Exodus

Exodus https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492104/bmid_exodus-A9c-492104.png 4 345 70

Havraní bratrstvo série

Dokázali byste žít ve lži? Je to město duchů. To místo, které mě pronásleduje. To místo, které mě stvořilo. Vím, že na Triple Falls nikdy nezapomenu a že si s sebou navždy ponesu všechno, co jsem tu zažila. Pořád je všechny cítím, své letní kluky. Podvolila jsem se jim, přestože jsem vycítila nebezpečí. Nedbala jsem jediného varování. Nechala jsem se ovládnout svými city a láskou a nechala se jimi taky zničit. Hrála jsem svou roli, přestože jsem měla oči otevřené dokořán, a pokoušela osud, dokud mi to nedal sežrat. Nikdy nebylo úniku. Za to, co se stalo, můžeme všichni. Každý si odpykáváme vlastní trest. Byli jsme neopatrní a lehkomyslní. Mysleli jsme si, že nás naše mladí chrání a oprošťuje od hříchů, a všichni jsme za to zaplatili. Už nebudu dál předstírat, že jsem největší kus sebe nezanechala v těchto kopcích a údolích, mezi mořem stromů, které skrývá moje tajemství. Proto jsem se vrátila zpátky. Abych se smířila se svým osudem. A jestli během svého pobytu tady nebudu schopná truchlit natolik, abych se vyléčila, zůstanu nemocná. Takové bude moje prokletí. Chci se teď smířit s tím, kdo jsem, bez ohledu na to, jak to dopadne. Protože já už ve lži žít nemůžu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Exodus , 2020

NikolaSkop
17.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Takze co k tomu rict? Musim se priznat ze v prvnim dile jsem nejvic fandila Dominikovi, takze to jak to vsechno bylo a nebylo me docela rozlozilo. :-( Nekolikrat mi bylo vazne do breku.. ALE… Konec dobry, vsechno dobre. :-)

Andrejka91
16.07.2022 5 z 5

Asi prvních 120 stran jsem si myslela, že tu knihu zahodím nedočtenou. Tím, že jsem nečetla oba díly hned po sobě, mi dělalo problém se zorientovat a vzpomenout si na předchozí díl.
Jak stránky přibývaly, tak jsem si začala vzpomínat a pak se děj rozjel natolik, že se nešlo od knihy odtrhnout.
Bylo to dechberoucí, několikrát jsem měla slzy v očích a to myslím, že mluví za vše.
Doporučuji všem, rozhodně stojí za přečtení.

happy19
14.07.2022 5 z 5

Ty krááso...to bylo něco!
Citová smršť a nechat nás v tom pěkně vyválet!
Úplně mě udolala!Ale v dobrém!
Mám ji v Top 5 letošníh roku!
Dlouho ji budu mít v srdci...teda navždy...
#immortality

„Nikdy jsem nebyl opravdu šílený, kromě okamžiků, kdy se někdo dotkl mého srdce.“

nela3812
13.07.2022 4 z 5

Za poskytnutím knihy k recenzi v rámci ambasadorství děkuji @knihydobrovsky.

Hejno havranů nasadilo poměrně vysokou laťku, na kterou Exodus jen tak tak dosáhl. Zpočátku to vypadalo, že si bude příběh držet stejnou energii, napětí a tempo.

To se však poměrně brzy změnilo, když nám autorka z hlavní hrdinky udělala úplnou husu. Holku, která se doslova plazí za chlapama a do hlavy si neustále vsugerovava, že to nedělá. Tady šla vášeň stranou a nastoupila posedlost. Posedlost muži, posedlost minulostí, posedlost coby kdyby. O několik stran později se skutečně srovnala, aby do toho pak spadla znovu. Chyběla mi ta její energie, za kterou schovala strach a minulost. Kde je naše Cec, kterou známe z prvního dílu?

O nadupané sexuální scény jsme přišli. Nahradil je velmi pozvolný náhled do fungování Havraního bratrstva, který z velké části vypadal jako "ty víš proč ti to nemůžu říct" a " já vím proč". Ale my jako čtenáři víme leda prd. Ovšem postupně nám toho bylo odhaleno víc, než jsem očekávala. Alespoň že tak.

Oproti prvnímu dílu se zde však dočkáme několika velkých zvratů, které opakovaně zatočí s příběhem. A některé doslova vezmou dech. Skvěle napsané scény, ve kterých do poslední vteřiny věříte v naprosto jiný vývoj událostí.

Na závěr toho dílu nám autorka připravila sladkou tečku. Moc milé, ale do původní energie příběhu to nesedí. Zakončení prvního dílu bylo mnohem lákavější, nemohu však říct, že bych po pokračování nesáhla. Právě naopak, jsem zvědavá co hlavní hrdiny čeká nyní. Konec nám mnoho nepřiblížil.

