní. Doporučuji.

Magrata15
27.08.2020 5 z 5

Příběh Aničky by vydal na několik knih, ne jen na jednu. Je vážně neuvěřitelné, kolik trápení se může sejít v jednom lidském životě a jak to mladá dívka, skoro ještě dítě, dokáže všechno zvládnout a ještě si najít štěstí v maličkostech.
Poslední dobou mám štěstí na podobné knihy plné silných osudů.
Heřmánkové údolí určitě doporučuji k přečtení.