Čokoládový průšvih

Čokoládový průšvih https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365164/bmid_cokoladovy-prusvih-tDk-365164.png 4 325 102

Hamburg série

Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice. Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne „její“ oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens – a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos. A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhnutých kolejí, pozvolna jí dochází, že právě nečekaná překvapení, jako třeba takový Čokoládový průšvih, náš život úžasně obohacují…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Glück ist, wenn man trotzdem liebt , 2016

Petra17
26.11.2019 4 z 5

Sladký románek ze sousedního Německa. Hlavní hrdinka trochu potrhlá a panovačná. Bohužel jsem četla při čtecí krizi, takže mi čtení trvalo 14 dní, což je opravdu dlouho, ale když už jsem knihu otevřela tak jsem hltala každou stránku.

suzanne1997
07.11.2019 2 z 5

Příběh nenadchne, ani neurazí. Nepřesvědčí Vás, aby jste četli dál, přesto na něm cosi je. Sympatická hlavní hrdinka a její povedené-nepovedené vztahy, přesně daný týdenní harmonogram a šílená ulítlost. Místy se pobavíte nad absurdností toho, co se stalo a občas naopak zavrtíte nevěřícně hlavou. Knihu bez obav pustíte a vrátíte se k ní za několik dní. Příběh Vám neuteče a i přesto, že se velmi dobře a příjemně čte, je vlastně ve finále o ničem. Čtenáře nic nepřesvědčí, a tím méně konec. Za mě osobně je tohle opravdu slabé a i když bych ráda udělila lepší hodnocení, ve mě tento příběh nezanechal vůbec žádnou stopu a vůbec nic mi nedal.

Padfoot
04.11.2019 2 z 5

Isabella je květinářka posedlá nudlovou polívkou od Vietnamce přes ulici. Když na jeho místě otevřou novou a patrně mnohem lepší restauraci, dělá v ní scény tak dlouho, dokud z kuchyně nevyleze kuchař Jens, aby se na tu nudlovou nánu podíval. Krátce po tomhle úvodu už to naštěstí přestává být úplně stupidní a dál už je to jen velmi průměrná romantická komedie. Kuchař a květinářka se spřátelí, po práci pijou víno a debatují o životě. A o vztazích. Isa je naivka, která čeká na svého pravého, kterého pozná na první pohled. Jens je po špatné zkušenosti trochu cynik. Jak to dopadne, je samozřejmě obrovská záhada.
Napsáno jak podle příručky „Román pro ženy ve čtyřech krocích“. Isabella je místy otravná a je tam pár vysloveně kýčovitých pitomin – rande s fitkařem hrobařem, scéna na letišti (proboha!), ale vyrovnává to pár ohraně roztomilých situací a happyendů na světě není nikdy dost.

happy19
24.10.2019 3 z 5

...hmm,utahané,divné?..Fakt průšvih..
Zachraňoval to Jens ..vtipný,dobrý týpek!
Hlavní hrdinka byla totální protivná blbka,lezla mi na nervy!!!Nikdy víc...
Doporučuji autorčinu knihu
Čmeláci v srdci:-* boží!
Díkybohu jsem ji četla dřív;-)..jásám:-D

budulda
24.10.2019 5 z 5

Knížka mě zaujala svým názvem a jakmile jsem ji začala číst, už jsem nemohla přestat. I když mi přišla Isa hodně naivní a se svým každodenním rozvrhem, který nepočítá s žádnou změnou, trochu staromódní, celý příběh byl hrozně milý a romantický :)

Florindela
06.10.2019 5 z 5

Příjemná kniha, dobře se četla. Člověk hlavní hrdince fandí, i když od začátku už tuší, jak vše dopadne.

JessieEx
01.10.2019 4 z 5

Měla jsem trochu problém se začíst, jednak nejsem zvyklá číst knihy odehrávající se v Německu, opravdu většinou čtu romány americké a britské. Hamburk jsem si nakonec ale oblíbila, stejně tak i postavy - a to jsem měla s Isabellou zpočátku taky problém. Hrdinka stejně stará jako já se místy chovala jak stará babka a jindy zase jako potrhlá puberťačka, obojí mi připadalo přes čáru. Líbilo se mi ale, že se autorka psychologii Isabelly dost věnovala.
Kapitoly byly dost dlouhé ale já jsem se nakonec hrozně dobře začetla a užila si velice povedenou romantickou oddechovku, určitě bych ji zařadila mezi ty lepší. Například by určitě pěkně zapadla mezi Srdcovky od Motta. Mezi hlavními protagonisty to perfektně jiskřilo no a Jens, toho si musí zamilovat snad každá čtenářka!
V rámci žánru rozhodně doporučuji!!

