Vysněný cíl

Vysněný cíl https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507457/bmid_vysneny-cil-EXq-507457.png 4 181 181

Havraní bratrstvo série

< 3. díl

Tajemství a lži… Celý můj život se točil okolo intrik a lstí, a to za jediným účelem – pomstou. Moje identita byla celá léta zahalená tajemstvím. Tak dlouho jsem popíral, že mám srdce, které tluče. Dokud se neobjevila ona. Dokud neodhalila vyhladovělý orgán uvnitř mě a nedonutila mě přiznat si, že i moje srdce bije a že dokáže krvácet stejně jako každé jiné. Draze jsme za to zaplatili. A svůj dluh splácíme dosud. Ona si ho přes to všechno stále žádá, to nanicovaté srdce bezohledného zloděje a bezostyšného padoucha, do kterého se zamilovala. Já si ale nejsem jistý, jestli tím mužem stále jsem. Doplácím na svůj dosavadní způsob života a své lži – jsou mi v patách všechny chyby, kterých jsem se dopustil, a dohánějí mě. Jedna po druhé, den po dni. Tohle je moje poslední šance a já nemám v úmyslu o ni znovu přijít. Když ale začnou vyplouvat na povrch mé staré klamy, musím zahodit veškerou svou lidskost, abych nás oba zachránil. Možná už je ale pozdě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

The Finish Line , 2021

galadrielin
06.06.2023

Havraní bratrstvo jako celek řadím do nejlepších knih svého žánru. Přiznávám, že Exodus mě dostal. Je asi těžké navázat ve stejném tempu, ale jsem přesvědčená, že by se to i povedlo, kdyby byl Vysněný cíl o polovinu kratší. Tady "stopáž" nepomohla. Tobiášovy flashbacky byly samozřejmě skvělé, ale nemůžu si pomoct, ztratilo to část šťávy. Aby nedošlo k omylu, znovu opakuji, že celá série je moc fajn a budu ji doporučovat, jen to bude hlavně kvůli Exodu.

A mně deštivé dny budou chybět stále. Přes všechna vysvětlení a pochopení.

Zuzana215
04.06.2023 5 z 5

Než jsem se vydala do Cíle, prodrala jsem se znovu oběma příběhy.. Co si budeme.. byl to boj, dech beroucí, srdcervoucí, drasající.
Tak nějak jsem ráda, že je to celé zamnou.
Ikdyž jsem se stále nemohla smířit s tím, že deštivé dny jsou pryč, nakonec jsem dospěla k tomu, že to přeci jen mělo tak být!

TerapieKNIHOU
02.06.2023 5 z 5

"No matter how we came to be, we were and still are. You stole my heart, and you let me love you with it, and you made damn sure I knew where its home was."

Nemám slov. Měla jsem za to, že konec Exodusu byl pro mě dostačující. Omyl tohle byl konec, co jsem potřebovala a ani o tom nevěděla. Po čem moje srdce v hloubi duše prahlo!

Od začátku, kdy se Tobias objevil jsem věděla, že je to ON Jeho úhel pohledu jsem si neskutečně užívala, flashbacky i současnost. To, jak sváděl boje se svými vnitřními démony, jeho pocity, pohled na vznik bratrstva a jejich jedinečného pouta, všechny ty události odehrávající se na pozadí, ale hlavně způsob jakým miluje Cec.

"Ma chatte. Mon corps. Ma femme. Mon coeur. Ma vie."

Prostě všechno, co se skrývalo za tímhle osamělým Francouzem, který se vzdal svého života, aby chránil ostatní, a konečně našel jedinou věc, která mu přináší útěchu - JI. Silná, sebevědomá, výbušná a emocionální Cec, která mě na konec hodně překvapila, a hrozně se mi líbilo, jak za sebe bojovala!

"Im glad that you loved him, and Im glad he knew what it felt like to be loved by you before he died, and its because of the way you love, Cecelia."

Naprosto chápu, že díl byl pro někoho zbytečný, zdlouhavý a bez zvratů. Sama jsem občas měla pocit, že se děj táhne anebo, že mi vypadl odstavec a nevím, co se děje. Ale musím to přehlédnout, protože celou sérii ZBOŽŇUJU a bude v mém srdci navždy.

