Harry Potter a Dary Smrti

Fantasy sága sa uzatvára, siedmym dielom neľútostný zápas dobra so zlom vrcholí. Trojice věrných kamarádů – Harry, Hermiona a Ron – tentokrát do posledného ročníka rokfortskej školy nenastúpi. Plní úlohu, ktorý po zásahu smrtiacou kliatbou nemohol splnit moudrý Albus Dumbledore vypátranie a zničenie horcruxov, do ktorých Pán zla rozdeleniu svoju dušu, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístok hrdinov číhajú nebezpečné nástrahy na každom kroku, však ani v nútených úkrytoch neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Záverečná bitka s Voldemortom a jeho prívrženci sa odohrá v Rokforte......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29813/harry-potter-a-dary-smrti-29813.jpg 4.78426

Harry Potter (7.)

Harry Potter and the Deathly Hallows (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Ikar (SK)

Lucky011
dnes

After all this time? Always...

PlayEasy684
předevčírem

Dokonalé vyvrcholení, Rowlingová zas a znovu bodovala a právem se vyšvihla z holky nemajíc topení, která je na sociálních dávkách a chodí do "Elephant House", kavárny v Edinbourghu, protože doma neměla radiátor.

LuT

Už je to dost let, co jsem četla, ale dost mě to vtáhlo...lepší než film a i ten se mi líbil :)

terezaki

Pokud vám vše nebude dávat smysl, pak je potřeba se vrátit na začátek. Dokonalé finále skvělé série. A nezapomeňte, že není na světě nic důležitější než přátelé a rodina.

Aki12

JISTĚŽE JE TO V TVÉ HLAVĚ, HARRY. TO NEZNAMENÁ, ŽE TO NENÍ SKUTEČNÉ.
Já tedy doufám, že některé scény v knize se mi děly jenom v mé hlavě. Hlavně ta zdlouhavá 300 stránková pasáž plná nudy.
Nikoli dokonalé, jako minulé díly, ale má to k tomu velmi blízko.
Harry dospěl a ve svém finále naservíroval (tedy aspoň pro mě) nejslabší díl série. Tentokrát už žádná pohádka, ale plnohodnotná válečná vřava, která se objeví až v závěru knihy, což vás trošku zamrzí. Nemluvě o otravné odrovnávání důležitých postav mimo děj.
Pořád ale přiznávám, že autorka napsala velice důstojné zakončení série. Až na poslední kapitolu, tu si mohla odpustit.

Lucas.94

Celá série Harryho Pottera je prostě úžasná! Rowlingové se podařilo vymyslet krásný svět se skvělou zápletkou. Jsou to knihy, ke kterým se budu vracet v každém věku.

martina.culik

Kniha mi nějak vypadla z evidence, tak ji doplňuji.
Jako celá série mě kniha vtáhla do děje od první stránky a nepustila až do té poslední.

Pauvka
28.12.2018

Jakoo, konec na me osizenej :( Nejak nevim, kdo je Viki :-O. Miluju Harryho, miluju Bradavice, miluju cely jeho kouzelnicky svet. Bude mi vse mooc chybet. Brala bych pokracovani o jeho detech :-). Cela serie se autorce povedla! Obulela jsem smrt nekterych akteru, nerikam ze ne. Proste pecka, kterou si prectu jeste nekolikrat!

Twinny
27.12.2018

Miluju tuhle sérii. Moje první knihy. Krásné zakončení. Plakala jsem. Několikrát. V různých částech. Ztráta některých mých přátel (vždy píšu o postavách jako o postavách, ale zde jsou mými přáteli) hodně bolela.
Jen ten epilog tam být nemusel.

sgjoli
16.12.2018

Tento závěrečný díl mi přišel děsně depresivní, vzhledem k určitým okolnostem, co se tam staly (kdo četl, asi ví, na co narážím). Ale rozhodně jsem si tuto knihu užila. Jen si myslím, že si autorka mohla odpustit ten závěrečný epilog či poslední kapitolu aka „po 20 letech“, nebo jak bylo to časové období. To mi přišlo poněkud patetické a hlavně dost zbytečné. Kniha by se bez toho určitě obešla. Jinak si myslím, že jako závěr série je to rozhodně důstojné rozloučení. A jo, já tuhle sérii prostě miluju.

