Exodus

Exodus https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492104/bmid_exodus-A9c-492104.png 4 345 70

Havraní bratrstvo série

Dokázali byste žít ve lži? Je to město duchů. To místo, které mě pronásleduje. To místo, které mě stvořilo. Vím, že na Triple Falls nikdy nezapomenu a že si s sebou navždy ponesu všechno, co jsem tu zažila. Pořád je všechny cítím, své letní kluky. Podvolila jsem se jim, přestože jsem vycítila nebezpečí. Nedbala jsem jediného varování. Nechala jsem se ovládnout svými city a láskou a nechala se jimi taky zničit. Hrála jsem svou roli, přestože jsem měla oči otevřené dokořán, a pokoušela osud, dokud mi to nedal sežrat. Nikdy nebylo úniku. Za to, co se stalo, můžeme všichni. Každý si odpykáváme vlastní trest. Byli jsme neopatrní a lehkomyslní. Mysleli jsme si, že nás naše mladí chrání a oprošťuje od hříchů, a všichni jsme za to zaplatili. Už nebudu dál předstírat, že jsem největší kus sebe nezanechala v těchto kopcích a údolích, mezi mořem stromů, které skrývá moje tajemství. Proto jsem se vrátila zpátky. Abych se smířila se svým osudem. A jestli během svého pobytu tady nebudu schopná truchlit natolik, abych se vyléčila, zůstanu nemocná. Takové bude moje prokletí. Chci se teď smířit s tím, kdo jsem, bez ohledu na to, jak to dopadne. Protože já už ve lži žít nemůžu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Exodus , 2020

Šíla
23.04.2023 2 z 5

První díl jsem doslova zhltla...tento mě nebavil a nemohla jsem se dočkat, kdy to konečně skončí...Tak uvidím, co ten třetí díl přinese.

annaliesen
25.01.2023 2 z 5

Tak a mám to za sebou.
Co dodat , Vůbec se mi to nelíbilo. Cecílie pálila všechno co měla a když to spálila tak fňukala že nic nemá pak dolízala za tím co jí pořad odmítá a pak zase fňuká když jí ublíží, žádnou hrdost nic jen závislost.
A konec když už to vypadalo že se vzpamatovala z toxického vztahu tak odpustila vše tak rychle.
Přitom první díl byl super, dávam dvě hvězdy jen za Dominika

katasokolov
22.01.2023 5 z 5

Tahle knížka je jedna velká emocionální Roller Coaster!

Vybalte kapesníčky a jedeme. Po otevřeném konci prvního dílu byla nutnost hned sáhnout pro pokračování, které až na malé výjimky splnilo veškerá má očekávání.

Dojde k postupnému odkrývání polopravd, kterými byla Cecílie “krmená” po většinu předešlé části. Na scénu taky vstupují nové postavy, převážně jedna, že ;-). Těžko popsat moje pocity ze samotného čtení, protože se měnily z nuly na sto - v jednu chvíli jste nuceni se smát a v druhé bulet jako želva. Taky byste občas dali postavám čelovku, ale co už :-D.

Nejsilnější scéna byla pro mne ta poslední mezi Seanem a Cecílií.

Věc, kterou bych ale chtěla vypíchnout, jako dejme tomu nedotaženou a na jedné straně děsivě pomalou a zároveň zbytečně rychlou a unáhlenou, je úplný závěr knihy. Doufám, že zrovna na tuhle část se, alespoň trochu, zaměří pokračování příběhu.

Nicméně, sérii moc doporučuji. Stala se jednou z mých oblíbených a vím, že se k ní v budoucnu vrátím. Postavy i příběh byly natolik epické, že na ně budu myslet ještě dlouhý čas.

“Nechci žít v zemi s křehkým duchem, chci žít mezi vojáky.”

