Čokoládový průšvih

Čokoládový průšvih https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365164/bmid_cokoladovy-prusvih-tDk-365164.png 4 325 102

Hamburg série

Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice. Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne „její“ oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens – a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos. A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhnutých kolejí, pozvolna jí dochází, že právě nečekaná překvapení, jako třeba takový Čokoládový průšvih, náš život úžasně obohacují…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Glück ist, wenn man trotzdem liebt , 2016

NannyOgg24
08.04.2021 5 z 5

Perfektní kniha. Někdo tady psal, že by se s Isabel nechtěl kamarádit, já bych jí teda za kamarádku chtěla. U knihy jsem se bavila. Určitě si od této autorky přečtu i něco jiného, toto byla moje první kniha.

petulkapeta
15.03.2021 4 z 5

Nejvíc se mi na isabelle libila ta láhev na šťastné okamžiky...A jinak je snadné si představit toho koho bysme chtěli mít a vak az ho najdeme si uvědomíme,ze nesplňuje naše požadavky,ale přesto ho milujeme...tak jako ona Jensena

Hanjimka
25.02.2021 3 z 5

S hrdinkou bych se teda kamarádit nechtěla, ale příběh byl čtivý. Oceňuji recept na konci.

hannah2000
21.02.2021 3 z 5

Jednoduchý příběh, ale čtivý a relaxační. Ideální čtení na víkend na odpočinutí od hektického týdne. Trochu mi v některých částech vadil styl vyprávění à la "puberťačka", ale zase dávám plus za to vaření a povídání o květinách během vyprávění :-D. A po dočtení jsem vyzkoušela i recept na Čokoládový průšvih a ano, je to opravdu moc dobré.
(PS: Info pro ty, co chtějí recept také vyzkoušet - použila jsem 85% čokoládu Lindt a pekla raději 11 minut na 220°C - z poloviční dávky byly 3 méně plné mističky na suflé :-D)

Kristyna_Bubu
20.01.2021 3 z 5

Za mě slabší kniha... Celé mě to jaksi rozčilovalo, obzvlášť tedy dlouhý vnitřní monology a "pochody" hlavní hrdinky...

klarinka9974
17.11.2020 5 z 5

Musím uznat, že ze začátku jsem měla obrovské obavy, jestli mě kniha bude bavit, ale tak nějak se to z ničeho nic zlomilo a mě celý příběh překvapil. Je hodně divný chodit každý den na stejný oběd, plánovat si každý den do detailů a bát se nových věcí, ale tak nějak to k té knize sedělo a Issabelle vás občas dost pobaví. A jak to tak v romantické knize bývá najde se nějaký mladý, hezký kluk, který sice nemá plán do budoucna se zamilovat ale každá láska prochází žaludkem a přichází nečekaně. Mohu doporučit romantickým osobám, ženám kteří si chtějí od čtení odpočnout a ti co milují jídlo. Určitě se poohlédnu po další knize autorky. A hlavně nakonci máte dopodrobna popsaný recept, jak si udělat úžasný Čokoládový průšvih.

Lenjulka
15.10.2020

Tato kniha mě bavila, hlavně jak hlavní hrdinka se bála nových věcí, ale nakonec podlehla tomu a zkusila je...

