Ódinovo dítě

Ódinovo dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278987/bmid_odinovo-dite-boK-278987.jpg 4 1033 225

Havraní kruhy série

První díl fantasy trilogie Havraní kruhy. Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho jsi nikdo. Nákaza. Pouhý mýtus. Hirka se v den svých patnáctých narozenin dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá zrůda z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Člověk. Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo na povrch, a hodlá to zajistit všemi prostředky. Zmatená Hirka musí uprchnout, protože jí jde o život. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy Úspěšná norská trilogie Havraní kruhy se inspiruje severskou mytologií, ale přitom vytváří vlastní svébytný svět, kde být člověkem znamená ocitnout se ve zcela nezvyklé roli vyvržence. Hlavní hrdinka není „vyvolená“, dokonce nemá žádné zvláštní schopnosti. To, co ji odlišuje od ostatních, je děsivý fakt, že postrádá něco, co všichni ostatní mají.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Odinsbarn , 2013

Nuray
11.02.2020 2 z 5

No. Jsem z toho trochu na rozpacích. Knihu jsem dostala v říjnu k svátku. Zpočátku se neskutečně vlekla, až mě to donutilo ji odložit.
K Vánocům jsem dostala další knihy a po téhle se mi ani nezastesklo. M
Až minulý týden mi došla četba a tak jsem sáhla z nouze po téhle.

Skončila jsem někde v polovině. Tak jsem se nutila číst dál a dál... Až najednou tak ve třetí třetině konečně kniha dostala spád. Což je na pětiset stránkovou knihu dost bídné. Ale!
Po dočtení mám alespoň nějakou chuť si koupit další díl. Jen pevně doufám, že teď už to bude jen lepší, protože mořit se takhle dlouho s knihou mi zrovna na nadšení nepřidává.

Svět je zajímavý a jsem zvědavá na Hirčin osud. Jen by to autorka mohla pojmout trochu záživněji. Spousta věcí je tu zbytečná a jen knihu natahují, asi jako když já píšu svou bakalářku a okecávám kvůli počtu stránek. Hodně jsem se v knize zpočátku motala, než jsem pochopila, co tím chce básník říct. Ale nakonec jsem docela ráda, že jsem zas něco nového poznala.

Myslím, že počet hvězdiček odpovídá nudným 2/3 knihy.

s1ombrehimawari
28.01.2020 odpad!

Proč? Od téhle knihy jsem čekala určitou kvalitu. Šla jsem do toho, že to prostě bude aspoň ten průměr. Ale ne! Omyl! Žádná bilance mezi zbytečnostmi, které autorka popisovala a o kterých nás informovala a mezi podstatnýma informacema a akcí, v které bylo složité se zorientovat. Nedomyšlený svět se pozná díky tomu, že věci které se tam dějí nejsou vysvětlené a to byl u téhle knížky kámen úrazu. Mapa byla absolutně na nic, většina míst kde se hrdinové pohybovali tam nebyla. Jako je hezký, že vím kde v Ymslandě exportují nejlepší čaj, ale nevím kde právě se nachází hlavní hrdinka. Font který byl použit u mapy se mi špatně čte a to žádná vadná buchtice klokočivá nejsem. S postavami jsem celý příběh nedokázala nijak soucítit. Děj byl v podstatě plytké nic. Zajímavý nápad s radou a s Vidoucím, podtext těchto dvou věcí mi připadal jako ztělesněná recese na dnešní politiku a náboženství.

DeathHarmony
04.01.2020 5 z 5

Musím říct, že se mi kniha skutečně líbila. Jako první jsem byla nadšená z mapky, protože KAŽDÁ DOBRÁ FANTASY KNÍŽKA MÁ MAPIČKU, SAKRA. A pak jsem začala číst.
Příběh byl zajímavý a hezky se mi četl. Postavy mi byly sympatické a nápad se mi velice líbil. Jsem ráda, že jsem po knize sáhla a pustila se do ní.
Rozhodně ji doporučuji, protože je zajímavá, napínavá a čtivá.