Pettinka
22.01.2023 5 z 5

První kniha se mi líbila, druhá je o 100% lepší a pohltila mě do příběhu mnohem víc! Tak snad se máme u té třetí na co těšit!

lena.o.knihach
07.01.2023 4 z 5

Hejno havranů bylo za mě celkem průměrné, a proto jsem druhý díl oddalovala, jak jsem jen mohla. Nelákal mě. Tedy až do chvíle, než se všude vyrojily recenze, jak čtenářky Exodus naprosto totálně zničil. A hlavně už všichni věděli…

Skoro jsem autorku nepoznávala. Vážně jsem si chvílemi říkala, jestli to psal ten stejný člověk, protože Exodus je, dámy a pánové, neskutečná jízda. Panebože! Šíleně jsem si to užila, hlavně od poloviny to začínalo dostávat pořádný grády.

Některé věci pro mě byly až šokující a věci se začaly odehrávat tak, jak by mě ani ve snu nenapadlo. Havraní bratrstvo se tímto posouvá na přední příčky z edice Red a já se nemůžu dočkat pokračování.

jitka3027
01.01.2023 5 z 5

Tak musím říct, že tohle sérii jsem si opravdu užila, druhý díl byl o fous lepší než ten první a emoce jen strikali, slzy tekly. Jsem ráda, že mám tuto knihu ve své sbírce, určitě se k ní vrátím.

peta88
31.12.2022 5 z 5

Ufff. První díl jsem nějak přečetla, ale vůbec jsem z něj nebyla nadšená, takže jsem si řekla, že druhý už číst nebudu.
Okolnosti tomu chtěly a ke mně se dostal druhý díl. Dlouho mi ležel neotevřený v knihovně... Před pár dny když už jsem neměla co číst, jsem se do něj bez jakéhokoliv očekávání pustila. Musím Vám říct, že to bylo něco úžasného. Tak propracovaný děj, že s každou další strankou chcete víc a víc a nedovolí vám přestat ve čtení, jsem už dlouho nepotkala.

KikaSpi
30.12.2022 5 z 5

Prvý diel bol taká klasika, láska, sex, tajomstvo ale zmeni sa to na konci knihy. Pozor ak skončí prvý diel hneď bude chcieť siahnuť po druhom je to zaručene.

Druhý diel je úplne niečo iné. Ma to spád, ktorý som nečakala. Takto časť je na vyššej úrovni ako prvý diel. Pri niektorých pasážach som mala chuť niekoho zabiť aby mi povedali tie tajomstvá a co sa deje. V ich som plakala, že prečo sa to deje práve tak, prečo nie inak a nadávala som. Určite si prečítam aj iné knihy od tejto spisovateľky ak budú preložené

galadrielin
29.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Upřímně - málokdy hodnotím tento typ románů, nejde o literaturu, nad kterou by bylo třeba se nějak hluboce zamýšlet. Ale tady ráda udělám výjimku.

První díl byl na svůj žánr ok, ale rozhodně ne top. Víceméně jsem neměla moc potřebu pouštět se do dílu druhého, ale když už jsem ho měla...

Exodus mě ale dostal, vážně jo. Kolikrát mi u knihy tekly slzy? Na prstech jedné ruky by se to dalo spočítat. Ale tady, byť jde o erotický román, tady se to stalo dokonce na více místech. Srdce mě drásalo za Cecílii, za Seana, Dominika i Tobiáše. Jasně, Cecílie je naivka, a to ještě lehce zmanipulovatelná, ale opravdu si nejsem jistá, jestli bych na jejím místě dokázala nepodlehnout. Jsem ráda za takový konec, jaký nám autorka dopřála. POZOR SPOILER: Osobně jsem z nějakého důvodu nejvíc fandila Dominikovi, jeho láska mi prostě asi přišla nejryzejší a právě jeho konec jsem těžce nesla. Stejně jako Seanovo poslední setkání s Cecílií mě prostě nenechalo chladnou. Přesto se těším na třetí díl, kdy se snad dozvíme víc z pohledu Tobiáše.

Ono to ani nemohlo dopadnout jinak, jak by se asi Cecílie rozhodla, kdyby nedošlo k žádné tragédii? Nikdy by se úplně nerozhodla, tak to je.

A pro komentující, které tvrdí, že nejde milovat dvě osoby najednou - to je ale blbost. Pokud můžeme milovat své dvě, tři, čtyři děti, proč bychom nemohli milovat své dvě spřízněné duše? Za to bych autorku nehaněla. :-)

Zkrátka doporučuji, málokdy jsem knihou tak omámená. Tady se to navzdory průměrnému prvnímu dílu povedlo.

