Temná harmonie

Temná harmonie https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518354/bmid_temna-harmonie-E64-518354.jpg 4 167 167

Handlíř série

< 4. díl

TEMNOTA SE CHYSTÁ POHLTIT VŠE. DOKÁŽOU JI ZASTAVIT DŘÍV, NEŽ JE NAVŽDY ROZDĚLÍ? Siréna Callypso unikla jen o vlásek smrti a nyní jí v žilách koluje vílí krev, což je pro ni současně požehnáním i prokletím. Její pouto s Desmondem Flynnem – pro víly králem noci a pro smrtelníky Handlířem – je konečně kompletní a uzdravené. Jenže noční můra zdaleka neskončila. Existují totiž i věci horší než smrt. Mnohem horší. Takové, vůči jejichž moci je nyní Callypso zranitelná. Jednou z nich je Zloděj duší – bytost číhající ve stínech, která vůbec nepatří do tohoto světa. Která kdysi spala a teď se probouzí. A má v plánu podrobit si celý Jinosvět a Callypso s ním. Nadpřirozenou říši ale neterorizuje jen on. Galleghar, Desův otec, vstal z mrtvých a chce se mstít – především svému synovi, který ho kdysi poslal do hrobu. Des a Callie musejí přijít na to, jak oba muže zastavit, a dochází jim čas. Ve hře jsou totiž i síly, které chtějí milence jednou provždy rozdělit. A naneštěstí pro krále a královnu noci už není ztráta života to nejkrutější, co by je mohlo potkat... celý text

Fantasy Erotika Dívčí romány
Vydáno: , Mystery Press

Dark Harmony , 2018

Ketfl
27.09.2023 5 z 5

Máme tu třetí díl série, ve kterém si autorka pro čtenáře připravila přímo grandiózní finále. Jestli jste si v průběhu čtení kladli asi tak milion otázek a těšili se na rozuzlení, tak se rozhodně máte na co těšit. Všechny pravdy a drobnosti, které nás pomalu nenechali spát, totiž konečně vyjdou na světlo. V závěru jsem nadšená, jak skvělý příběh autorka vymyslela. Od začátku příběhu jsem si absolutně zamilovala ústřední dvojici, Callie a Dese. Jejich vzájemná chemie a dynamika jejich vztahu mě neskutečně bavila. Kdo by si nezamiloval to jejich hašteření, vtípky, ale také ty pořádně žhavé interakce? Celkově mi sedlo lidské chování, jednání a mluva Callie a absolutní dokonalost a tajemství Dese. Ten je tajemný jak hrad v Karpatech i po celý tento díl, ale všem musí být jasné, že má vždy schované nějaké to eso v rukávu. Příběh jsem si užila, moc mě to bavilo a těším se na další knihy od této autorky, protože styl jejího psaní je opravdu bravurní. Osobně mi přišlo, že se to se Zlodějem duší vyřešilo trochu moc jednoduše, ale když jinak zhodnotím celý díl, nemám vůbec co dalšího vytknout.
Tleskám a sérii si řadím do oblíbených.
Doporučuji.

jitka_dankova
22.09.2023 3 z 5

Poslední díl trilogie o jedné osudové lásce dvou kouzelných bytostí v netradiční urban dark fantasy ve mně probudil rozporuplné pocity. V této knize se totiž koncentrovaly všechny nelibé drobnosti, které jsem v předchozích dílech jen s povzdechem přecházela. Sprostější vyjadřování hlavní hrdinky a její kamarádky, párty s pitím, opíjení - ne, toto mi prostě nesedlo. Stejně tak jsem nikdy pořádně nepřijala povahovou stránku sirény v hlavní hrdince a bohužel zrovna finále na této její části celkem dost stojí. Vykreslený vztah hlavních hrdinů mi přišel až příliš přeslazený a přeromantizovaný a to, jak se z hlavní hrdinky stává až příliš silná bytost pro mne nebylo uvěřitelné. Sex. scény v tomto díle jsem přeskakovala, nijak mne neoslovily. Sečteno podtrženo, absolutně jsem se nedokázala do knihy ponořit a užívat si čtení a to se mi stává opravdu jen málokdy.
Knihu jsem nakonec přečetla, jen abych věděla, jak skončí (a popravdě to rozuzlení doteď nechápu). Nevylučuji, že si v prosinci přečtu i doplňkový díl z pohledu Handlíře, nicméně pokud se k sérii budu vracet, tak asi jen k prvnímu a druhému dílu, které mne prostě oslovily mnohem více.