Ivka14
10.12.2018

Miluji celou sérii,tenhle díl patří mé favority,ale přesto jsem ji nechtěla dočíst,protože jsem nechtěla opustit svět Bradavic. Asi mě dost překvapil Snape a taky co všechno dalšího se stalo. Bude se mi po nich stýskat.

SelenaDemi428
30.11.2018

Dnes jsem přečetla poslední stránky této knihy a nemám slov. Příběh to byl doopravdy nádherný, rozhodně nelituji toho, že jsem si celou sérii přečetla. Ve svých 19 letech sice poprvé, ale rozhodně ne naposled, tím jsem si jistá (a nejen kvůli tomu, že jsem si koupila svoje vlastní knihy z této série).
Hodně věcí se nám zde objasnilo, dočkali jsme se většího rozvinutí příběhu nejen Brumbála a prostě tento díl dokonale uzavřel celou sérii. Většinou mají poslední díly sérií těžké břemeno, tedy aby uspokojili své věrné čtenáře a ne vždy se to těm posledním dílům povede. Rowlingové se to ale povedlo určitě.

Šíša
24.11.2018

Úžasné zakončení celé série, dost možná pro mě nejlepší díl - o první místo soupeří s Princem dvojí krve:). To, že se první polovina knihy neodehrávala v Bradavicích mi ani moc nevadilo, byla to taková příjemná změna :)
Celý příběh - všech sedm knih - byl neuvěřitelně propracovaný - Rowlingová je vážně skvělá. Tímto jí moc děkuji za dechberoucích sedm let, které jsme po boku Harryho a jeho přátel (i nepřátel) mohli zažít.

gretl74
13.11.2018

Harry Potter byl jako zjevení - něco nového, snového, pro děti i dospělé s fantazií a duší dítěte. První až třetí díl byly prostě dokonalé, ty další už začaly být temnější, dospělejší a /pro mne/ o hvězdičku slabší. Přesto skvělé!

Lubisek
11.11.2018

PROSTĚ KONEC JAK SE PATŘÍ! Neuvěřitelné. Jestli to takhle měla J. K. Rowlingová promyšlené od začátku, tak opravdu klobouk dolů. Neuvěřitelné zápletky. V knížce se řeší viteály, relikvie smrti a hlavně příběh o Bezové hůlce je opravdu skvostný. Vše do sebe zapadá opravdu neuvěřitelně. Pokud je zde nějaký fanatik, který viděl pouze filmy, rozhodně se může stát, že některé scény nepochopí, a proto je nutné přečíst si celou ságu. Příběh se do první poloviny odehrává mimo bradavice, zpočátku se to rozvíjí pomalu, ale zhruba v té první polovině se to zlomí velmi rychle. Od té doby už se nedá přestat číst. Závěrečný duel je milionkrát lepší než ve filmu. OPRAVDU SKVĚLÁ TEČKA. ;)

sarka9190
08.11.2018

Lepší než Princ dvojí krve, ale na ty počáteční díly, to nemá. Postavy uvěřitelně vyspěly a rozuzlení ohledně bezové hůlky je top. Důstojné uzavření série.

petr1536
07.11.2018

Potterovská sága je prostě klasika. Propracované osoby, promyšlené zápletky, naivní dětskost vyvážená narážkami na problémy společnosti. Doporučuji všem!

Kačkaknihomol
24.10.2018

Abych pravdu řekla, z posledního dílu o mladém kouzelníkovi jsem lehce rozpačitá. Je to sice Harry Potter, takže se to čte jako po másle, ale přesto to na mě občas působilo tak trochu bez jiskry. Možná je to tím, že Harry najednou není v Bradavicích, ale lítá po světě a hledá viteály, možná něčím jiným, ale tento díl za mě zapadá do těch "horších" dílů HP (jestli se to vůbec dá takhle říct).

