Darda

Darda https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90865/bmid_darda-227-90865.png 4 383 106

Helenka Součková série

< 3. díl

Ačkoli se dobové kulisy proměnily, žádná idyla se nekoná. Namísto normalizační krize hrdinka prožívá krizi středního věku. Ani této knize nechybí lehkost vyprávění a autorčin slovní situační humor. Platí zde, víc než kde jinde, že při smíchu v ranách štípe sůl. Volné pokračování bestselerů Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák se odehrává v současnosti, kdy hlavní hrdinku potkáváme již jako vdanou ženu, matku dvou dětí.... celý text

Avrilka2112
02.04.2012 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila! Pokud bude další díl, určitě si ho koupím! ;-)

Lidka
25.03.2012 4 z 5

Nebylo to vtipné ani veselé, ale takový je život ne vždy vtipný a veselý. Bylo to ze života o životě. Mě se to líbilo.

mysterygirl
03.03.2012 2 z 5

"Kdoví, kdo si ta paní vlastně myslela, že jsem. Ale na tom nezáleží. Chtěla vědět, jestli jsem to já. A to snad ještě jsem. Ačkoli chvílema už si tím nejsem zdaleka tak jistá."

Alma-Nacida
22.02.2012 4 z 5

Asi to není tak veselé, protože od jistého věku se smějeme trochu skrz slzy, podle hesla líp se smát, než brečet. Dočetla jsem knihu nedávno a je to pro mě "nambr tů" hned po "Bez karkulky".

bovinka
06.01.2012 4 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila. Asi mě zklamalo, že chyběl ten skvělý humor jako u Budžese a Oněgina. Ale jinak výborně napsané. Nadchlo mě desatero uvedené v knížce

bosorka
09.12.2011 4 z 5

Už to není tak veselé jako předchozí dvě knihy z volné trilogie. Více hořké. Jak jinak, Helena Součková už dospěla a problémy jsou jiného rázu. Ale skvěle napsané, čtivé, pravdivé, v podstatě i humorné. Hlavní hrdinka, ač v nelehké životní situaci, stále umí popsat okolní svět s lehkostí a ironií jí vlastní. Doporučuji! Reálně dávám 4 a půl hvězdičky, míň než 5 jen proto, že "Oněgina" to nepřekonalo.