PetraKysova
21.09.2023 4 z 5

Veľmi dobrá knižka. Od začiatku tam bola akcia, začala presne kde skončila dvojka. Ten súboj bol famózny (rozmýšľala som prečo im tie ženy posielal). Páčilo sa mi, že nemali žiadne zľutovanie. Proste to boli vraždiace stroje. Bravúrne. Páčilo sa mi ako ich dvor dňa porazil a všeobecne sa mi celý dvor dňa páčil. Desov otec super. Ten kráľ a celé "kráľovstvo" zatratených skvelý.
Za čo ale strhávam hviezdičku bol ten záver. Taký bol strašne uspechaný a nelogický. Tak buď nad ním mala moc alebo nemala. Prišlo mi to až trápne.
Ale čo mi najviac vadilo na celej sérii, nikdy som nevidela tak nevyužitý potenciál vedľajších postáv. To bola naozaj škoda.
Každopádne sériu milujem a rada sa k nej vrátim.

mmmisulka.r
19.09.2023 4 z 5

Calypso a Des - nejde si je nezamilovat. Budete zbožňovat to jejich hašteření, sexuální jiskření a i jejich humor a neustálé škádlení či sarkasmus. Autorka jim dokázala vtisknout skutečně duši, která vás osloví.
Závěr série nám graduje jen velmi pozvolna, skutečná akce přichází až v poslední třetině knihy, ale nebojte, nudit se rozhodně nebudete. Je to čtivé, chytré a dokáže to zaujmout. Handlíře a Sirénu čeká opět střet se z mrtvých vstalého Temného krále a hlavně se Zlodějem duší. Zdá se, že jde o předem prohraný boj, ale Handlíř své družce neskonale věří. Věří v ní, ač ona sama nechápe a pochybuje. Je středem Zlodějova zájmu a rovněž i klíčem ke všemu...
Laura Thalassa vytvořila velmi zajímavý příběh, který si vás získá. Všechny postavy jsou dokonale vykreslené, tady to ona umí. Stejně tak by, ale měla zamakat na propracovanosti obsahu. Protože potenciál to skutečně mělo a má. To je opravdu jediná a stálá výtka k této sérii. V průběhu čtení jsem neustále pociťovala, že potřebuji víc, víc popisu, slov, víc odbočování v ději, víc rozvětvenosti.
Závěrečný díl série Handlíř mě dost bavila, o tom žádná. Dokonce jsem musela uznat, že se díl od dílu autorka v popisu a rozvětvenosti zlepšila, ale, bohužel, stále ne dost. V závěru knihy jsem to zase dost postřehla, protože ten mohl být více a obsáhleji vysvětlen. Dalo se s tím opravdu víc pohrát. Mělo to spadeno na gigantické finále, které jsem vítala s otevřenou náručí. Bylo to super, ale to slabší uchopení tomu zkrátka strašně škodí. Věřím, ale, že se autorka ještě hodně vypíše a pak se máme opravdu na co těšit. Zatím se srovnání se S.J. Maas opravdu nekoná.

ydnac
18.09.2023 5 z 5

LIDÉ JAKO MY JSOU NĚČÍ NOČNÍ MŮRA.

Zloděj duší probudil svoji armádu!
Přestal unášet lidi a zaměřil se na Callypso.
Zvrhle po ní touží...
A nejen po ní, rád by zničil celý svět.
Proč? Protože může. Protože rád mučí lidi a víly.
Jak do toho všeho zapadá Desův otec, který má být mrtví a není?
Kdo je vlastně Zloděj duší?
Jak ho zabít?

Desmond a Callypso musí chránit Jinosvět, ale i jeden druhého...
Nooo Calli teď může jako Siréna vábit i víly takže .....
To se mi opravdu líbilo :-) a některé situace stály za to :-).
Kniha je nabitá sexem a mezi Desem a Callie to pořádně jiskří :-), někdy je to vzrušující a někdy je to moc, ale přeci jen on je Král noci a ona Siréna :-), celkem to patří k jejich "zaměstnání" :-).
Pohádka pro dospělé :-).
Musím říct, že autorka si mě postupně získala a moc se těším na její další knihy :-).