Janulkaxxx
05.12.2022 3 z 5

Stejně jako první díl ani tenhle mě nenadchl.

Dina82
15.11.2022 5 z 5

Nečtu erotické romány, nejsem ani velká romantička a tato série měla být jen odpočinkovou mezi trillery a detektivkami, které běžně čtu.
Ale už po pár kapitolách mi bylo jasné, že tato série není jen o erotice a naivním příběhu lásky mladé dívky. Neřeším tajemství a celkovou zápletku ani rodinné vztahy, pro mě byly nejdůležitější pocity, které autorka tak dokonale dokázala popsat a já se cítila stejně jako Cecílie. Ty emoce, kterými jsou obě knihy nabité mě doslova rozcupovaly. Po hrozně dlouhé době jsem mnoho vypjatých situací oplakala. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy se mi to u knihy stalo. Nesnáším slaďáky, které vždy dobře dopadnou, ale tady jsem tak moc chtěla a věřila ve šťastný konec, že jsem byla sama svými pocity zaskočená.
Tato série mě pohltila a nejsem nyní schopná začít číst další knihu. Opravdu emoční jízda, která mě možná i trošku změnila.

AnnaNes
06.11.2022 3 z 5

Stejně jako v prvním díle byly momenty, kdy jsem měla chuť přeskočit pár řádků. První část knihy mě bavila víc jak druhá.

Eva_Skala99
02.11.2022 5 z 5

U prvního dílu jsem byla nadšená, ale na tento nemám slova. Kniha přečtená za noc. Nešlo od ní odejít. Pokud jste četli první, tohoto se nebojte. Po dlouhé době musím říct, že byl druhý díl lepší jak první. Doporučuji !!

Kytiii
28.10.2022 5 z 5

Velmi čtivé, vztahová linka lepší než ta napínavá, ale dohromady podélný koktejl...

evineckY
18.10.2022 5 z 5

Za temných noci živě sním
o lásce pochované,
když slunce na obzoru zřím,
srdce mi to láme.
( Sen, E.A. Poe)

Kdybych knihu neposlouchala, nebyla bych schopná přes slzy ji dočíst !!!
Brečela jsem u hodně knih, ale tato mně rozsekala a rozdrtila...potřebuji pokračování.
Cecilie byla tak trochu zvrácená, ale kdo může říct, že ji milovali tři muži z celého srdce.
spoiler -
věřím tomu, že se k ní vrátil proto, aby ji chránil ... uvidíme v další knize.

Ve Stmívání je jedna scéna, ve které Bella nehybně sedí v křesle – zničená tím, že má zlomené srdce – a přitom zírá z okna a sleduje, jak se jí před očima střídají roční období. Když doma z balkonu pozoruju opadající stromy, které nejdříve musí odumřít, aby se na nich na jaře mohly zrodit nové květy, uvědomuju si, že jsem poslední tři roční období žila podobně jako ona, když přišla o lásku.

Jenny46
16.10.2022 5 z 5

Víkendovka, která se dotkla mého srdce!!!
Nevěřila bych, že kniha mně dostane až tolik, to byla smršť emocí, jiskření, bolesti a smutku...

Po prvním díle jsem si nechala měsíc pauzu, abych si utřídila myšlenky.

Druhý díl se mi líbil o malinko víc, ale začátek mě deptal. Některé chování Cec bylo neskutečné obracela jsem oči sloup, chvílemi mi lezla na nervy. Pak se to zlomilo a užívala si příběh naplno, neskutečný adrenalin.
Knihu jsem si zamilovala, zlomilo mě to...
Závěr epický úplně mám obavu ze závěrečného dílu, nedokáži si představit pokračování. Moc doporučuji, kdo má rád tajemství s romantikou nebude litovat!!!!