zazinka2
22.09.2019 3 z 5

Milá oddechová knížka, jenže už na začátku víte, jak to dopadne...

akšuram37
06.09.2019 5 z 5

Láska nejsou jen sladká slůvka a posezení při svíčkách, ale i death metal a cesta blátem a louží!
Mně se to líbilo! Krásně se to četlo. Na léto ideální k vodě :) Bylo to zas něco jiného. Isa byla puntičkářka a celý svůj život měla naplánovaný den po dni! Nesmělo se nic jiného přihodit, jinak to bylo špatně. Občas byla na ranu, ale upřímně, kdo z nás není? Ale Jens? Ooo to byl prostě poloBůh :-D Isa díky němu zkoušela nová jídla, což jí pomáhalo se změnit.
Taky jste měli chuť na ten čokoládovej průšvih? Vždycky když ho jedli, tak se mě zdálo jako by zažívali orgasmus (pardon za to slovo, ale nic jiného se nehodí lépe :-D).

nani_nka
01.09.2019 5 z 5

Romantická knižka o živote mladej kvetinárky Isabelle, ktorá má rada svoje vopred naplánované dni a nenávidí akékoľvek, čo i len malé zmeny,ktoré jej tieto plány narušia. Avšak potom ako zrušia jej obľúbené čínske bistro a namiesto neho sa otvorí nová reštaurácia s nepríjemným šéfkuchárom, Isu čaká priveľa zmien,ktoré narušia jej zaužívaný kolobeh. Už dlho sa mi nedostala do rúk tak milá, pekná romantická knižka ako táto, ktorá ma jednoducho uchvátila a musela som jej dať 5 hviezdičiek.

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Příjemná nenáročná oddechovka. Romanťárna s dobrým koncem :)

janyska13
10.07.2019 4 z 5

Milá letní oddechová kniha, sice bylo jasné jak to skončí, ale i tak bylo trochu překvapení při čtení.

Kačík
06.07.2019 3 z 5

Knížka mě úplně neoslovila. Recept vyzkouším, ale hlavní hrdinka byla trochu zvláštní.

pampelišinka
15.06.2019 2 z 5

Neokouzlila mě, nenadchla. Hlavní hrdinka byla pěkně divná a celé dílo zase jakési... o ničem, plytké.

KSarlota
13.06.2019 5 z 5

Moc mila a pekna oddechovka o spravne svihle kvetinarce. Zasmala jsem se u ni. A ze uz od zacatku vite jak to dopadne? No a co :-)

KnihoKralka
09.06.2019 3 z 5

Trošku předvídatelné leč čtivé.

EvaSupovic
20.05.2019 5 z 5

Krásná oddychovka, která mě mile překvapila ????

Kaci_Dezi
04.05.2019

Za mě opravdu skvělá kniha! Tuto knihu jsem s sebou brala na dovolenou a přečetla jsem ji opravdu během pár dní na pláži. Taková krásná a romantická oddychovka, takže mohu jen a jen doporučit! :-)

Eleanor-ka
29.04.2019 4 z 5

Tak tohle mě bavilo jako už dlouho žádná kniha ne. Četlo se to neskutečně lehce, krásně. Nemohla jsem se odtrhnout a zamilovala jsem se do naivně milého světa Isabelle. Avšak při první kapitole jsem trochu pochybovala o kvalitě, vzhledem k poněkud nereálnému výstupu v restauraci, kde si zákazník s číšníkem automaticky tykají,to mi jaksi nesedělo. Další minus bylo to, že kniha postrádala nějakou závratnou pointu, děj byl takový monotónní. A co mi také vadilo bylo to nepřeberné množství hrubek! Když však pominu toto a uvědomím si, že se jedná o oddechovou četbu vhodnou na víkend, tak hodnotím velmi pozitivně. Já jsem se bavila. A rozhodně mám v plánu si někdy v blízké budoucnosti zajet do Hamburgu a upéct si vlastní čokoládový průšvih.:)

2509
25.04.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se do Jense. Kniha se mi libila i kdyz jsem ji snadno odkladala a cetla hodně dlouho.