Hořící pokoj

Hořící pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258677/bmid_horici-pokoj-258677.jpg 4 210 55

Kdyby ještě žil Chandler, psal by jako Connelly. A Phil Marlowe dnešní doby by se jmenoval Harry Bosch. Nestává se často, aby oběť vraždy zemřela devět let po spáchání činu. Tentokrát ale takováto situace nastala: muž, kterého tenkrát zasáhla zbloudilá kulka, podlehl následkům těžkého zranění. Detektiv Harry Bosch se ocitá v nezáviděníhodné situaci - zatímco tělo oběti ještě nestačilo pořádně vychladnout, všechny důležité důkazy už stačily nenávratně zmizet. Brzy se ukáže, že tato absurdita nebude jediným klackem, který mu tento případ hodí pod nohy. Bosch společně s novou kolegyní Lucií Sotovou zjišťuje, že jejich snaha o odhalení pravdy se některým vysoce postaveným lidem vůbec nelíbí. S něčím takovým musí ale dobrý detektiv zkrátka počítat a nenechat se odradit. Bosch se Sotovou získají první významné poznatky z kulky, která po celých devět let zůstávala skryta v páteři oběti, a pak dál spřádají nitky zaprášených informací, až dojdou k závěru, že ta střelba před devíti lety nebyla v žádném případně náhodná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Burning Room , 2014

adelinka
04.08.2016 4 z 5

Kedže je to detektíívka, nebudem moc prezrádzať. Detektív Bosch vyšetruje smrť chlapa, ktorého podstrelili pred desiatimi rokmi. Jeho nová policajná partnerka, ktorá s ním na prípade pracuje, si tajne rieši aj prípad niekoľko rokov starý, pri ktorom ona ako dieťa akoby zázrakom prežila a prípad nebol vyriešený.....podarí sa im spolu vyriešiť oba prípady?

bezprezdivky
12.07.2016 4 z 5

Přečetl jsem jedním dechem, chytne na začátku a nepustí .........

janinca
06.07.2016 5 z 5

Příjemná detektivka na léto-moje první s Harry Boshem, pokud se mi dostane do ruky nějaká další určitě si ji s chutí přečtu.

francouz
03.07.2016 4 z 5

Harry Bosch nezklamal, ve své snaze vyřešit případ, do kterého ho uvrtají jeho nadřízení, společně s novou a nepopsanou partačkou se čte dobře. Jeho způsob jak se vypořádat s naprosto nekompetentními rozhodnutími nadřízených, například v případě přepojení telefonní linky na šéfa, mě opravdu pobavila. To jak několikrát uklouzne, ale jde neochvějně za svým cílem, i když to pro něj může mít velké následky je connellyho klasika. Na druhou stranu pro ty, kteří budou číst tuto knížku jako první případ Harryho Bosche, zde nenajdou popisování jeho psychiky, narušené vzpomínkami na Vietnam, nespavost a podobně, což se přiznám, že chybělo i mě. Ale snad ještě nemá Harry úplně odzvoněno.

thesis
26.06.2016 4 z 5

Na rozdíl od kolegů jsem zklamán. Mám úplně všechny knihy Hieronymusem (Harry) Boschem a hodně mi tam toho na rozdíl od ostatních románů chybí. Všiml jsem si, že pro některé to byla první kniha a tak nemají absolutně žádné srovnání.
V prvních cca 10 - 13 knihách byl probrán i život Harryho, když dorazil z práce. Nyní, jsem na str.108, zatím se jedná o takové pouhé klasické vyšetřování, které je absolutně odličtěno.
Dřív si mohl čtenář přečíst pro někoho jistě nudné vyprávění, kdy Harry, aby unikl posttraumatickému stresu z války ve Vietnamu, dělal tunelové krysu. Trpí těžkou nespavostí a tak to řeší tím, že se zlíská jako Dán, ráno stojí před skříní a vybírá si z více či méně ušpiněných kravat a obleků.
Krásně je popsán výhled z jeho domu, který stojí na pilonech a odkud má fantastický výhled. To vše chybí. Connelly za ta léta kdy o Bochovi píše, změnil styl a já nejsem spokojený.
Na Slovensku vyšla další kniha Druhá strana a tak doufám, že bude lepší.

Prostě od doby, co přešel na oddělení nevyřešených případů se romány změnily. Zlaté časy (!!!!) na Hollywoodském oddělení, kam se policisté spolu se spurnými detektivy dávali za trest.

pepa4081
11.05.2016 4 z 5

Můj oblíbený autor mě opět nezklamal. Prostě vrcholně uspokojivé. Doufám, že píše dalšího Harryho Bosche.

čef
04.05.2016 5 z 5

Pro zuřivého čtenáře detektivek, jako jsem já, je tato kniha prostě pochoutka. Žádné přehnané akce, jen čistá profesionální detektivní práce se spoustou důvtipu, lidského pochopení a nadhledu, kde i hajzl má svojí šanci se vylhat a uplatit. Zdá se mi, že autor i díky svým konzultantům zná práci policie velmi dobře o politických čachrech nemluvě.

DickBach
29.04.2016 3 z 5

Ahoj, je tady někdo, kdo četl sérii ideálně chronologicky?Já bohužel čtu na přeskáčku a teď "tápu".... Jak starý Harry vlastně je? Mně to vychází na nějakých 70 let??? Prosím, neberte můj koment jako kritiku, nebo dokonce hanlivou kritiku. Je to jen dotaz, jen zvědavost. Díky

syskas
15.04.2016 5 z 5

Connelly a Bosch - táto kombinácia je vždy zárukou výbornej detektívky.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Klasicky skvelá. Plný počet bodov. Iné som ani nečakala.

Bar16
07.02.2016 4 z 5

Další skvělá knížka vynikajícího autora - musím říct, že jsem si Harryho Boshe rychle oblíbila a zřejmě začnu číst jeho příběhy od začátku :-)

Pivísek
11.01.2016 4 z 5

Můj první Harry, proto nemám srovnání, nicméně mě překvapilo, že se v knize řeší dva na sobě nezávislé případy najednou. Trochu to mátlo, když se člověk zaměřil na jeden případ, pak zase autor skočil k druhému... Čekala jsem, že se třeba případy někde protnou, ale nestalo se, bohužel. Ovšem styl psaní má autor dobrý, bez zádrhelů či zbytečného vysvětlování a zabíhání do nudných detailů, prostě svižná detektivka (krvák nečekejte) ze staré školy.

astina
24.12.2015 5 z 5

Opět paráda, autor nezklamal, vždy se na nového Harryho moc těším

dikobraz
02.09.2015 5 z 5

Klasika. Opat skvele, opat bez zbytocnych prietahov. Len dufam, ze este nejaky Harry pride, lebo to by bol pruser, keby to takto skoncilo.

lucifuk
09.04.2015 5 z 5

Harry Bosch opäť raz nesklamal. Svižné, napínavé vyšetrovanie a konečne parťáčka ktorá stíha jeho diabolskému tempu.

Michael Connelly
americká, 1956