Karty na stole

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vtipně napsaný, laskavý detektivní příběh o hráčích bridže a temné minulosti začíná vraždou, která přináší úlevu. Oběti nám nemusí být líto – protože na každého „něco“ věděla, lidé se jejího vlivu obávali. A tak se nakonec kdosi odhodlal až ke krajnímu řešení… Ale jak mohl někdo drze a odvážně zabíjet, obklopen řadou svědků, uprostřed karetní hry, v přítomnosti policejního úředníka, a dokonce samého Hercula Poirota? Čtyři podezřelí mají opravdu vážné stíny ve své minulosti. Není proto jednoduché zjistit, kdo vraždil kdysi i nyní. Pátrání policejního úředníka, plukovníka tajné služby a spisovatelky detektivek se rozjíždějí všemi směry. Každý přispěje kouskem odhalení, teorií či podstatným faktem. Nakonec je to ovšem Hercule Poirot, kdo promyšleným postupem donutí vraha znovu ke hře a vyloží na stůl vítězné karty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367/karty-na-stole-R94-367.jpg 4.4325
Série:

Hercule Poirot (15.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Cards on the table (1936)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Karty na stole

Přidat komentář
petraj30
14. srpna

Opravdu skvělá detektivka, napětí od začátku do konce. Myslela jsem, že to bude tak, pak to bylo onak a nakonec to bylo ještě úplně jinak. Skvělé

ivoiro
06. srpna

Autorka nám v knize opět předvedla, jak si Hercule Poirot hraje s pachateli hru na kočku a myš. Krásné a příjemné čtení nepustí čtenáře ze svých spárů.

mahdal
04. dubna

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Obecně mám rád detektivky s H. Poirotem, ale tato byla zvláště spletitá. Kdo je vrah, mi připadlo na mysl mnohem dříve, neboť Christie dává zajímavé indicie (nebudu prozrazovat, ale kniha se takto nejmenuje náhodou). Začínám u této autorky objevovat schéma zápletek, na kterých vystavěna své romány. Některé jsou si hodně podobné; naštěstí ale Christie vždy případ obzvláštní zajímavými okolnostmi. Trochu mně vadilo spojení vyšetřování s inspektorem Battlem; vraždu sice vyřešil náš známý Poirot, ale spojení těchto dvou detektivů mi nebylo úplně při chuti. I přes negativa je kniha zajímavá a doporučuji ji.

2631
03. ledna

Další naprosto úžasná kniha. Pořádně jsem se zamotala ikdyž vraha jsem odhadla správně :)

agatha2
28.12.2018

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

intelektuálka
11.11.2018

Pokud jsou karty vyloženy, nezbývá než pustit se do hry...

Jenže zde nejde pouze o hru - jde i o vraždu a podezřelých je více...

Na dalších stránkách potom můžeme sledovat brilantní logické uvažování Agathy / v postavě oblíbeného Hercula Poirota/..

A přes odbočky a zkoumání minulosti nás dovede k vrahovi...

Detektivky Agathy se dají číst stále - doporučím.

konicekbily
08.10.2018

Klubko problémů pro našeho geniálního detektiva bylo přichystáno a ten ho postupně rozmotával tak rafinovaně, že se v tom každý musel ztrácet, tedy vyjma autorky! Děkuji Agatho za další vydařený kousek!

luthien
19.08.2018

Člověk už si myslí, že je jasné, kdo je vrah...a pak je najednou všechno úplně jinak!

Doporučujeme

Noční lovec
Noční lovec
Prázdné křeslo
Prázdné křeslo
Pan Mercedes
Pan Mercedes
Fantóm Opery
Fantóm Opery