Rowlingová je ale opravdu čarodějka, takže uvrhla knihu do dlouhotrvajícího napětí, ze kterého se člověk jen špatně vyhrabává. Všechno je to protkané kouzly, ale bohužel i úmrtími. Myslím, že zápletku se jí povedlo pěkně ukončit. Ale naopak, vadí mi, že se na konci už vůbec nevyjadřuje k ostatním charakterům. Nejvíc z nich mě asi mrzí Lenka, která je prostě úžasná. Jinak, samozřejmě musím je a jen chválit. I když přeci jen přiznejme si, že i na Harrym Potterovi se dá najít pár much.

Phyl
16.10.2018

Konec jak z Metrixu vystřižený přesně vystihl celé toto dílo. Kdy se mladý Želu plný lásky a jiných super prima kool vlastností, postaví hloupému a přesto mocnému černokněžníkovi, který je tak strašné mocný až je pitomý, nechá se pokaždé napálit. Poslední díl po kterém mi stále v uších rezonuje duté plácání se do hrudi, kdy hlavní postava neustále připomíná, že úkol který byl svěřen právě jemu není ničí věc pouze jeho vlastní. Hlavní ovšem je, že z každé patálie vyvázne Potter úplně nejwitz mrtě mazec v klidu, i když je pravda, že za sebou zanechává značné kvanta mrtvých jedinců, abychom si mohli i zabekat. Jsem nesmírně šťasten, že jsem se tímhle vším přebrodil a mohu tak konečně na toto "veledílo" kidat tolik špíny kolik se mi zachce, neboť jsem získal k tomu právo. Láska vždy zvítězí nad zlem a nenávistí a navíc se ukáže... Přesně tak.

Belbo
10.10.2018

Autorský styl paní Rowlingové tak, jak jej Bůh stvořil bez fíkového listu. Už v prvních dílech zpracování příběhové stránky tak trochu skřípalo. Děj utíkal, Potter nejčastěji hledal, nevěděl, něco padlo do oka, nebo mu spadla čelist, popřípadě spěchal. Stroze načrtnuté mytologie bez hlubšího rozpracování byla nesena na celkem svižně odvyprávěném dětském příběhu. A tady začíná kámen úrazu. První tři díly pojala Rowlingová jako příběhy o partě děcek ve školním internátu. Ostatní postavy jsou spíš nutným komparzem, či výplní bez většího zainteresování do děje. Sice pomáhají ústřednímu triu, jsou v nějaké míře vázány na jejich jednání a konání, a často mají potenciál je i výrazně situaci ovlivnit, ale pořád nemají svůj život bez vztahu k "Potterově gangu". Prvních trhlin jsme si mohli už všimnout v Ohnivém poháru, kde minimálně část knihy pracující s Potterovou psychologií může fungovat u dítěte, ale už hůř u zkušeného čtenáře (i dětského). To co byla u čtyřky okrajová část, tvořilo v pětce nosnou linku příběhu, ne hledající Potter, ale snaha o Pottera puberťáka. Otázkou je, zda se hlavní hrdinové, opravdu s věkem vyvíjí anebo jen zažívají komplikovanější a temnější situace. Já se přikláním k druhé možnosti. Hermiona s Ronem jsou od prvního do posledního dílo prakticky stejní, Potter je od čtvrtého dílu psychicky labilní, ale jinak má základní vlastnosti stejné. je rozdíl napsat svižnou akci, kde se pracuje s tempem vyprávění, popřípadě, rozvíjet sémantiku příběhu v různé míře efektivními flashbacky (sorry, ale ty kecy frau Rowlingowic, jak měla všechno od začátku vymyšlené jsou prostě blbosti) a pracovat s psychologií postavy. V prvním je autorka lepší rutinér, v druhém selhává v základních postupech. Neumí napsat "nedoslovný" dialog, sepsat text tak, aby z něj závěry vyplynuly jen tak "mimochodem". Relikvie smrti je obr na hlíněných nohách, utahaný, zdlouhavý, patetický a hlavně vážný. Místy mi přijde, že radost z vyprávění nahradil potřeba vyprávět...

