Zázrak

Zázrak https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30415/bmid_zazrak-gQV-30415.jpg 4 40 5

Hawthornovi série

Clay a Trey Hawthornovi jsou identická dvojčata. Přesto však jsou odlišní. Prvorozený Trey byl od malička vychováván jako pravý šlechtic, který se stane dědicem rodinného titulu i nemalého bohatství. Proto z něj vyroste arogantní, namyšlený a ješitný muž, který našel zálibu v divokých radovánkách a v náručích milenek. Clay zdědil nevelký majetek, který dokázal mnohokrát znásobit při hazardní hře v kartách. Trey požádá svého bratra, aby jeho jménem získal srdce i ruku ženy, s kterou se náhodně setkal. Clay zpočátku odmítá, ale nakonec odjíždí jako vévoda ze Salterdonu. Miracle Cavendishová, která samozřejmě nemůže rozeznat, že se nejedná o stejného muže, je pobouřená jeho nedávným chováním a rozhodně před ním zavře dveře jejich rozpadajícího se hradu. Po čase však zjišťuje, že se snad ve svém úsudku zmýlila a že vévoda je ve skutečnosti velmi milý a příjemný člověk. Netrvá dlouho a beznadějně se do něj zamiluje a Claye postihne totéž. I když se snaží odolat pokušení, Clayovy city jsou silnější než zdravý rozum a nakonec s budoucí ženou svého bratra stráví bouřlivou noc. Miraclina láska k vévodovi je tak veliká, že opouští svůj rodný ostrov a odjíždí s ním do Londýna. Zde pro ni nastává nelehké období života. Jak je možné, že ten milý a usměvavý muž se může během chvilky změnit v chladné a sobecké monstrum? Do takového muže se přece nemohla zamilovat! Odmítá připravovanou svatbu a chce se vrátit domů. Dobrou vílou příběhu se stává stará vévodkyně, která posílá Miracle na venkov, aby tam přišla k rozumu. Miracle je uchvácena nádhernou přírodou a milými lidmi, kteří žijí na panství vévodova "mladšího" bratra. Jediné, co ji znepokojuje, je, že se s ním nesetkala...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Miracle , 1995

rampapa
18.07.2022 5 z 5

Moc krásná knížka. Na tenhle příběh jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Zamilovala jsem si Claye hnedka a Miracle taky. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Sumatrae
29.03.2021 4 z 5

Neni to uplne muj salek kavy, ale dobre se cetla, sympaticke postavy, pohadka pro dospele, spis takove oddechove cteni pri techto slozitych dnech

petraj30
01.06.2020 4 z 5

Nebyla to typická historická romance. Sice bych nějaké kapitoly proškrtala a něco i jinak popsala, ale byla jsem v celku spokojená. Spíš si nejsem úplně jistá jestli mi vyhovuje autorčin styl. Něco mi ten příběh prostě narušovalo - tak snad při dalším čtení.
Claytona mi bylo celkem líto. Byl daleko lepším člověkem, než jeho nezdárný bratr, ale i přesto jej nikdo nedokázal patřičně ocenit, a Miracle byla sice tvrdohlavá, ale zato s obrovským srdcem.
V dalším pokračování dostane více prostoru Trey, ale upřímně si nedovedu představit, že by se do něj nějaká dobrovolně zamilovala.
Taky mám trochu obavy z té jejich babičky, ale nepřipadala mi jako typická záporná postava, spíš si myslím, že takhle se chovala většina aristokratických starých dam, tak uvidím, jak se vybarví v dalších dílech, a budu moc ráda, když se opět setkám s hlavním hrdiny.

Lembac
17.08.2018 5 z 5

Miracle žije celkem osamoceně ve zchátralém hradě Cavisbrook na ostrově Wight, kde chová stádo ušlechtilých koňů, pár slepic, pěstuje svoji vlastní zeleninu, šije úžasné košile a po nocích pracuje jako strážce dosti nestabilního majáku. A občas zachrání právě naplavené pocestné. Takto se seznámí s Treyem, vévodou Salterdonem, který se však nestane jejím hledaným miláčkem, poněvadž má chladné ruce, oči a beztak i charakter. Trey je vůbec v této knížce popsán tak negativně, že jsem zvědavá na to, jak z něj chce autorka vykřesat aspoň trochu snesitelného hrdinu svého dalšího románu. Naopak Clayton, o pár minut mladší vévodovo dvojče, je vylíčený nesmírně kladně. Veškerý majetek vydřel vlastníma rukama (občas tedy taky něco vyhrál v kartách, ale to obratem zase ušlechtile zhodnotil, takže jeho morální kredit zůstává neposkvrněn), je také vzdělaný, tolerantní, laskavý a má teplé ruce. Mírnou skvrnkou na jeho sněhobílé vestě je až přehnaná loajalita k bratrovi, která by ho mohla v důsledku připravit o životní lásku = Miracle. Naštěstí se v celkem zamotaném příběhu nachází i babička obou dvojčat, která jako deus ex machina přivede toho správného - teplorukého - bratra do Miracliny náruče.
Knížka se četla velmi dobře a plynule, téma bylo hezké a neotřelé. Po napínavém konci jsem si oddychla, že všechno dobře dopadlo. Dávám pět hvězd.

munka
28.04.2014 4 z 5

Rozprávka pre dospelých, potešila, nesklamala. Už sa teším na príbeh o Treyovi

historické romance

Katherine Sutcliffe