Jsem vděčná, že autorka knihu nakonec napsala. Poskytla mi naprosto všechno. Lásku, přátelství a takové to uzavření a ukončení série, kdy je vše řečeno. Miluju, že jsem se k nim všem mohla vrátit. Prožít všechny ty okamžiky s Havrany.

---Mon trésor---

Miska9884
21.05.2023 5 z 5

Tak tahle série to teda bylo něco. Perfektní třetí díl. Vysvětlení všeho. Doporučuji.

katasokolov
17.05.2023 5 z 5

"Nechci žít v zemi s křehkým duchem, chci žít mezi vojáky."

Tahle série je naprostý a jedinečný skvost a fenomén, jenž poslední kniha v řadě, v mých očích, povýšila na další level. A rozhodně bylo nutné tuto část příběhu odvyprávět. Právě díky tomu jsme mohli, společně s postavami, dosáhnout té vytoužené Finish Line.

Nebudu zastírat, že mi u toho konce nepadaly slzy jako hrachy, protože je jasné, že padaly.

Autorka se vrátila do minulosti hlavních postav a nastínila nám cesty, kterými se vydaly, a které je nakonec všechny svedly dohromady, proťaly jejich životy a nenávratně je změnily.

Jsem nadšená, že se Stewart odhodlala napsat tuto knihu, protože Tobiášovo (pro mě při čtení klasicky Tobias :) ) chování mi ve druhé polovině předchozí knihy příliš nedávalo smysl. Na stránkách Vysněného cíle se konečně dostaneme do jeho mysli, a přestože v mnoha ohledech dříve působil jako arogantní bezcitný blb, opak je pravdou, a po rozkrytí jeho motivů pro vytvoření bratrstva i odtáhnutí pomyslné opony skrývající jeho vztah k bratrovi a také k Cecílii, dostaneme pravou a syrovou verzi našeho Francouze.

Příběh Cecílie, Tobiáše, Dominika, Seana a Tylera se mi vryl pod kůži a do budoucna zůstane jedním z nejkrásnějších, jenž jsem měla tu čest číst. Skvěle vytvořené živoucí postavy, ze kterých ani jedna nehraje přímo prim a vy je milujete všechny stejně. Romantické linky jsou fenomenální a bratrství, soudržnost a společné cíle jsou primární linkou protínající celou ságu. Proměny vztahů mezi hlavními postavami jsou uvěřitelné a nejsou pouhými výsledky rozmaru autorky, za což skutečně tleskám a skláním se.

"Řeknu ti, co se na Americe nelíbí mně - chamtivost. Tuhle zemi ukradli a založili materialističtí lidé. Je to nemoc, která nás sužuje už stovky let a vytváří iluzi příležitostí a svobody."

"Amerika však není jediným místem, kde existuje chamtivost. Naše planeta je jí zamořená."

"To je moje daň, moje pokání za to, že jsem se stal zlodějem. Za to, že jsem se pro jednou zachoval sobecky."

"Ale já se o dělit nebudu, ani s tebou, ani s bratrem, ani s nikým jiným! Podělal jsi to, Seane, a ty to víš. Patří ke mně, tečka."

"ŠACH MAT, KINGU."
"DOKÁZALI JSME TO, BRÁCHO."

kristy.books
11.05.2023 4 z 5

Druhý diel série Havraní bratrstvo sa skončil pomerne uzatvorene, preto som si nebola istá, čo mám od záverečného dielu čakať. Situácia sa však nevyriešila, ako som si to pôvodne myslela a autorka si toho pre Tobiasa a Cecíliu ešte veľa pripravila. Opäť to bola slušná emotívna bomba, v ktorej sa striedala minulosť s prítomnosťou. Je pravda, že príbeh by mohol byť o niečo kratší, dvojka zostáva mojím naj dielom z celej trilógie, no aj s trojkou som bola spokojná. Celkovo to bola zaujímavá séria, a hoci som z nej zo začiatku mala viac-menej zmiešané pocity, postupne som si ju začala užívať.

