Mlčanie jahniat

Mlčanie jahniat
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72709/mlcanie-jahniat-72709.jpg 5 1952 1952

Hannibal Lecter série

Hlavná hrdinka, mladá policajtka Clarice Starlingová, dostáva prvú dôležitú úlohu v začínajúcej profesionálnej kariére. Má pomôcť pri pátraní po viacnásobnom vrahovi, ktorý svoje obete sťahuje z kože. Kľúč k jeho odhaleniu je v rukách ďalšieho viacnásobného vraha – bývalého psychiatra doktora Lectera, ktorý si odpykáva trest vo väzení. Clarice si postupne získava doktorovu dôveru a ten jej na základe vlastných skúseností vysvetľuje spôsob myslenia a motívy vraha psychopata. Možné riešenie však iba naznačuje a stavia ju tak pred množstvo problémov, ktoré už musí prekonať sama.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Silence of the Lambs , 1988

čtenářka2
27.03.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila více, ale film je prostě klasika.

malazluta
20.03.2013 4 z 5

Těžko říct, zda je lepší kniha, nebo filmové zpracování ... mám ráda obojí:-)

petrzel
08.03.2013 5 z 5

Výborná kniha bavila mě jak kniha tak film celou dobu je člověk vtažen do děje a nepustí ho to.

Petruše90
06.02.2013 5 z 5

Skvělá detektivka nejen v knižní podobě, ale i v podobě filmové. Napínavá, rychle čtivá, plynoucí děj :) Prima.

Ben Nevis
03.12.2012 5 z 5

Skvělá kniha se stejně skvělou filmovou adaptací. Hannibal Lecter je přesně taková psychopatická zrůda, jakou mám v detektivce ráda.

Moňula7
25.10.2012 5 z 5

Po shlédnutí filmu sem chtěla přečíst knihu. A musím říct film na knižní zpracování nemá. Prostě fantastický triller není co vytknout

HomoDělo
23.08.2012 5 z 5

Snad nejlepší knížka co sem kdy přečetla. Žádná "hluchá místa", napínavý děj, uplně člověka vtáhne do atmosféry. Doporučuji. :)

smetyl
20.08.2012 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů co jsem kdy četl. Ne-li nejlepší. Jako asi téměř každého mne zaujalo filmové zpracování se skvělým Hopkinsem. Který se na roli připravoval vážně důkladně. A je to znát. Ovšem kniha překonala ve mě atmosféru filmu. Je to strhující, napínavé, mrazivé a prostě geniální. Jako Lecterova mysl.

drakživota
28.06.2012

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četl,filmová zpracování bylo taky skvělé ,ale kniha je kniha do děje se dostanete daleko víc.

Nuf
18.05.2012

nejprve jsem viděla filmové zpracování a pak jsem chtěla porovnat knižní, každé zpracování má rozhodně co divákům-čtenářům co nabídnout *****

vhojta
29.04.2012 4 z 5

Krásný psychologický thriller, který jsem přečetl za pár nocí. Psychologie postav byla úžasná: chytrá, učenlivá a odvážná Clarice, zkušený agent Crawford, který mi místy připomínal C. Eastwooda z filmu Gran Torino a především několikanásobný psychopatický vrah Dr. Lecter, jehož smýšlení a vystupování jsem si oblíbil nejvíc. Je to prosté: po přečtení knihy nedokážu říct, jestli bych Hannibala poslal na elektrické křeslo - kde by ho rády viděly americké úřady -, či nikoliv. A má vůbec elektrické křeslo smysl?

Liwilterhage
13.02.2012 3 z 5

Dobře čtivá kniha. Ale určitě doporučuji přečíst si první knihu, a až pak shlédnout film. Ne naopak. Neboť pak budete stejně jako já, ochuzeni o hluboký zážitek z knihy.
Zážitek z filmu, který se knihy ve většině případů právě věrně drží, vám jednoduše knihu převálcuje.

sidonie kermack
10.02.2012 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem.

Horxus
13.01.2012 5 z 5

Vlastne ani nevim jestli se mi kniha libila. Byla rozhodne zajimava a autor dokazal skvele popsat vsechny nechutnosti, az jsem si rikala kde na to Harris prisel. Ale pribeh velmi zajimavy a chytlavy.

THERISA
10.01.2012 5 z 5

Za sebe musím říct, že knižní verze příběhu strčí tu filmovou s přehledem do kapsy! Nebýt vynikajícího Hopkinse, sterilní výkon Fosterové by celý potenciál příběhu zabil. (A já se ptám, za co ten Oscar, Jodie???)
Nicméně - super atmoška knihy, skvělá propracovanost postav a napětí, které Harris už pro mě v žádné z následujících knih nezopakoval.

Leeslie
06.11.2011 4 z 5

Kniha je bezpochyby výborná, ale něco tomu schází, a to něco obsahuje právě filmová verze. Takže kniha skvělá, ale film ještě o kus lepší. Vrcholem díla jsou bezesporu rozhovory mezi Hannibalem a Clarrise ve vězení, ty jsem si obzvláště užil...

Looola
01.09.2011

možná si budete myslet že jsem nějaká sadistka apod., ale já fandila Jamu Gumbovi, aby dokončil své dílo....

DustinMind
26.08.2011

Kniha pro mě byla rozhodně děsivější a napínavější než zfilmování, ale rozhodně se mi líbila v obojí podobě.

Temný snílek
31.07.2011 5 z 5

Úžasný thriller, kde je vykreslena mysl jak šíleného génia, tak i vyšetřovatelky FBI. Kniha se mi líbila ještě o trochu více než film a to film byl dokonalý.

Darthanan
25.07.2011

Líbilo se mi, že autorovi nešlo jen o vykreslení krvavých scén a probuzení strachu ve čtenářích, ale že se snažil přiblížit uvažování sériového vraha. Člověk knihu přečetl jedním dechem. Ale na druhou stranu je Harris úžasný manipulátor, celý příběh a popis Hannibala postavil tak, abyste ho začali zbožňovat a po přečtení Zrození si začali říkat, že za to jaký je, vlastně nemůže. Myslím, že v soutěži o nejsympatičtějšího psychopata by ode mě Lecter dostal hlas.