Helix - I ty budeš nahrazen

Helix - I ty budeš nahrazen https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415279/bmid_helix-fWU-415279.jpg 4 244 71

Americký ministr zahraničí během státní návštěvy Mnichova zemře. Během pitvy na jeho srdci nalezli zvláštní znamení, způsobené bakteriemi? V Brazílii, Tanzánii a Indii zaměstnanci mezinárodní chemické společnosti objevují plodiny a zvířata, která by neměla existovat. Ve stejnou chvíli se Helen a Greg obrací na genetickou kliniku, která by jim měla pomoci s umělým oplodněním. Doktor jim vypráví o neoficiálním výzkumném programu, díky kterému se už narodilo více než sto “speciálních” dětí. Ale pak jedno z těch dětí zmizí a všechno nasvědčuje, že události spolu souvisí...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Helix - Sie werden uns ersetzen , 2016

burilltomas
30.08.2020 3 z 5

Lepsi nez Zero, ale horsi nez Blackout:) asi tak

duben
24.08.2020 3 z 5

Zajímavé téma k přemýšlení, postavy amotivy mi ale přišly celkem málo uvěřitelné, hodně se přepínalo mezi souběžnými ději, kde byla podobná jména, takže vždy trvalo minimálně odstavec se zorientovat ke kterému ději se daný kousek knihy váže a protože jsou občas i 2-3 na 3 stránkách a pokaždé řešíte, která je to dějové linka, dost to rušilo. Když to porovnám se skvěle zvládnutým a zpracovaným blackoutem, tak tohle je jen takový odvar.

Pozor Spoiler! Proč došlo k té vraždě a proč byla "podepsaná" nebylo vůbec vysvětlené. Konec mi přišel takový lehce nijaký a vyšumněný do ztracena. Některé dějové linky nebyly dokončené, jako třeba kam s tou dodávakou odjelo těch zbylých pár dětí co utekly při únosu, co se s nimi stalo, co měly dělat. Proč se Eugene choval tak jinak proti Jill, když obě měli určité vylepšení, která se nijak nevztahovala k psychice.

Rozmýšlel jsem mezi 2-3 hvězdami, ale konec jsem četl a přišel mi celkem poutavý a vzhledem k zajímavě zrpacovanému tématu jsem se rozhodl pro 3.

pavel9989
21.08.2020 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a i přes některé negativní komentáře, mě velice bavila. Prostě sci-fi, které nemusí být nakonec zas až tak nereálné. Příjemné čtení, kde se člověk nezamotá do "milionu" postav.

Lukaso
03.08.2020 3 z 5

Téma určitě dost dobré, jen tomu chyběla šťáva

ashburton
14.07.2020 1 z 5

Uf, jsem rád, že to mám za sebou. Knihu jsem četl neskutečně dlouho, několikrát jsem ji odložil. Byl jsem zvědavý, jak bude vysvětlena zápletka ze začátku. No, nijak, jaké překvapení. Třetí autorova kniha, opět zajímavé téma, ale zatímco Blackout byl skvělý, Zero už měl trochu varovat, tak toto je opravdu bída. 25 %

Trosman
08.07.2020 4 z 5

Kniha zajímavě psaná. Dá se přečíst rychle. Hvězdičku dolu proto, že se vlastně za celou knihu nevysvětlil motiv k té vraždě (kromě toho, že to nastartovalo sérii vyšetřování) a také se mi nelíbíl konec na letišti v Sao Paulu.

Aqua-bella
02.07.2020 3 z 5

Pro me asi nejmin zajimava kniha od tohoto autora. Namet pribehu je velmi dobry a nejspis by se v blizke budoucnosti mohlo neco podobneho stat, ale zpusob vypraveni mi prisel nedotazeny. Misty se pribeh vlekl, hlavne ve druhe polovine, a musela jsem se do cteni nutit. Tema skvele, zpracovani horsi.

Nikol681
26.06.2020 2 z 5

Popravdě to úplně nebyl šálek mé kávy, ale i tak mě knížka dost pohltila - velmi zajímavý příběh, při pomyšlení, že to v dnešní době je, mě úplně mrazí...

