Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5092 665

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

LucieValterová
07.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Je mi strašně líto, že je to jen takový malinký svazek. Nádherné příběhy doplněné kouzelnými kresbami J.K. Rowlingové. Jediné co bych knize vytkla je to, že měla příliš zdlouhavé a celkem nudné připomínky Brumbála.

Pitbullka
03.06.2017 5 z 5

Uzasna knizka, nadherne ilustrace, skvely komentar Brumbala. Za me neni co vytknout. Pribeh tri bratri je moje srdcova zalezitost, dokonalost!

Ellen16
02.06.2017 4 z 5

Krásné příběhy i ilustrace, pohádková knížka.

Aniday
01.06.2017 5 z 5

velmi milé počteníčko 8)

Leenah
01.06.2017 5 z 5

Jakožto milovnice Harryho Pottera jsem samozřejmě propadla i těmto bajkám. Příběh tří bratří je skvělá klasika, ostatní příběhy mě také mile překvapily. Brumbálovy poznámky to celé hezky oživily a občas mě vážně pobavily :) prostě milé počtení a jako bonus překrásný obal a obrázky (mám vydání z roku 2017, nevím, jak vypadají starší).

Ellissabeth
31.05.2017 5 z 5

Super, jen škoda, že je tam tak málo pohádek. :-)

Kraken84
30.05.2017 3 z 5

Knížka byla taková jednohubka. Trochu jsem se styděl, že to ve svých 30 letech čtu, když vidím ty tlusté stránky, velký font písma, spoustu krásných ilustrací a text "pro čtenáře od 9 let" na zadní straně. Pohádky byly hezké a nejzajímavější byl pro fandu komentář Brumbála za každou z nich.
Koupí knihy taky podporujete dobrou věc.

Tofinka
28.05.2017 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha... :)
Nejvíce se mi líbily bajky Fontána příznivé sudby a Příběh tří bratří.
Brumbálovy komentáře mi někdy vyloženě vadily a někdy mě zase příjemně pobavily...
Rozhodně doporučuji všem fanouškům Harryho Pottera. :D

T.rinka
27.05.2017 5 z 5

Příběh tří bratří - nejlepší bajka, která kdy vznikla.

Monty196
16.05.2017 4 z 5

Bajky jsou velmi pěkné, ale u knihy mě mrzely Blumbálovy komentáře, bez nich bych se obešla a knihu si možná užila více.

Stellia
08.05.2017 5 z 5

Toto je jediná kniha zo sveta Harryho Pottera, ktorú som čítala :) A neľutujem. Je tak neuveriteľne očarujúca, že je takmer nemožné na ňu zabudnúť. Raz mi jeden človek povedal, že čoskoro vyrastiem z toho poblúznenia rozprávkami. Som rada, že som ešte nevyrástla :)

Bookaholik
29.04.2017 5 z 5

Jednou je svým dětem budu číst místo Perníkové chaloupky a Šípkové Růženky... Zamilovala jsem se do nich! :)

Atanone
27.04.2017 4 z 5

Po Fantastických zvířatech u mě malinko zklamání,ale to je holt tím,že když někdo napíše dobré knihy,čeká se od něj,že to půjde pořád jen nahoru.Taky jsem čekala..
Po našich krásných českých klasických pohádkách mi holt hned tak něco čelist nevyvrátí.

ale docela ráda bych si přečetla Dějiny čar a kouzel od Batyldy Bagshotové..

Twinny
12.04.2017 4 z 5

Příjemné rozšíření světa Harryho Pottera. Myslím, že každý mudla, který má rád svět čar a kouzel, ocení, možnost přečíst si pohádky, na kterých kouzelníci vyrůstali.

Jelen51
11.04.2017 4 z 5

Za mě nejlepší králice Alice a samozřejmě příběh tří bratří.

mija.chalka
02.04.2017 4 z 5

Příjemné oddechové čtení. Krásný návrat do světa čar a kouzel. Mě se nejvíc líbila asi Fontána příznivé sudby.

InaPoppy
01.04.2017 4 z 5

Čekala jsem jiné vydání knihy, čekala jsem fakt malinkou a tlustou knížečku stejnou jako vlastnila Hermiona, ale tak budiž :))
Příběhy některé lepší, některé horší, celkově průměr. Miluji HP, ale od Bajek Barda Beedleho jsem čekala nějak více příběhů, více tajemných a kouzelných.
Je jasné, že knížku budu jednou číst dětem na rozšíření jejich fantazie :D ale já jsem osobně poněkud zklamaná, čekala jsem více.

Terr_y
29.03.2017 5 z 5

Určitě by mi nevadilo kdyby bajek bylo malinko více ale za mě i tak skvělá a oddechová knížka na zpříjemění dne! :)

bgott
23.03.2017 4 z 5

Milé a originální. Přečteno synovi před spaním a zahrnuto do Čtenářské výzvy :-)

PeťkaW.
21.03.2017 3 z 5

Neobyčejně milé rozšíření základní ságy o Harrym Potterovi, které musí potěšit každého jeho příznivce. Člověk na ni nesmí nahlížet jako na samostatnou knihu, protože pak by její hodnota rapidně klesla. Nejde zase o tak propracované dílo a mezi nejoriginálnější se taky určitě nezařadí. Jako doplnění základního příběhu je to ale velmi dobrý nápad, který se výborně čte, u kterého se člověk výborně pobaví a nad kterým znovu a znovu musí žasnou a obdivovat autorčinu fantazii.