soupik2012
28.12.2019 4 z 5

Mám drobné podezření, že se autorka nechala inspirovat sérií knih: Píseň ledu a ohně. Těch podobností je v této knize opravdu dost. Nicméně příběh je napsaný velice poutavě. Hlavní hrdinka Hirka je sympatická mladá dívka a její postupné poznávání sebe sama je velice dobře vykresleno. Občas je ovšem její chování mírně řečeno podivné. Nejvíc mě dostalo jak trvala na tom, že chce zpátky svůj baťoch s bylinkami. Knize by prospělo drobné zkrácení. Některé pasáže se zbytečně vlečou a nic podstatného se v nich neděje. Ale jako celek hodnotím tuto pohádku velice kladně. Paní Magdalena Tkačíková je pro tento příběh přidanou hodnotou. Knihu čte velice procítěně a umě se jí daří měnit barvu hlasu podle toho kterou postavu zrovna čte.

memory
12.11.2019 3 z 5

Na začátku se do knihy za boha nešlo zakousnout. Navíc byly servírovány různá pojmenování osob, míst i událostí bez souvislostí, které vyplynuly až později, což bylo dost iritující. Hlavní postavy mi nějak extra k srdci nepřirostly, takže mi jejich osud byl celkem lhostejný. Nicméně svět je to zajímavý se svou inspirací severskou mytologií, dalším dílům šanci dám.

Anežka524
08.11.2019 5 z 5

Celá tato série je jedna z nejlepších, co jsem četla. Svět, postavy, akce, styl psaní! Vše na jedničku. Rozhodně se řadí mezi špičku fantasy, alespoň dle mého názoru.

Andynka
22.10.2019 3 z 5

U téhle knihy jsem na rozpacích ohledně hodnocení. Kniha nebyla špatná, ale ani mě úplně neoslovila. Nápad byl velmi originální, ale je to psané tak, že se nemůžu nějak soustředit na děj. Když už se konečně chytnu, hned to přeskočí na jinou osobu. A nebo, když už mě to začne bavit, tak najednou je to strašně protažené a dlooouho se nic neděje.
Takže ... kdyby tam nebyl ten zajímavý svět,který chci poznat , asi bych u ve čtení nepokračovala. Uvidíme u dalšího dílu.

petgona
02.10.2019 4 z 5

Dalsia prijemna fantasy trilogia. Nie uplne dokonala, miestami som sa trochu stratila, ale relativne jednoducho citatelna. Hirka je prijemna hlavna postava, zo zaciatku trocha naivna (ved co by sme chceli od 15rocneho dievcata), ale je vidiet ako sa jej meni pohlad na svet okolo. Zo zaciatku som bola zmatena z celeho noveho sveta a ale postupne mi zacali davat zmysel, ale napriek tomu by som ocenila vzadu nejaky slovnicek ci vysvetlivky. Ale tesim sa na dalsi diel, dufam, ze ho v kniznici najdem, lebo bolo by to skoda nedocitat.

Ria.
13.09.2019 4 z 5

Rozhodně doporučuji, jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla.
Nemůžu se dočkat filmového zpracování.

Martens86
05.09.2019 2 z 5

Jediné spojení se severskou mytologií je pouze název knihy. Příběh je neuvěřitelně roztahaný a nezáživný, něco dít se začne až okolo 170 strany a dočíst knihu do konce bylo celkem utrpení. Autorka v celé knize nevysvětlí zásadní otázky, které si čtenář klade v průběhu celé knihy a do konce knihy zůstanou nezodpovězeny. Příběhy provázané zamilovaností pro mě moc nejsou, mám s tím problém, na který narážím hlavně u autorek. Pro mě zklamání.

Lunox
16.08.2019 4 z 5

Kniha určitě není špatná, jen jsem se do ní za Vidoucího (:D) nemohla začíst. Skvělý zvraty, líčení politického dění, emoce. Konec poměrně předvídatelný, ale takovým tím způsobem, že vám to nevadí, protože kdyby ne, bylo by to poměrně na sílu udělané. A po konci si prostě chcete přečíst druhý díl :DDD
Za mě dobrá fantasy, ale četla bych jí až třeba v době, kdy nemáte co číst. :)

klarence
11.08.2019 3 z 5

kniha mě mile překvapila, odskočila jsem si na chvilku od detektivek, sice jsem se na začátku ztrácela, ale pak se docela příběh rozjel. možná bych ocenila pár vysvětlivek, ale určitě si přečtu další díly

