Hořící pokoj

Hořící pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258677/bmid_horici-pokoj-258677.jpg 4 210 55

Kdyby ještě žil Chandler, psal by jako Connelly. A Phil Marlowe dnešní doby by se jmenoval Harry Bosch. Nestává se často, aby oběť vraždy zemřela devět let po spáchání činu. Tentokrát ale takováto situace nastala: muž, kterého tenkrát zasáhla zbloudilá kulka, podlehl následkům těžkého zranění. Detektiv Harry Bosch se ocitá v nezáviděníhodné situaci - zatímco tělo oběti ještě nestačilo pořádně vychladnout, všechny důležité důkazy už stačily nenávratně zmizet. Brzy se ukáže, že tato absurdita nebude jediným klackem, který mu tento případ hodí pod nohy. Bosch společně s novou kolegyní Lucií Sotovou zjišťuje, že jejich snaha o odhalení pravdy se některým vysoce postaveným lidem vůbec nelíbí. S něčím takovým musí ale dobrý detektiv zkrátka počítat a nenechat se odradit. Bosch se Sotovou získají první významné poznatky z kulky, která po celých devět let zůstávala skryta v páteři oběti, a pak dál spřádají nitky zaprášených informací, až dojdou k závěru, že ta střelba před devíti lety nebyla v žádném případně náhodná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Burning Room , 2014

Lmslaver
08.10.2020 5 z 5

Connelly je mistr krimi a detektivní literatury. Nepotřebuje šokovat brutální vraždou na místě činu, nemusí prokládat děj popisem akčních scén ani použít překombinovanou zápletku s nespočtem zvratů a přeci mě jako čtenáře připoutá ke knize od první po poslední stránku.
S Harry Boschem jsem vždy v té nejlepší společnosti a dokazuje to i kniha Hořící pokoj, kde vyšetřuje dva staré případy s mladou policistkou Lucií Sotovou.
Tenhle příběh byl dobře investovaný volný čas, dávám parádních sto procent.

rodak
18.07.2020 4 z 5

Bosch je záruka, nikdy nezklame. Souběžně vyšetřování dvou případů se malinko táhlo. Ale jinak velmi nadprůměrná série ke které se vždy rád vracím.

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Vynikajúci kriminálny román. Hneď po pár stranách vás vtiahne do deja. Bosch dostáva novú hispánsku partnerku. Obidvaja pracujú na odložených prípadoch, ktoré ležia ľadom a postupujúcou policajnou technológiu za dve dekády postúpia o kus ďalej. Nič však nenahradí poctivú detektívnu prácu a tento prípad im aj po rokoch zamotá hlavu. Rozuzlenie je naozaj na posledných stranách a ako je to u Connelyho býva, naozaj sa nebudete nudiť pri jeho čítaní. Odporúčam.

Marcik7
22.03.2020 5 z 5

Harry Bosh je vážně třída, velmi čtivé, chytré detektivní čtení v té nejryzejší podobě. Určitě doporučuji.

March
16.02.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem se vrhla na moji slabinu H.Bosche, prostě ho žeru, jeho systematicnost, intuice no, prostě úplně všechno je na něm boží:-)
Skvělé dva případy a ten závěr...? To je pekna návnada...na dalšího Harryho

Hugomil
25.09.2019 5 z 5

Jako vždy, perfektně napsané. Zajímavý konec, uvidíme co se dál s Harrym Boschem bude dít...

bigben
03.09.2018 3 z 5

Harry Bosch nezklamal...jen závěr mě trochu mrzel...

kn23
03.08.2018

Opat skvely Harry Bosch.napinave od zaciatku,nuti vas to citat.pri inej recenzii na connelyho som spomenul ze som ho prestal citat lebo prisiel boom so severskymi kriminalkami a zrazu mi pripadal strasne nudny.a zrazu ani neviem ako, som o par rokov starsi a zistil som ako som sa mylil.vratil som sa k nemu a strasne ma mrzi ze som ho tolke roky ignoroval ,cca asi 7 .a ten cas uz nevratim a tak celu karieru detektiva Boscha citam horedole rozhadzane ako aj toto lebo dostat sa k jeho kniham po poradi je nemozne.vzdy robi na inom oddeleni,ale nikdy nesklame.pan connely ospravedlnujem sa za roky ignoracie, ale dobieham to rychlo.