TimetoStyle
19.08.2020 5 z 5

Na tuhle knížku jsem měla zálusk fakt hodně dlouho. V knihkupectví jsem kolem ní pořad chodila, byla totiž v regálu hned vedle pokladny. Nakonec jsem si ji koupila od jedné paní na Databázi knih, hned v den prodeje jsem se do ní cestou domů pustila. Musím říct, že mě fakt mile překvapila.
O práci v květinářství jsem zatím nečetla, takže to pro mě bylo něco nového. Isabellu jsem si zamilovala okamžitě, její humor mi byl velmi blízký. Musím říct, že se mi tady romantická linka hrozně líbila. Byla taková nenápadná, hlavní hrdinka mi přirostla k srdci.
Knížku jsem si vybrala proto, že je účetní a taky že má ráda svoje rituály. Každé ráno si dává kávu, potom přejde do své práce v květinářství a oběd si dá naproti v restauraci, což je nudlová polévka, kterou miluje. Tento obchod koupí jeden kluk, který se rozhodne pozměnit pár věcí. Jens je velmi talentovaný kuchař, občas mu vypomůže jeho mladší sestra Merle. Ta studuje na střední škole, později by taky chtěla být kuchařkou, stejně jako její bratr. Hlavní představitelka taky každý večer sleduje seriál „Láska! Láska! Láska!“, který si hrozně oblíbila.
Celým příběhem mě provázely otázky ohledně minulosti hlavní hrdinky. Co se jí přihodilo? Proč nemá ráda vlastní mamku? Proč si volají jednou týdně přesně v daný den a hodinu a nikdy to není milý? Na všechny tyhle otázky mi autorka odpověděla. Vedle romantické linky to bylo hezké ozvláštnění.
V celém příběhu se vyskytuje jeden dezert, který si Isabella zamilovala. Připravuje jí ho její kamarád v protější restauraci. Nazval ho Čokoládový průšvih, což je podle mě hrozně originální název. Isabella si ho dává opravdu často, vychvaluje ho do nebes a říká o něm, že je to to nejlepší, co kdy v životě jedla. Samozřejmě, že jsem ho chtěla taky ochutnat… Víte, co autorka udělala? Ona dala na konec knížky recept právě na tuto dobrotu. Už se těším, až ho vyzkouším :-)
Knížku můžu doporučit všem, co hledají odpočinkovou knížku s nádherným příběhem.

PetraDD
16.07.2020 3 z 5

nenarocna kniha, vhodna kdyz si chcete odpocinout od neceho narocnejsiho :)
Znovu bych asi necetla.
Nejlepsi je na tom ta obalka a ze je to paperback :)

Ehwaz
11.07.2020 3 z 5

Lehké prázdninové čtení s velmi rychle předvídatelným příběhem, který pro mne vlastně nebyl čtecím motorem. Co mne skutečně zaujalo a bavilo a donutilo číst až do konce, byly poměrně zajímavě vykreslené typy postav. Bavil mne humor a životní nadhled Jense, "bezradnost" padesátníka Knuta, dětskost a naivita Isabelle či "nepodnikavý" duch podnikatelky Brigitty...

Kukatla
02.07.2020 3 z 5

Letní oddechové čtení pro nenáročného čtenáře.

JancaMia
14.05.2020 4 z 5

Krásný vtipný příběh

LaBobule
03.05.2020 5 z 5

Opet krasna ctiva kniha plna romantiky. Nenarocna ale mila.

Haen
29.04.2020 5 z 5

Příjemná knížka, milý příběh. Trochu praštěné hrdinky mě baví, romantika a humor je to, co od takové knihy očekávám a ocením.

Kajami
18.04.2020 1 z 5

Kniha byla velice zdlouhava. Nektere popisne pasaze bych seskrkala.

Linda007
06.04.2020 5 z 5

Moc milá oddechovka. Je to předvídatelná romantika. Líbilo se mi téma květinářství a restaurace. Na čtení jsem se těšila a to je hlavní.

Terrez93
21.03.2020 4 z 5

Nic moc jsem neocekavala..proste romanek,kde je uz na zacatku uplne jasne, kdo s kym skonci . Kniha mela spad, stranky rychle utikaly. Jen mi nesedla hlavni hrdinka, ale Jense jsem mela rada :)) pohodove a oddechove cteni.

Annkag
18.02.2020 4 z 5

Milé odpočinkové čtení pri ktorom som mala fakt strašnú chuť na čokoládu ;)

PetraChvílová
08.02.2020 5 z 5

Lehké, příjemné počteníčko na dovolenou nebo jako v mém případě mezi náročnějšími knihami. Bavila jsem se a i slza ukápla.

knihovnička007
30.01.2020 4 z 5

Pro mne druhá kniha této autorky a opět spokojenost.
Odpočinková, příjemná, dobře se čte. Občas jsem nechápala myšlenkové pochody Isy, někdy mi připadala neskutečně naivní.
Od začátku bylo jasné, jak příběh skončí, ale nějak mi to nevadí. Jen mi trošku vadil ten nespisovný způsob řeči, ale nakonec jsem to docela skousla.
A čokoládový průšvih si určitě někdy upeču :)