Nelly
14.09.2023 4 z 5

K poslednímu dílu jsem asi přistupovala více kriticky, přeci jen předchozí díly byly skvělé, a tak jsem měla asi příliš velká očekávání, která nebyla zcela naplněna. Ano, velmi čtivé, originální, romantické i humorné, ale na mne příliš mnoho sexuálních scén v nejnevhodnější dobu - pokud by byly nahrazeny více pátráním, potěšilo by mne to, protože takto na velké rozuzlení dojde moc rychle a bez hlubšího vysvětlení. Navíc jsem čekala, že se konečně v tomto díle více zapojí Temper a bude také více objasněn celý její původ - no, možná to bude v další sérii, kterou samozřejmě nevynechám.

kristy.books
11.09.2023 5 z 5

Záverečný diel trilógie Handlíř je konečne tu a musím povedať, že to bolo finále, ako sa patrí. Keď som sa púšťala do prvej časti, netušila som, že si príbeh Callie a Desa až tak zamilujem. Jednotka bola pre mňa z celej série najlepšia, trojku by som zaradila hneď za ňu, páčila sa mi viac než dvojka.

Na tejto trilógii absolútne zbožňujem romantickú linku. Des a Callie tvoria skvelú dvojicu a výborne sa dopĺňajú. Páči sa mi, že sú jeden pre druhého rovnocennými partnermi. Callie si nenechá od nikoho skákať po hlave a rozkazovať a vie sa postarať sama o seba, Des vie byť krutý vládca i mega romantik, pri ktorom mám celý čas v očiach srdiečka. Ku Callie je ochranársky, nikto jej nesmie skriviť ani vlások na hlave či sa na ňu škaredo pozrieť. Splnil by jej všetko, čo jej na očiach vidí, pri týchto scénach som jednoducho nedokázala z tváre striasť prihlúply úsmev. Je pravda, že miestami to medzi nimi bolo dosť sladké, ale nevadilo mi to. Ich vzájomná chémia je tiež úžasná, pripravte sa aj na pikantné scény (niektorí hovoria, že ich tu bolo zbytočne moc, mne to tak neprišlo, podľa mňa autorka obe zložky pekne vyvážila).

Ďalšou vecou, za ktorú u mňa príbeh získal bonusové body, je humor. Callie a Des sa neustále podpichujú a doberajú, čo som si veľmi užívala. V tomto smere musím vyzdvihnúť aj Temper, táto neriadená strela s podrezaným jazykom a bláznivými hláškami ma neraz pobavila. Jej priateľstvo s Callie sa mi veľmi páčilo, vždy sa mohli spoľahnúť jedna na druhú.

Konečne sme dostali odpovede na všetky otázky. Bola som dosť zvedavá, ako sa všetko vyrieši, keďže celá situácia v Desovom svete bolo dosť zamotaná a komplikovaná. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo som sa nedokázala od knihy odtrhnúť a otáčala som jednu stránku za druhou. Už začiatok bol poriadne akčný a autorka mi neraz spôsobila infarktové stavy (najmä v druhej polovici, keď mi vybehla aj nejaká tá slza). Des a Callie si nemohli ani na chvíľu vydýchnuť, ich nepriatelia im neustále strpčovali život.

Pokiaľ máte kombináciu fantasy a romantiky, v tom prípade si rozhodne nesmiete nechať túto trilógii ujsť. Odporúčam vám ju všetkými desiatimi. Naozaj dúfam, že sa u nás dočkáme aj ďalších kníh od tejto autorky.

blurrydenisa
11.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Po první knize, kterou jsem zhltla snad během pár hodin, přišla dvojka a trojka, které pro mě osobně byly dost zklamáním.

Mám ráda spojení erotiky a fantasy, ale v těchto dílech byl fantasy svět vykreslený opravdu dost okrajově, možná jen z nutnosti, protože se slovo "fantasy" objevuje na obálce. Celou dobu jsem se těšila na Memnos, který tam byl nakonec popsán snad na dvě stránky a to bylo vše, taková škoda. Dialogy mezi hlavními postavami byly z 90 % jenom o sexu nebo o něčem tomu spojeném, až sem chvilkama zapomínala, o čem knížka (krom erotiky) vlastně je.

Ke konci knížky mi přišlo, že autorka začala všechno brát až moc s humorem, viz. Zloděj duší a tituly, které byl donucen používat k oslovení Callypso a Temper. To mi taky moc nepřidalo k tomu, abych knížku brala "vážně" a měla takový ten wow efekt, když došlo k celkovému rozuzlení.

katasokolov
04.09.2023 5 z 5

(SPOILER) 4,75/5*

Moc pěkné zakončení celé trilogie. Dese i Callie jsem si naprosto zamilovala .

Měla bych pár výtek ke konečnému rozuzlení, ale ve výsledku to nic nemění na tom, že příběh byl úžasný a já se k této dvojici ještě v budoucnu vrátím. Nikdo by si neměl myslet, že je někomu nadřazený, ve finále by pak nemusela takováto entita dopadnout dobře - jako tomu bylo v tomto textu.