Hodnotím 3,75/5 ⭐️

TerryDee
09.07.2022 5 z 5

Bude se opakovat, ale tohle byla zase jízda všech jízd. S touhle sérií to ani jinak nejde. Tohle je top. ️

Jsem ráda, že tam, kde skončila jednička, tak dvojka pokračuje. My tak jako čtenáři nemusíme tapat a hned nasedneme na vlnu příběhu.

Na scéně se nám tu objevuje Francouz. Což je opravdu tajemná a záhadná postava. Ale jsem ráda, že máme možnost ho trochu víc poznat. Protože Tobiáše jsem zpočátku nemusela, neboť kvůli němu se stalo to, co se stalo. Nicméně autorka nám tu ukázala, že i jeho postava se vyvíjí. A právě tento vývoj ho ukázal v jiném světle. Právě skrze jeho postavu poznáváme blíže Havraní bratrstvo a svět okolo. Zjišťujeme, jak to ve světě jako takovém funguje.

Naše hlavní hrdinka Cecilie se v tomto díle celkem změnila. Po tom, co zažila, tak tu hodně rozebírá své myšlenky a pocity. V některých situacích mi jí bylo opravdu líto a někdy jsem si zase říkala, že to tak trochu přehání.

V jednu chvíli mi kniha zlomila srdce. Nechtěla jsem věřit, že nám tohle autorka udělala.

Za sebe můžu knihu jen doporučit. Rozhodně to stojí za přečtení.

motyli_kridla
08.07.2022 3 z 5

Pokud si někteří pamatujete, z prvního dílu jsem nebyla zrovna nadšená. I přesto jsem se rozhodla pustit do druhého dílu a dát sérii druhou šanci. Kterou bohužel promrhala.

Autorka umí skvěle psát, má potenciál, umí výborně popisovat prostředí, atmosféru, postavy, ale tohle téma mi nesedlo.

Hlavní hrdinka Cecílie se v polovině knihy změnila, začala se chovat jako naivka, v přítomnosti Tobiáše se chovala jako kdyby nepřemýšlela, pouštěla se několikrát do vztahu, který byl/je neskutečně toxický a vůbec jí to nevadilo…měla možnost vidět i cítit, kolikrát ji ten jeden a samý člověk zlomil a ona i přesto vleze do stejné vody?

Kniha byla podle mě zbytečně dlouhá, mohla se klidně osekat na méně stran. Ale abych pouze nekritizovala... Velmi se mi líbilo, jak autorka vytvořila Tobiášovi minulost, stejně jako pár dalším postavám, aby se vše doplňovalo a zapadlo do sebe jako puzzle. Bavilo mě objevovat a slepovat do sebe jednotlivé kousky skládačky celého příběhu a byla jsem zvědavá, jak vše nakonec skončí.

Tuto sérii bych doporučila všem, kteří mají rádi erotiku s kapkou romantiky a tajemna.

Knize Exodus dávám 3/5 a ještě si rozmyslím, zda se chci vrhnout na další díl.

Děkuji KNIHY DOBROVSKÝ za možnost přečíst si knihu v rámci #ambasadorstvi.

Anna415
07.07.2022 5 z 5

Dámy a pánové, tato kniha byla jízda a předčila má očekávání.

První díl byl skvělý a celkem jsem se bála, co autorka provede s druhým dílem. Ale toto jsem nečekala. Opravdu už dlouhou dobu jsem nečetla knihu, která by mě bavila v každé své pasáži a donutila mě smát se, přemýšlet, brečet a cítit zlomené srdce a zoufalost. Exodus to dokázal už od první stránky a nepřestal ani do té poslední.

S ohledem na neprozrazení děje mohu snad jen říci, abyste si knihu jednoznačně pořídili a přečetli. Věřím, že nebudete litovat. Není to typický erotický román, jak se uvádí, ale najdete zde od všeho trochu – erotika, napětí, romantika, zločin...

Všechny hlavní mužské postavy jsem si zamilovala, to snad ani nešlo jinak. O to víc mě zasáhla jedna pasáž v knize, při které jsem nevěděla, jak s ní naložit a trvalo mi dlouho, než jsem se z ní vzpamatovala.

Hlavní hrdinka byla taková 50/50 – občas jsem ji zbožňovala a plně jsem se s ní ztotožňovala, na druhou stranu mě ale rozčilovaly její občasné myšlenkové pochody.

Děj byl plynulý a nikde nedrhl – ač má kniha cca 500 stránek, měla jsem ji přečtenou během chvilky. Autorka opět předvedla svůj úžasný talent a já se nemohu dočkat, až u nás vyjde třetí díl Havraního bratrstva.