Lolila
30.07.2018 5 z 5

Ďalšia skvelá detektívka s Boschom. Detektív si ide stále za svojím, aj napriek možným problémom.

emma24
31.05.2018 5 z 5

Co se týká Connellyho a jeho Bosche jsem silně neobjektivní, zkrátka mě baví a tečka. Jen jediná věc mě mrzí, že na Slovensku jsou s překlady daleko napřed. My si holt musíme vždy chvilku počkat. Tak jdu na další jeho knihu Přeběhlík.

KaiShun
10.04.2018 5 z 5

Tady neni potřeba slov, Connelly a jeho Harry Bosch jsou nepřekonatelní.

orson
08.04.2018 4 z 5

Docela příjemná oddechová detektivka, ale tak nějak mě nakonec moc nezaujala. Děj plynul tak nějak sám o sobě, detektivům všechno hezky vycházelo... prostě ten průběh byl na mě moc plynulý...

ivoiro
03.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha mě držela v napětí. Těším se na další díl.

bosorka
21.12.2017 4 z 5

V rámci osobní čtenářské výzvy "aspoň jeden Connelly ročně" postupuji dále ve šlápotách Harryho Bosche. Hořící pokoj je tradiční čistá detektivka, což mě dost baví. Baví mě sledovat tu mašinérii, která provází jednotlivé případy. Boj s byrokracií, které je stále víc a která kolikrát detektivům hodně znesnadňuje práci. Harry Bosch si s tím ovšem ani po šedesátce nedělá velkou hlavu a činí stejně jako celý život. Nebere si servítky a jede po svém. Což samozřejmě opět provází nevůle některých nadřízených. Ač v tradičním pojetí, Harry je stále neotřelý. Jen tak dál.

bgott
06.10.2017 4 z 5

Po relativně dlouhé době návrat ke Connellyho knihám s HB. A bylo to příjemné shledání. Na rozdíl od některých jiných čtenářů více výletů do Harryho soukromí nepostrádám. V průběhu celé série se mozaika Harryho života skládá, včetně aktuálně řešeného vztahu k dceři, a netřeba se vracet zpět (i když to dá někdy hodně vzpomínání).

mispulin
15.09.2017 5 z 5

Jednoznačně 5 hvězd. Bosch mě ještě nikdy nezklamal. Už se těším na pokračování...

tak.normal
18.04.2017 4 z 5

Starý starý dobrý Harry Bosch...co dodat, zase to krásně odsýpalo, Harry nedělal nic, co by v jeho věku dělat neměl, všechno dávalo smysl a taky mu tleskám.

Disease
12.12.2016 3 z 5

Ale jo, bylo to slabší a s níže uvedenými názory lze souhlasit. Ale zábavné to bylo tak akorát.

Artep25
03.09.2016 3 z 5

Souhlasí s názorem od thesise niže .Už jsem četla opravdu hodně knížek od Michaela ,ale tato mně nějak neuchvátila .Chybí mi tam ten typický styl psaní Connellyho .Je to opravdu takové odličštěné a vyloženě se nutím číst.Za mně nejslabší kniha od spisovatele .

DickBach
29.08.2016 3 z 5

Moje pocity jsou rozporuplné. Na jednu stranu velké dík, že to nedopadlo jako v růžové pohádce, protože je to reálnější a jakoby skutečnější. Na druhou stranu je přesně totéž důvodem k mírnému rozčarování, protože po tolika letech řešit tohle a takhle... No nevím, nevím. Navíc "pohádkové" zpracování kdy řeší dva naprosto odlišné případy, které spolu ale "naprosto nečekaně" úzce souvisí.... Asi mi to jenom nesedlo. Michael napsal i mnohem lepší a Harry býval neodložitelnější.

Michael Connelly
americká, 1956