Jediné minus to má - člověk si nemůže zavolat Handlíře . Což je fakt na prd :).

Aspekt práce se stíny se trošičku podobal knize od Holly Black - Kniha noci. To bylo super.

A ten epilog byl top strop ! Autorce se také velmi povedlo poděkování v závěru.
*Ve světě plném okamžitého uspokojení jste vy, čtenáři, kteří se ochotně ponoří do knihy, vzácný úkaz.*

A ty recenze se zmínkou, že je tam moc intimních scén, ani nebudu komentovat. Na úkor děje to není. A btw nejedná se o young adult, ale new adult, takže asi tak ;).

Njangu
04.09.2023 5 z 5

Už to tady bylo zmiňované. A musím to potvrdit. V knížce je trochu moc sexu. Představovala bych si radši víc zapracovat na ději a ubrat erotické scény. Nevadí mně, ale tady víc očekávám lepší dějovou linku.
Jinak se to četlo dobře a zápletka se naštěstí odchýlila od Dvorů od Maas. Líbilo se mně to a třeba další série budou o něco ještě lepší.

Jeanine8
02.09.2023 5 z 5

Rozhodně zde časem přibude spousta pochvalných komentářů a naopak......Ted to zkrátím a napíši jedno. Pokud hledáte primárně romantiku/erotiku zabalenou ve fantasy balení, semtam se chcete zasmát...Nesáhnete vedle.

PS: neřadila bych rozhodně tuto sérii do sekce "young adult"....

Majuš333
02.09.2023 5 z 5

'Tajemství nejlépe jedna duše chrání.'

Nádherné zakončenie série :)

Chvíli spolu jen tak mlčky ležíme. A pak mi v hrdle zabublá smích.
"Nemůžu uvěřit tomu, že jsem ti dovolila strčit mi prst do zadku," vyprsknu nakonec.
Co na to říct, na romantické tlachání po sexu jsem byla vždycky machr.
Cítím, jak se Des šklebí. "Prohlásila ženská, kvůli které jsem se jednou udělal do kalhot."
Tentokrát se zakřením já. A pak se v duchu vrátím k tomu, co jsme právě dělali.
"Nemůžu uvěřit, že se mi to líbilo."
"Moji nestydaté siréně? Mě to neudivuje. Mám takové tušení, že na sklonku našich dlouhých životů budeš ty ta chlípná a já vedle tebe budu vypadat jako světec."
Odfrknu si. "To určite."
Des se zaculí. "Asi máš pravdu."

6493
30.08.2023 2 z 5

Po druhém dílu jsem si řekla, že s tímhle končím. Nicméně OCD je pěkná mrška, a tak jsem chtě nechtě musela tuhle sérii dočíst.

O fous lepší než dvojka, nicméně se to pořád točí jen kolem sexu, hlavní motiv je sex, postavy reálně nedělají nic jiného a nikdo v tomhle světě ani nechce nic jiného. Kdybych byla patnáctiletá panna, asi bych si na tom ujížděla. Ve zkratce: když autorka potřebuje zaplácnout díry v ději, dialozích, motivech postav, hodí tam sex, mluvení o sexu, předehru, dohru, případně pak jednostranné praktiky, nebo mluvení o nich.

Knihomol_ka
30.08.2023 5 z 5

Závěrečný díl úžasné fantasy série o Handlíři a jeho Siréně. Jak já se do tohoto příběhu zamilovala. Příběh byl plný očekávání, napětí a zvratů. Vše co si čtenář jen může přát. Příběh jsem si užívala plnými doušky. Byla to opravdu jízda a mnoho věcí jsem ani nečekala. Poslední díl byl hodně vtipný, ale taky jsme si užili plno erotických scén, které staly opravdu za to.

Siréna se mi strašně v tomto dílu líbila. Co díl o to jsem ji měla raději. Její nejlepší kamarádka Temper je teprve číslo. Myslela jsem, že už mě nijak nepřekvapí a stejně se jí to povedlo.

Handlíř taky ušel kus cesty. Né jen že miluji jeho humor, ale taky osobnost jakou má.

Celý tento příběh byl pro mě úžasný a mě vážně mrzí, že už je konec.
Epilog byl fantastický. Nebudu lhát, ale slzy se draly ven.

Děkuji za zaslání mystery press. #spolupráce

Milena49
26.08.2023 5 z 5

Celá série je dokonalá, napínavá, vtipná a velice čtivá. Moc se těším na další díl, který má vyjít v prosinci a asi bude z pohledu Kejklíře.