Svamburger
24.06.2020 3 z 5

Jako budoucí rodič mám o čem přemýšlet. Opět zajímá a uvěřitelná myšlenka. Musí se nechat, že Elsberg si umí vybírat z vážných témat nepříliš vzdálené budoucnost a napsat o tom poutavě knihu. Informace a nápady má super. Horší už je to s dějovou linkou a rozvojem postav... chybí takové to dotáhnutí a občas jsem se mezi těmi jmény ztrácel. Nejpoutavější mi přišla ta část, ve které si Helen s Gregem nechají od doktora nabídnout dítě na zakázku. Jde vidět, že pan spisovatel má v sobě ostříleného obchodníka. Teď mínusy.
Nepochopil jsem tu vraždu na samém začátku a ze školky pro super děti se dalo vytěžit víc, řekl bych. Stejně tak mi nesedli super schopnosti a přeinformovanost dětiček – tohle jsem moc nežral. Závěrečná část na letišti se nudně táhla; jako by autor netušil, jak to celé ukončit. Kdyby to nezachránil ten epilog (což byla za mě trefa do černého), dal bych možná pouhé dvě hvězdičky. Blackout byl o trochu lepší. Určitě ale s autorem nekončím, protože jeho sci-fi/nesci-fi myšlenky, mě prostě baví.

stanislav0373
18.06.2020 4 z 5

Tak tohle byla laskomina...skvěle napsaný, poutavý příběh s fikaným koncem. Těžko se mi hledají další věty, abych něco neprozradil. Snad jen: Sice to není pravda, ale mohla by být :-)

A proč nedávám 5 hvězd? Možná by to totiž sneslo trošku víc akce (zde se projevuje můj zvrhlý vkus a zalíbení v panu Kotletovi), nicméně i tak je to nanejvýš čtivé...

Avila
15.05.2020 4 z 5

Má první kniha od autora. Hodně zajímavé téma a dobře zpracované. Jen se obávám že už to není takové sci-fi jak si většina z nás myslí.
A dost mě z toho mrazí....
Určitě se poohlédnu po dalších knihách které autor napsal.

ferda16
20.04.2020 3 z 5

Knížka má velmi zajímavé téma. Čte se dobře, ale ve srovnání s oběma předešlými knížkami mě tolik nezaujala. A jen doufám, že je to (a ještě dlouho bude) hlavně sci-fi a ne realita :)

Pumpkin
30.03.2020 4 z 5

Blackout se mi líbil víc a taky jsem dost nepochopila, proč tam vlastně musela být ta vražda. Ale jinak určitě stojí za přečtení a zkusím i další knihu autora.

MistrCZ
15.03.2020 4 z 5

Moc sci-fi, předchozí knihy mnohem realističtější...

Googies
15.03.2020 2 z 5

Velké zklamání. Začátek ještě šel, ale od půlky... proste me to vubec nebavilo :(

Parwana
10.03.2020 4 z 5

Moje první knížka od tohoto autora; atraktivní námět slušně zpracovaný, jen jsem s eobčas v některých dějových liniích ztrácela a závěr na letišti mi přišel trochu úřitažený za vlasy. Dávám o jednu hvězdu méně za spoustu překlepů, zbytečných vykřičníků a sem tam hrubku.

namornice
07.03.2020 3 z 5

Další kniha Marca Elsberga se opět zabývá jedním z aktuálních témat dneška - tentokrát si autor vzal na mušku genetické manipulace. Helix mi přijde o dost slabší než Blackout ale o něco lepší než předchozí Zero - námět je velice zajímavý, ale příběh samotný mi přijde málo přesvědčivý a ty konce prostě autorovi moc nejdou.

soukroma
23.02.2020 5 z 5

Napínavé a zajímavé čtení - líbilo se mi mnohem víc než Blackout: méně rozehraných linek, dostatečně odlišných, ale tvořících jednu skládačku, záhy jasnou a průběžně pilně doplňovanou.
První půle byla zajímavější, pak začaly akce tajných sil a hlavní roli nakonec převzaly moderní děti.
Celkově dost dobrých 89%.

Autor je Rakušan, a i když občas v knihách má až filmové honičky, s Američany v hlavní roli, pořád je to tak nějak smysluplnější a věrohodnější čtení než moderní sci-fi/apokalyptické americké thrillery.

Áňa 998
29.01.2020 4 z 5

Trošku náročnější četba, ale nebylo to špatné. Zatím pro mě od Marca Elsberga zůstává jako topka Zero :-)

Skylie
26.01.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte. Téma je velmi zajímavé. I když je to prozatím spíš takové scifi. Doufám.

thrillery genetika sci-fi

Marc Elsberg (p)