Vďaka návratom do minulosti sme dostali šancu viac spoznať Tobiasa, dozvedieť sa o jeho detstve, dospievaní, rodine, pocitoch, pohnútkach a podobne. Zároveň sme získali jeho pohľad na niektoré situácie z predchádzajúcich dvoch častí a dostali odpovede na mnohé otázky. Kapitoly, kde spomínal na svojho brata, mi lámali srdce. S Domom (aj so Seanom) mali veľmi blízky vzťah a vzhľadom na to, ako to všetko dopadlo, to pre mňa nebolo jednoduché čítanie. Neraz sa mi tlačili slzy do očí. V dvojke sme ho spoznali najmä ako tvrdého, nekompromisného, arogantného muža, teraz sa nám viac obnažil a ukázal skôr svoju citlivejšiu stránku. Bol to inteligentný muž, ktorý by pre svojich milovaných urobil prvé i posledné, aj obetoval seba samého. Pri jeho scénach s Cecíliiným buldočkom som sa zasa dobre bavila.

Cecília od prvej časti dosť dospela a vyzrela. Mala vlastný podnik, vedela sa o seba sama postarať, ujasnila si určité veci vo svojom živote... teraz mi jednoducho sedela viac ako na začiatku. Páčilo sa mi, že Tobiasovi hneď nepodľahla a nechala ho, aby si to všetko vyžral. Pri odhalení v záverečných kapitolách som jej normálne mala chuť zatlieskať, takýto zvrat som naozaj nečakala.

Vzťah medzi Tobiasom a Cecílou bol ako na horskej dráhe. Ľúbili sa, chceli byť spolu, no zároveň si navzájom dosť ubližovali. Život im neustále hádzal pod nohy jednu prekážku za druhou, a tak za svoj vzťah museli poriadne zabojovať.

Samozrejme, že ani tentokrát nechýbala akčná zápletka. Hoci sa Tobias stiahol do úzadia, stále mu zostali nepriatelia, ktorí mu (i jeho blízkym) išli po krku. Najmä ku koncu sa celá situácia dosť vyostrila.

Páčilo sa mi posolstvo, ktoré sa ukrývalo za "Havranmi". Kiež by sa našli ľudia, ktorí by takéto poriadky narobili aj v reálnom živote.

Littlemonday
11.05.2023 2 z 5

Noo, tohle se mi nebude psát dobře

Hejno havranů - Wow, něco skvělého a nového, miluju to!

Exodus - Bože, takovej doják a těch zvratů!

Vysněný cíl - Proč?

Asi mě ukamenujete, ale je to pro mě zbytečná pětisetstránková bichle úplně o ničem. Prvních 300 stran jsem naprosto vážně uvažovala, že knihu ani nedočtu. Pak si autorka konečně získala mou pozornost, chviličku se něco jako dělo a pak přislo sto stran srdceryvného konce.

Ze sexy tajemného Tobiáše se stala fňukna a hekna, naproti tomu Cecílie je úplná Wonder woman Nesedělo mi v té knize spoustu věcí, hodně se vracela do minulosti, ale příliš nového nebo šokujícího jsem se teda nedozvěděla.

Zbytečně protažená série, o nic nepřijdete, když třetí díl vynecháte podle mě

2/5

Budu mic ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

Šíla
10.05.2023 3 z 5

První díl - wow.
Druhý díl - už bude konečně konec?
Třetí díl - kapitoly z minulosti to trochu zachránily, ale zbytečně dlouhé to bylo.

Raislin
09.05.2023 3 z 5

Poslední díl mi přišel slabší a tak trochu zbytečný. 3/4 knihy jsem se docela nudila. Celkem hezká byla minulost a konečná zápletka. Dočetla jsem příběh, protože mi bylo líto trilogii nechat nedočtenou, ale podruhé už se do něj nepustím.

Hatshepsut
09.05.2023 5 z 5

Konec této série byl doplňkový, ale autorka nám odhalila všechna tajemství, která nám v minulých dílech nebyla objasněna. Rozumím, že se může některým čtenářům zdát zdlouhavý, ale přesto byl krásný a plný emocí. Celou tuto sérii doporučuji a vím, že mi ještě dlouho zůstane v paměti a jednou se k ní ráda vrátím.