Teredo
09.08.2019 4 z 5

Kdyby tam nebyl tak příšerně nudný rozjezd, dala bych hvězd pět. Nedá se úplně říct, že mi nesedělo, že autorka už od začátku nevysvětlila, co které výrazy znamenají. Ale nějak mi přišlo, že u něčeho ani přes to, že čtenář tuší, k pořádnému vysvětlení nedošlo. SPOILER Podobně se vůbec nedozvíme, proč je vlastně Hirka důvodem, že můžou Slepí procházet bránou. Jenom proto, že pochází z jiného světa? Z toho, co jsem ovšem pochopila, ale nepatří do světa Slepých, ona přece nevypadá jako Slepí a na konci vešla branou do světa, kde byli lidé stejně bezocasí jako ona sama.
Přesto mě ta kniha nějaký zvláštním způsobem chytla za srdce a byla zajímavá, takže přestože to obvykle nedělám (obvykle nečtu díly hned po sobě od stejného autora, aby se mi postavy nepřejedly), vrhnu se co nevidět na druhý díl.

4129
21.07.2019 5 z 5

První díl ze série Havraní kruhy jsem přečetla skoro přez noc. I když jsem ze začátku nerozuměla pojmům a názvům, což mě (vzhledem k tomu že prvních pár stránek příběhu má být uvedení do děje) docela vyděsilo nakonec se to všechno vyjasnilo. Od kollkagu, přes sloku až po aetlingi. Takže se určitě nenechte odradit tím, že ze začátku ničemu nerozumíte. Každopádně příběh mě hned vtáhl, protože hlavní hrdinku jsem si zamilovala hned jen co jsem přečetla prvních pár stránek. Líbila se mi také pravda, která z příběhu vyzařovala. Že jakýkoliv tvor se bojí neznámého. I když neznámo nemusí nutně představovat nebezpečí. Postavy byli reálné. Ne jen dobré a ne jen zlé. Hirka i když byla statečná, tak se uměla bát a potřebovala pomoc ostatních. Co jsem také uvítala byl pohled jiných osob. Rima, Urda a dalších. Celý příběh se navíc odehrává ve světě ze starých časů. Přesto že jsou jeho obyvatelé jiní než lidé, mají podobné zvyky a jsou stejně pověrčiví. Tím že je hlavní hrdinka obyčejná holka, mi navíc připadalo, že bych v tom světě mohla žít tak, jako ona. Určitě jsem připravená Horku následovat dál do jejího světa.

Vincenzoci
06.07.2019 4 z 5

Čtenář je hozen do děje, informace a souvislosti se dozvídá s postupem času a za běhu. Místy jsem se v tom docela ztrácel. Začátek trochu chaotický a místy nudný, pak se to pěkně rozjede.

evka44
29.06.2019 4 z 5

Zo začiatku som to mala problém prečítať ale potom sa tej knihy nevedela pustiť.

Sandalkar
18.06.2019 5 z 5

Úžasné... Těším se na další díly a další probděnou noc, protože prostě potřebuju vědět, jak to bude dál. Hirka a Rime jsou skvělí a uvěřitelní hlavní hrdinové.

Řéža007
13.06.2019 4 z 5

Na začátku vás to hodí do úplně nového světa a vy absolutně netušíte, která bije, až časem sami zjišťujete jak ten svět funguje. Právě kvůli tomu jsem se ze začátku nemohla vůbec začíst a knížku jsem odložila. Ale doslova po pár dnech jsem po ní sáhla znova, měla jsem příliš mnoho otázek, a tak jsem četla a četla a najednou jsem byla skoro na konci.
Knížku rozhodně doporučuji, je to zase něco nového a těším se až si přečtu pokračování - Plíseň.

smithynka
13.06.2019 4 z 5

Zajímavá fantasy kniha, která se dobře četla. Jen jsem od ní čekala trochu více a wow efekt se rozhodně nekonal. Chyběla mi vysvětlení na určité postavy a proč se některé věci dějí. Jsem zvědavá na další díl.

DennyYukiko
10.06.2019 5 z 5

Úplně jiný příběh, plný akce která má spád. Čte se dobře i když jsem se v některých pasážích lehce ztrácela. Jinak celkově je příběh poutavou a skvěle promyšlený. ????