SeiyaOri
05.10.2018

Má cenu k "Harry Potter - 5/5" něco dodávat?

Verkva
02.10.2018

Harry je prostě ❤️covka!

anid
22.09.2018

Všichni chválí tuhle knihu jako úžasné zakončení, ale pro mě.... ehm nezdála se mi tak tak úžasná jako ostatní... rozhodně je neslabší.
Neber te mě zle . prví polovina byla naprosto bombastciká jako předhozí díly, ale pak to šlo z kopce. Musím říct, že jsem celou serii Harry Pottera četla 2x (a chystám se v blízké době po 3x) ale poslední díl jsem ani jednou nedočetla......

Aki12
21.09.2018

JISTĚŽE JE TO V TVÉ HLAVĚ, HARRY. TO NEZNAMENÁ, ŽE TO NENÍ SKUTEČNÉ.
Nikoli dokonalé, jako minulé díly, ale má to k tomu velmi blízko.

Miliarda
16.09.2018

Skvělou sérii zakončila Rowlingová skvělou knihou. Hledání viteálů a relikvií smrti, skvělý příběh Severuse Snapea, plno překvapivých momentů....prostě kniha plná pozitiv a více než důstojné zakončení příběhu o mladém kouzelníkovi s jizvou na čele. Jediným negativem této knihy budiž to, že je knihou poslední. Série o Harry Potterovi mi přirostla k srdci a je obtížné se s jeho světem rozloučit. Avšak rozhodně toto rozloučení nemohlo být hezčí.

Jarmila97
13.09.2018

naprosto krásné zakončení serie všem doporučuji si celou sérii Harryho Pottera přečíst ♡♡♡

BeyondHorizon
08.09.2018

Poslední a definitivně můj nejoblíbenější díl. Neustále se něco dělo, byl to jeden zvrat za druhým a proto tu nemůžu Rowlingové vyčítat, že vše nacpala do několika posledních kapitol. Je toho hodně, co dá o této knize (a sérii celkově) dá říct, ale nemám sílu vše vypisovat. Nejsilnějším aspektem jsou samozřejmě postavy a jejich neustálý vývoj a mistrné podávání informací. Severus Snape je jednou z nejlépe promyšlených postav, které znám.
Konečně jsem si po dlouhé době tuto sérii poprvé přečetla a budu se moc ráda vracet. Vůbec bych se nebránila více dílům, které by ani nemuseli být o Harrry Potterovi, jen by se odehrávali v HP světě.
J. K. Rowling, děkuju za stvoření něčeho, na co budu vzpomínat s láskou jako součást (nejen) mého dětství :)

misowi84
08.09.2018

Kruh se uzavřel a příběhová linka ukončena..
Ne však v mém srdci.. I když jsem se k sérii dostal teprve až teď,
neuvěřitelně na mě zapůsobila.. Vždycky jsem se bál, že jsou knihy
určené pouze pro děti.. Jaký bláhový omyl.. Jestli měl někdo obavy,
tak je zahoďte.. Zažijete něco, co se nedá popsat slovy..
Zhmotnění fantazie..

Má nejoblíbenější postava je : Severus Snape

Přál bych si o něm samostatnou knihu.. Věřím, že by si ji zasloužil..

Ke knihám se v budoucnu vrátím..
Protože tohle už je láska do konce života..

TimeLord
27.08.2018

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Kopta
20.08.2018

Je až neuvěřitelné, že po sedmi letech mé tradice čtení HP každé léto, je toto vše za mnou. Nikdy jsem nehodnotil knihu méně něž pěti. Dnešek nebude výjimkou. Všechny knihy se četly neuvěřitelně plynule a nádherně, že se to asi ani moc nedá popsat. Poslední kniha má určitou strohost v tom, že je vlastně konec a vy ani nevíte jak se ohledně toho šoku máte cítit. Jde o skvělé dílo, které mě provází od dětství a do tvrdé dospělosti. Děkuji mockrát!