Jaklová.katka
25.08.2023 5 z 5

I plný počet hvězd je málo.
Jedna z nejlepších knih z tohoto žánru co jsem kdy četla, a že jich nebylo málo.
Des je prostě boží a jeho Calypso okouzlující.
Škoda že další díly asi nebudou, bylo by spoustu dalších věcí kam příběh dál směřovat

Bryel
25.08.2023 5 z 5

"Je to podvodník a tajnůstkář. Je jako odvrácená strana měsíce. Je moje krásné, hrozivé tajemství.
Můj přítel. Spřízněná duše.
Od první jiskry k poslednímu zrnku popela, od úsvitu do soumraku - až do skonání temnoty.
Je můj a já jsem jeho. Navždy."

Velkolepé završení série plné zvratů a napětí! Po dočtení se nacházím v naprostém emocionálním rozkladu. :)
Král a královna noci - Desmond a Callypso. Zvrhlá, rozkošně krutá dvojice, která si mě zcela získala. Jejich láska, jejich sarkasmus, jejich vývoj.. Nádhera!
I další postavy mě neskutečně bavily a to včetně skvělého hlavního záporáka. ;-)
Vypíchla bych velice kvalitní překlad, díky kterému jsem si knihu opravdu užila a vůbec se od ní nemohla odtrhnout.
Úplně, naprosto a zcela celou sérii Handlíře doporučuju!!

"Pro ty, kteří sní - nepřestávejte."

Literarytwins
25.08.2023 4 z 5

Velkolepé finále této neskutečné fantasy série je konečně tu a společně s ním nám dvojice Calypso a Desmond konečně přináší odpovědi na tak dlouho kladené otázky.

Nebudu nic protahovat, byla to skvělá jízda a hodně jsem se u toho bavila! Zejména Temper je neskutečná střela a její hlášky a vůbec společná cesta Calypso Temper a jejich "zajatce" byla prostě hrozně vtipná, já tyhle holky pohromadě mám ráda. Kdo byl naprosto k sežrání celou sérii je samotný Desmond. Miluju Handlíře a hned bych si to s hlavní hrdinkou vyměnila. Přidávám ho tedy směle na seznam svých knižních manželů.

Závěr série vám toho dá hodně, dostanete naservírovanou notnou dávku humoru, akce, erotiky, tajemství a v neposlední řadě konečně dostanete i odpovědi a skvělý konec!

A proč strhávám na hodnocení půl bod? Pro samotnou naší sirénu. V jednu chvíli to na mě působilo, že je víc než laxní a mezitím co se okolní svět hroutí, ona si vesele chlastá tequilu z pupku a souloží namísto toho, aby lovila. Zároveň mi přišlo přehnané to, že se v závěru téměř veškeré zásluhy připisovaly právě jí. Já jsem toho názoru, že hrdinou je Desmond a Callie byla spíš lákavá návnada, která k úspěchu přispěla.
A na závěr tohle prostě miluju!

4,5/5

Matri
23.08.2023 5 z 5

"Od první jiskry k poslednímu zrnku popela, od úsvitu do soumraku až do skonání temnoty.
Je můj a já jsem jeho. Navždy."

Po trošku slabšom druhom diely tejto série, som sa samozrejme na finále veľmi tešila, a na druhej strane trošku aj obávala.
Úplne zbytočne! Ako parádne skočil Neznámy žalm, tak parádne pokračovala celá Temná harmonie.. a ja som nadšená!
Milujem tie slovné výmeny, humor, aj tie sprosté slová, ktorými sa v knihe teda nešetrí. Callie je úžasná držka (nahlas, aj v svojej hlave), a keď sa spojí s Temper, no vcelku úsmevné duo.
Callie a Des... to je už dokonalosť. Ako pár som si ich neskutočne zamilovala! Vďaka, pre niekoho možno, trošku zdĺhavejšiemu počiatku ich vzťahu (v podstate celá Rapsodie), je pre mňa vzťah Handlýra a Callypso absolútne vierohodný (a maximálne nabitý chémiou)!
Musím však pochváliť aj postavu hlavného záporáka, ktorý má celý čas naozaj bavil (ja mám asi nejakú úchylku na záporné postavy, lebo ma v knihách často bavia pomaly najviac :) ). A hoci som už na začiatku knihy mala tušenie o koho vlastne v postave Zlodeja duší pôjde, nevadilo mi to a bolo to výborné zakončenie série!

Knihu a sériu som si neskutočne užila a vrelo odporúčam!!! ;-)