Díky Bohu kniha skončila vcelku uzavřeně, takže mohu v klidu spát bez toho, aniž bych přemýšlela, jak to bude dál. Samozřejmě, že mě to zajímá i tak, ale jsem jednoduše ráda, že kniha skončila tak, jak skončila. Toho jsem se po čas čtení bála ze všeho nejvíce – u této autorky totiž očividně nikdy nevíte, co provede a jakým směrem se děj bude ubírat. V tom také vidím kouzlo celé knihy – nikdy nevíte, co se na další straně stane.

Takže mohu s naprosto klidným srdcem doporučit s plným počtem 5 hvězd!

Lucyk01
07.07.2022 5 z 5

Tak to byla teda jízda. Nevím, kde mám začít, protože tolik pocitů najednou po přečtení knihy jsem už dlouho necítila. Během knihy jsem I několikrát brečela.

I když kniha má kolem 500 stránek, tak se četla snadno a rychle a nemohla jsem přestat číst.

Líbilo se mi, že tak jak skončil první díl, tak přesně začal i ten druhý díl, což bylo prima a hned jsem věděla, jak to dál pokračuje.

Na scéně se poprvé ukazuje ten opravdový Francouz a s ním se setkáváme po celou dobu té knihy. Cecília i zde byla trošku dramatická, ale zase není to úplně nejhorší postava, se kterou jsem se v knize setkala.

První díl byl více o sexuálních hrátkách a erotice, ale zde se už blíže dostáváme k Havranímu bratrstvu a tento díl je více o ději a minulosti. Takže nečekejte, že to bude oddychovka, to opravdu ne.

V první části bylo tolik zvratů, že v jiných knihách ty samé zvraty by byly rozmístěny po celé knize.

Druhá část knihy byla ze začátku nudnějši, protože Cecília se zabývala svými myšlenkami a emocemi, ale bylo to na mě zdlouhavé. Klidně to mohlo být kratší, já bych se nezlobila.

Ale pak se to rozjelo a ZASE mě příběh pohltil. Trošku mě na konci překvapila reakce Tessy, ale jinak jsem ráda, že to skončilo tak jak to skončilo. I když ten epilog byl divný a trošku jsem ho nepochopila, ale tak snad v další knize se to vysvětlí.

Každopádně se v tomto díle vysvětlily všechny věci, které se staly a já jsem spokojená, že nemusím čekat dlouhou dobu na pokračování příběhu, abych se dozvěděla ty nevyřešitelné věci.

Myslím si, že tato kniha se stane letos mojí nejlepší knihou a právem dávám plný počet hvězd. Zaslouží si to!

EvikU.
07.07.2022 5 z 5

Knihu jsem dočetla ráno a stále ve mně přetrvávají velké emoce.

Čekala jsem podobnou oddechovku jako první díl, tedy i tam byly horší chvíle , ale jinak si člověk užil vzrušení, vášeň a naději. Konec prvního díla skončil napínavě a já byla moc ráda, že mohu hned začít číst druhý díl. :-)

Druhý díl začal hned velkými emocemi, ale nebylo to nic, proti tomu co přišlo potom. Cecílie toho dostala od života naložené příliš mnoho, staré pravdy vyplouvají na povrch a já to všechno bahno, kterým se Cec prodírá prožívám s ní.

Dlouho se mi nestalo, že bych u knihy brečela, ale tady se mi to přihodilo hned dvakrát. Je velmi dobře napsaná. Dostala se mi pod kůži a ukradla kus srdce.

Přála bych si, aby vyšel třetí díl, protože tahle série mne dostala, nečetla jsem ji naposledy, určitě doporučuji!!!

Pitbullka
07.07.2022 4 z 5

Exodus je druhý díl série Havraní bratrstvo (první díl byl Hejno havranů). I v tomto díle se setkáváme s Cecilií, Seanem, Dominikem a objeví se zde i záhadný Francouz, jehož tajemná identita je odhalena. Kniha má téměř 500 stran a je prošpikovaná nejen lechtivými scénami, ale i nejrůznějšími intrikami, odhalováním tajemství ale i dost šokujícími zvraty. I když má kniha téměř 500 stran, čte se opravdu lehce a máte ji přečtenou za chvilku. Co mi na příběhu vadilo byla tenkrát Cecílie, byla mi tady neskutečně nesympatická, urputná, chvilku se litovala, chvilku šla přes mrtvoly. Jednou chtěla pálit mosty, jindy si zase vynucovala pozornost a lásku. Navzdory svým touhám byla ochotná ničit všechno a všechny kolem a tohle je typ postavy, která mi k srdci příliš nepřirostla.
Exodus mapuje události několika let, takže se o postavách dozvíte opravdu mnoho. Líbilo se mi, že konec knihy je poměrně uzavřený, takže čtenář získá představu, jak to celé dopadlo.

Kate Stewart
americká