Za temných noci živě sním
o lásce pochované,
když slunce na obzoru zřím,
srdce mi to láme. ( Sen, E.A. Poe)

Jita160
11.10.2022 5 z 5

(SPOILER) 2. Díl mě úplně emočně rozbil a pak zase dal dohromady.
Tady na vás čekají úplně všechny emoce, které k životu prostě patří.
Párkrát jsem měla chuť s tím příběhem mrštit o zem jak mě v něm ti poblázněnci rozčilovali. Vše je odhaleno a člověk by si řekl fajn, teď už bude jenom dobře, ale ouha tady prostě ne.
Cecílie byla neuvěřitelná bojovnice a to čím si prošla bylo vážně peklo. Přála jsem ji klid a mír, ale ona ne, pořád to nemohla nechat být. Když má člověk z krvácene a rozervané srdce někdy v sobě prostě dokáže najít neuvěřitelnou sílu a díky ní pak vše zapadne na své místo

Mým favorite byl od začátku Sean, moc jsem si ho oblíbila.... Jenomže nakonec vše dopadlo úplně jinak :⁠,⁠-⁠)
Tuto sérii zařazují k mým nejnejkam ,určitě se k ní časem vrátím, zanechala ve mně vážně velký čtenářský dojem.
Čtěte nebudete určitě litovat!!!

kristy.books
25.09.2022 5 z 5

Och môj Bože, autorka dala mojim emóciám poriadne zabrať. Nečakala som, že táto kniha bude taká emočná bomba. Počas čítania sa u mňa ako na bežiacom páse striedali najrôznejšie emócie - bolesť, smútok, hnev, láska...

Čakalo na nás množstvo zvratov, odhalených tajomstiev, nebezpečenstva, hlbokých myšlienok, lásky i pikantných scén. Vo viacerých momentoch mi autorka zlomila srdce, až sa mi tlačili slzy do očí. Niekedy som musela knihu odložiť a dať si na chvíľu od čítania prestávku, aby som všetko predýchala.

Cecíliu by som občas najradšej prefackala, aby sa konečne prebrala a nenechala si tak skákať po hlave od iných. Inokedy mi jej bolo veľmi ľúto, dostávala jednu ranu za druhou. Všetko zlé je však na niečo dobré a celá situácia ju mnohým veciam priučila a primäla ju prehodnotiť pohľad na niektoré veci.

Francúz ma najskôr tiež poriadne štval (najmä jeho správaním k Cecílii). Neraz som mala chuť rozbiť mu ten jeho namyslený ksicht. Tobiáš (nechápem, prečo jeho meno počeštili a nenechali ho v pôvodnej podobe) bol tajomný muž, v ktorom sa toho skrývalo oveľa viac, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Páčil sa mi najmä jeho pohľad na svet, ako bojoval za lepší život pre ľudí, snažil sa zlepšiť, čo sa dalo. Vďaka tomu si postupne získaval moje sympatie.

Ich vzťah bol ako na horskej dráhe a niekedy som mala chuť od zúfalstva kričať. Celá romantická linka bola poriadne komplikovaná. Na našich hrdinov čakali náročné rozhodnutia...sama netuším, ako by som sa v daných situáciách zachovala.

Za mňa bol druhý diel rozhodne lepší než prvý a úplne ma emočne vyžmýkal. Som zvedavá, čo si pre nás autorka pripravila v záverečnej časti.

LenkaPet
16.09.2022 5 z 5

No, já nemám slov. Takhle hodně mě vykolejilo jen málo knih. O prvním díle jsem psala, že jsem ho četla jen kvůli druhému a vyplatilo se. Třetí díl, jak jsem se dočetla že by měl být, bych ani nepotřebovala, v tomto se událo vše a I konec, myslím, je dostatečný, není co dál dodávat, spíš se bojím, co v něm ještě může být. Jsou tu rozporuplné názory na první a druhý díl. Možná je to věkem nebo tím co člověk v knize hledá. První mi přišla naivní, tato už ne. Je úžasná a plná pocitů kterými si v životě procházíme i my. Líbí se mi jak Cecilie dozrála a co se z ní stalo. Její slova jsou úžasná a chytají za srdce. Čtěte!!!

lusitta05
31.08.2022 5 z 5

Skoro obyčajný príbeh strhujúco napísaný. Bolo to srdcervúce, napäté a veľmi emotívne. Síce by som pár strán ubrala, lebo chvíľami to strácalo grády, ale bolo to super. A ak má byť tretí diel, rada si ho vychutnám.

Kate Stewart
americká