Hannibal ekniha

Třetí kniha ze čtyřdílné série o Hannibalu Lecterovi – a ta nejkontroverznější. Odehrává se sedm let po Mlčení jehňátek a i zde konfrontuje Hannibala Lectera s Clarice Starlingovou. Ta však už není nadějnou posilou FBI, naopak má za sebou velký průšvih. Teď má však šanci se očistit, a proto přistoupí na úkol dostat Hannibala za mříže. Jenomže po něm už nejde jen FBI, ale i jedna z jeho dřívějších přeživších obětí, sadistický pedofil Mason Verger – ten se chce pomstít mimořádně krutým způsobem, a sice předhodit Hannibala divokým prasatům. V příběhu plném nečekaných zvratů se s Clarice Starlingovou, tak jak ji známe z předešlého dílu, musíme rozloučit, neboť tato dnes už slavná literární a filmová postava projde šokující proměnou. Z tohoto důvodu byl román přijat nadšeně například Stephenem Kingem, zatímco jiní spisovatelé, např. Martin Amis, jej odsoudili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444496/big_hannibal-PT4-444496.jpg 4.3635

Hannibal Lecter 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Argo

Hannibal, 1999

Kniha Hannibal

smardice

Trochu rozvláčnější díl ke konci vygraduje hostinou, která je fakt řeznické psycho. Ale asi nejvíc překvapila agentka Clarice.

rutto45

Určite slabšie dielo oproti Červenému drakovi a Mlčaniu jahniat, avšak stále nadpriemerné. Pasáž vo Florencii, kedy si doktor užíval život plnými dúškami, ma neskutočne lákala toto miesto navštíviť a kapitola s restovaným mozgom na večeru ma donútila dať si pauzu a niečo si zajesť.

Patrik02
13.08.2021

(+ SPOILER) Často se tu objevují komentáře o nejslabším dílu s charakterním kanibalem v hlavní roli, s čímž osobně nesouhlasím. Je to přesně naopak. Hannibal Lecter je na svobodě a konečně dostane prostor se vyjádřit, jak je mu vlastní. Hon na jeho osobu se stane světovým (pan Harris vybral malebné destinace, které jsou v knize téměř dokonale popsány) Nechybí zvrácený protivník, ani podlé bezpečnostní agentury, které bez mrknutí oka zmaří nejeden život, aby ulovili nejslavnějšího pojídače lidského masa na planetě. Třešničkou na dortu byl, sice trochu zdlouhavý, závěr, který jistě nejednoho překvapí.
A i když mě jistě čeká ještě prequel Hannibal: Zrození, tak všechny tři knihy ze série o Hannibalu Lecterovi označím za jeden z nejsilnějších literárních zážitků.

miklaras
03.08.2021

Ono občas škodí, když chce autor vysvětlit všechno do posledního detailu. Maličké tajemství by mohlo zůstat neodhalené, sem tam vlákno nespojené a oslí můstky nepřekročené. I tak se čte Hannibal poměrně svižně. Má silná i slabá místa, není tak kompaktní a konec se zdvíhá skoro ke sci-fi. Atmosféra ale funguje a Hannibal zůstává charismatickou postavou, kterou mohou jiní spisovatelé Harrisovi jen závidět.

nicolettkaa
29.05.2021

Třetí díl ze série o Hannibalovi Lecterovi zatím nejhorší. Musím říct, že kdyby byl kratší, vůbec by mi to nevadilo. Některé pasáže mě vyloženě nudily a měla jsem chuť je přeskočit (ale to nedělám). Přečíst se dá, ale znovu bych ji už do ruky nevzala. Film také žádná hitparáda.

radusak9806
28.05.2021

Doteď jsem si říkala, že film jako takový mi přestože na Mlčení jehnatek nemá, vlastně nevadí. Ale když to analyzuji zpětně, tak je spíš průměrný až podprůměrný.
Ten konec jsem nečekala, ale rozhodně nejsem zklamaná. Vlastně je tenhle konec mnohem lepší. Jen se nějak těšila na popis scény s lednicí a useknutim ruky a ona tam vůbec není. To dost překvapilo.

trefic
14.03.2021

Nejlepší kniha z celé série. Dokonalé vykreslení postav, několik dějových zvratů.

Ivca72
08.01.2021

Tak od toho sa nedalo odísť. Dokonalo-dokonalé. Pomsta nemusí byť vždy sladká. A k tomu krásny záver.