patricieG
02.05.2023 3 z 5

Vysněný cíl
~
Dnes se za ní vydávám jako nový člověk; díky rokům, které jsme ztratili, a díky těm, které nás přivedly sem. Ona sice nikdy neuvěřila mým lžím, ale já jsem vždy věřil jejím pravdám, její lásce a jejímu věrnému srdci.
Protože mě zachránila.
~
,, Jsem rád, že jsi ho milovala, a jsem rád, že před smrtí poznal, jaké to je, být milován tebou, protože tvoje láska není jako žádná jiná, Cecílie. "
~
Z této knihy mám docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem se znovu mohla ponořit do světa Havranů a prožít s Cecílii a Tobiasem celý jejich příběh. Ale na druhou stranu jak sama autorka píše v závěru, celá série měla mít jen dva díly a pro mě byl konec druhého dílu dostačující happyend. Pro to na mě tento třetí díl působil trochu jako snaha z toho vytřískat co nejvíc peněz.

Troufám si tvrdit, že do poloviny knihy se nic moc nedělo a pouze jsme sledovali, jak se Tobias utápí v alkoholu, depresi, sebelítosti a minulosti, ze které se nedokázal vzpamatovat. Do toho Cecílie, která by se na Tobiase nejraději vrhla, ale stále se bojí, že se minulost bude opakovat a proto se večer co večer obléká do otřesného pyžama a neustále ho od sebe odhání.

V předchozím díle jsem Tobiase vnímala jako namyšleného Francouze, ale v této knize jsem ho společně s Cecílii poznala, jako malého opuštěného kluka, který přišel o rodiče a musel se starat o mladšího bratra, kterého miluje z celého srdce a zároveň oba musí žít v hrozných podmínkách v domě plném švábů s tetou, která pije a nejeví o ně zájem. Tato část z Tobiasova a Dominikova dětství mi trhala srdce a nakonec jsem i díky střípkům z jejich minulosti dokázala pochopit Tobiasovo chování.

V knize nedošlo k žádnému velkému zvratu, nebo odhalení, které by vás nějak překvapilo.
Závěr knihy je pěkný, já osobně jsem si při vzpomínání na Dominika pobrečela.
Celkově bych se bez této knihy obešla, ale ani nelituji, že jsem si jí přečetla.

evineckY
30.04.2023 5 z 5

K. - Cigarettes After Sex

Jsem moc ráda, že si to spisovatelka rozmyslela a pustila se do třetího dílu.
Bylo mi hodně těžko u srdce při tom, čím si Tobiáš s Dominikem procházeli.
Tato série určitě stojí za přečtení - DOPORUČUJI

Takže ty nenávidíš Ameriku? zeptám se a položím dlaně na stůl.
Přikývne.
Co přesně na ní nenávidíš? Doufám, že ne aroganci, protože to je i francouzská vlastnost. Sám to dobře vím. Jsem Američan i Francouz.
Ticho.
Řeknu ti, co se na Americe nelíbí mně  chamtivost. Tuhle zemi ukradli a založili materialističtí lidé.

Matri
30.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Na začiatok.... Som totálny team Dominik , takže celú sériu čítam a týmto pocitom :-(
Už po druhej časti som mala zlomené srdce, preto si ma bohužiaľ Tobiáš nikdy nemohol získať..
Do tejto časti sa mi ani nechcelo, lebo záver Exodusu bol vcelku jasný, tak čo ďalej? Prvá polka knihy ma teda moc nebavila. Najlepšie boli časti z minulosti, ktoré vysvetľujú mnohé z predošlých dielov, vznik bratstva a Tobiášovu motiváciu. Celkovo mi prišlo, že v tejto knihe ani nie je na prvom mieste vzťah Cecílie a Tobiáša, ale minulosť, kamarátstvo, vzťahy s rodinou a hlavne chcela autorka vysvetliť a ukončiť príbeh z každej strany. Celá kniha vyznie ako 500 stranový epilog s ďalšími 3 epilogmi ;-)
Pre mňa boli top mementmi spomienky na Dominika, vďaka čomu dávam 3/5

Jenny46
28.04.2023 5 z 5

Nevím jestli jsem ta správná věková skupina, ale pro mě TOP série neskutečně mě dostala a budu mít dlouho v hlavě. Koupila jsem si i v papíru a těším se, že o dovolené v létě si ji přečtu jako maraton ještě jednou celou...
Nemyslím si, že 3 díl je zbytečný krásně se všechno odkrylo a celý příběh je zakončený i když autorka sama psala, že původně neplánovala trilogii.
Tobiáš ty myšlenkové pochody wau. celkově kniha emoční...
Nechci nic prozradit at si každý Vysněný cíl může vychutnat podle svého.
Doporučuji nádherný zážitek!!!!!!!

