Havraní oko

Havraní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8945/havrani-oko-8945.jpg 4 47 9

Steven Dunbar série

Kriminální thriller je situován do Edinburghu, kde lékař, pracující ve službách policie, odhaluje justiční omyl. V roce 2001 v jedné ze státních nemocnic umírá na doživotí odsouzený psychopat. Čtyřnásobný vrah se před smrtí přizná knězi, že před osmi lety ve vesnici blízko Edinburghu znásilnil a uškrtil třináctiletou dívku. Za tento zločin byl však již odsouzen významný vědec, usvědčený na základě analýzy DNA, který si odpykává trest doživotního vězení. Prošetřením případu je pověřen policejní lékař z londýnského inspektorátu. Zpočátku pouze neoficiálně zkoumá policejní záznamy a vyslýchá aktéry i svědky události. Při svém pátrání musí čelit neprofesionální místní policii i pokusům o zastrašování. Postupně odkrývá nejen řadu nesrovnalostí a pochybení, ale dokonce i zločinné spolčení advokáta obžalovaného a jednoho z pracovníků forenzní laboratoře, který manipuloval se vzorky odebranými z místa činu, a tak zásadně ovlivnil celý soudní proces.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress , Alpress

The Eye of the Raven , 2004

bekule
16.10.2023 5 z 5

Možná zatím nejlepší díl této velmi povedené série. Jak píše Aghatte přede mnou , je to velmi napínavý a ďábelsky zapeklitý příběh,já bych jen dodala také obrovsky tragický pro zúčastněné. Možná trošku moc zamotané ale je děsivé že se podobné případy stále stávají.

Aghatte
02.04.2023 5 z 5

Napínavý a ďábelsky zapeklitý příběh.
Když vyloučíte vše nemožné, to, co vám zůstane, musí být pravda, ikdyž to nedává smysl a nevíte JAK. Přesně tak to bylo.
Vynechám některé nesrovnalosti, nepochopila jsem, kde John přišel k Hectorovi, a jelikož nechci spoilerovat, nemůžu to zde více pitvat. To samé s Charlotte, zde jsem si říkala, že to už by bylo moc, ale i to se potvrdilo.
Na str. 106 cosi zaznělo, co pro mě bylo rozhodující a musela jsem čekat až na str.258, než to došlo i Stevenovi :-) Pořád mě rušil hlásek v pozadí, ale vždyť přece....
Na konec si opět zahrál na McGyvera a doufám, že když už si "zvolil maskáče a vyšlápnuté boty", bude nosit v kapsách zapalovač :-))
Chcete-li se dozvědět, o čem to tu plácám, musíte si to přečíst.
Je to skvělé!

MartinMo
06.11.2019

Dočetl jsem Havraní oko, velká zkouška trpělivosti. Zápletce a postavám bych dal čtyři hvězdy, ale dvě hned seberu za neskutečně rozvleklý průběh. Na jednu stranu svižného akčního děje jsou dvě strany výplní, keců a úvah, které s příběhem vůbec nesouvisí. A rozhodně nic převratného pro laika o DNA ani kriminalistických postupech. Myslím, že děj byl překombinovaný, zbytečně moc úskalí a vraceček.
Další dvě hvězdy bych vzal za překlad. Detektivku, snad pokus o thriller ze skotského prostředí paní překladatelka prošpikovala ryze českými obraty, frázemi a úslovími, navíc zbytečně často opakovanými. Působí to na čtenáře vyumělkovaně až trapně. Prostě odbytý, uspěchaný překlad.

Stanas513
17.09.2019 5 z 5

Opět perfektní čtení. Dunbar nezklamal, příběh má hlavu a patu a napínavý děj.

polly43
30.07.2015 4 z 5

Musím se přiznat,že moc thrillery nemusím,ale tento mě zaujal a určitě si nějaký se Stevenem Dunbarem ještě přečtu..

ovpana
19.01.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha má napínavý a strhující děj a navíc se dozvíme více o práci kriminalistů a DNA.

dominika83
08.11.2013 5 z 5

Velmi strhující kniha, četla jsem jedním dechem, moje nejoblíbenější kniha od tohoto autora....

kazecha
05.02.2013 3 z 5

Moje první knížka od McClura ... velmi příjemné překvapení. Děj napínavý až do konce. A zřejmě si na ni pokaždé "nechtěně" vzpomenu při dětské říkance: vařila myšička kašičku na zeleným rendlíčku ... křup! ... a to mám doma malý dítě ...

čef
29.04.2012 5 z 5

Kniha má spád, Dunbar je opět geniální, něco se člověk i dozví o kriminalistice DNA.

lékařské prostředí Skotsko

Ken McClure (p)