"Nechci žít v zemi s křehkým duchem, chci žít mezi vojáky"

dam.si.knihu
27.04.2023 5 z 5

Příběh, který Vám zlomí srdce. Knihy, které si zamilujete a nedají Vám spát.
Za rok přečtu několik příběhů a je dost často těžké si pamatovat o čem úplně do detailu byly. Ale tohle je asi jediná série, kterou si pamatuji nazpaměť a nezapomenu žádné detaily. Kate Stewart píše neuvěřitelně a její příběh Vám doslova nedá spát. Moc se mi nestává, abych měla problém knihu odložit a jít spát, ale tady vždy čtu do noci a nemůžu pak usnout, protože se mi ten příběh neustále přetáčí v hlavě.
Je až neuvěřitelné jak dokáže popsat emoce a vztahy, které Vám přijdou tak reálné, úžasné, ale zároveň bolestné, a vy máte pocit, jako byste byli součástí příběhu.

Věděla jsem, že i tento díl bude dokonalý a zamiluji si ho, nicméně že to bude až taková horská dráha emocí, kde se hlavni hrdinové otevírají svým pocitům a snaží se je pochopit a vstřebat jsem nečekala. Neuvěřitelný vývoj jak Cecilie, tak Tobiáše. Byť jsem si myslela, že nás už autorka nemůže ničím dostat, tak tohle byl pravý opak.
Posadila mě doslova na prdel a já to celé opět nemůžu dostat z hlavy a tleskám za tuto celou dokonalou sérii.

Bylo vynikající číst z pohledu Tobiaše a jeho dětství, kde se dozvídáme všechny jeho rozhodnutí, postupy a tahy, které učinil. Autorka nás neochudí ani o Doma a Seana, a to si troufám říct dodá příběhu tu správnou jiskru.
Tohle bylo bravurní, dokonalé a já nechci aby to skončilo.
Víte, málokdy se stává, že se čtenář do hlavních postav tak zamiluje, ale v tomto příběhu nemáte ani jinou možnost.

Mamka_cte
24.04.2023 3 z 5

Třetí závěrečný díl série. Tohle bylo teda hodně veliké zklamání! První a druhý díl byla bomba, ale toto? Achjo.

Plus dávám za to, že jsme dostali chybějící kousky skládačky a já si vždy řekla: ,,ahaaa, tak takhle to bylo!"

Tento třetí díl je na můj vkus zbytečný, kdyby autorka všechno sesunula do dvou dílů, tak by udělala lépe. Kapitoly zdlouhavé a stále to stejné dokola. Občas jsem se přistihla, jak přeskakuji slova nebo věty. Velký špatný.

Jedinné, co se mi v knize vážně líbilo byl ten konec. Velká akce a velké překvapení.

Už od prvního dílu jsem #teamDominik a ani tento díl to nezměnil. Mé srdce pláče.

V knize opět nechybí pořádná dávka erotiky a vzrušení, ale ani to příběh nevylepšilo.

Lucie.285
18.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Strašně moc jsem se na poslední díl těšila a po přečtení nejsem ani trochu zklamaná a užila jsem si každou kapitolu. V knize se střídá pohled Tobiáše a Cecílie, takže má čtenář krásný přehled o jejich vzájemných pocitech. Tobiáš nám odkrývá své dětství a samotný vznik Havranů, při některých kapitolách, kde byl i Dominic mi bylo fakt smutno. Kniha je spíše slow-burn a Tobiáš si pomalu získává její důvěru zpět, krok za krokem. Líbí se mi, že mu hned neskočila kolem krku, občas jsem si říkala no tak Cecílie, už mu dej šanci, ale po tom, co jí provedl je tahle její obezřetnost na místě a pochopitelná. Líbilo se mi vidět Tobiášovi do hlavy a jak jsem si jim v předchozím díle nebyla jistá, tak tady si mě totálně získal. A jeho drsná mluva protkána s francouzštinou? Ouu. Neskutečně sexy. Už se těším až si přečtu celou sérii v kuse.

Kate Stewart
americká