Čokoládový průšvih

Čokoládový průšvih https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365164/bmid_cokoladovy-prusvih-tDk-365164.png 4 325 102

Hamburg série

Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice. Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne „její“ oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens – a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos. A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhnutých kolejí, pozvolna jí dochází, že právě nečekaná překvapení, jako třeba takový Čokoládový průšvih, náš život úžasně obohacují…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Glück ist, wenn man trotzdem liebt , 2016

Kikuse13
11.03.2019 5 z 5

Líbilo se mi to a i jsem se zasmála. Super je i recept na čokoládý průšvih. Moje první knížka od této autorky, ale určitě si přečtu i jiné její knížky.

jana79
24.02.2019 5 z 5

Moc pekna oddychovka. Zasmejete se a ikdyz tusite od zacatku konec,tak to neva. Je to naprosto skvele pro totalni relax,proste zahodite starosti a poradne si odpocinete nad hezkou knizkou .

knih.sasa
16.02.2019 3 z 5

Milá oddechová romantika z květinářství v Německu. Hlavní hrdinka během příběhu zjistí, co doopravdy chce a co ne, potkává zajímavé lidi a dojde i na nějaký ten čoko dortík. Neurazí a místy je to i vtipné vyprávění. Kniha na pláž nebo jako oddech mezi dvěma velkými tématy ideální.

AndreaP.
16.02.2019 3 z 5

Co ke knize napsat? Oddychovka, u které nemusíte myslet, protože už po pár stránkách víte, jak kniha skončí. Stylově je to napsané s lehkostí a děj hezky odsýpá. Co mi ale neskutečně lezlo na nervy, a chvílemi jsem fakt měla chuť knihu kvůli tomu odložit, tak to byla hlavní hrdinka. Její myšlení, chování malého dítěte, strkání nosu do všeho, bože. Vím jistě, že v reálu bych si s takovou osobou neměla co říct.

Maria95
05.02.2019 3 z 5

Taková pěkná, lehká oddychovka. Jediný co mě rozčilovalo by výrazy cool, okey a jimi podobné

MakiMel
19.01.2019 5 z 5

Příjemný příběh, typická oddechovka s romantikou. Líbí se mi její humor.

handulli
12.01.2019 4 z 5

Přečetla jsem v rámci výzvy a určitě nelituji, naopak - odpočinková kniha, která se četla sama. Trošku mi to připomnělo tvorbu Lanczové :)

vermiceli
09.01.2019 4 z 5

Příjemně odpočinková kniha a hlavně vtipná.

HaniSebi
21.11.2018 4 z 5

Milá knížečka. Ideální na dovolenou, člověk u ní nemusí přemýšlet ani se nijak soustředit. Samozřejmě že to není žádné veledílo, ale to u těchto letních oddechovek snad ani nikdo nemůže čekat. Je pravda, že mě sem tam Isa dost štvala, ale znám i mnohem horší hrdinky a Jens (i Alex) byli skvělí. Navíc jsem se u knihy sem tam i usmívala (a to se mi při čtení moc nestává). V knize mi trochu vadilo několik překlepů, ale za to samozřejmě autorka nemůže. Celkově hodnotím velmi pozitivně. Milé, oddechové, letní, nenáročné, romantické.

Romžiry
01.11.2018 3 z 5

Na letní čtení je kniha dobrá, ale žádné WOW nepřišlo. Je to kniha u které dokážete uhodnout konec. Zato recept na čokoládový průšvih je super.

marwinmh
31.10.2018 4 z 5

Mě se to líbilo :-) Jednoduchý, svižný, nijak překombinovaný příběh a sympatické postavy. Příjemná oddechovka spíše pro něžné pohlaví.

Malíček
21.10.2018 2 z 5

Strašně ráda bych se zařadila mezi příznivce Petry Hülsmannové, ale bohužel mě její tvorba nezaujala a po přečtení této knihy jsem si dost jistá, že v brzké době se na nic podobného nechystám.
Kniha je sice milá a vcelku čtivá, ale člověk od začátku ví, jak příběh dopadne. Mezitím se stane pár zajímavých zvratů, ale klidně bych se toho vzdala a knihu zkrátila tak na 10 stran. To by pak ta předvídatelnost alespoň rychle utekla.
Autorčin styl mi v něčem nevyhovoval, což mi čtení také moc neusnadnilo, a k hlavní hrdince Isabelle se snad ani nebudu vyjadřovat, jak moc mi nesedla a byla protivná.
Za mě Čokoládový průšvih bohužel ne. Kromě pěkně zpracované obálky a lákavého názvu.

vonMalik
15.10.2018 4 z 5

Ano, sice u téhle knížky od začátku víte, jak dopadne, ale i přesto je to skvělá oddechovka. Začala jsem ji číst v 8 ráno a je právě 1:10 v noci a já odcházím spát s knihou přečtenou. Tak moc jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě příjemné čtení, které pohladí na duši i pobaví.

Leniii
18.09.2018 3 z 5

Letní oddechovka, která nenadchne ani neurazí..u týhle knížky už na začátku víte, jak dopadne...

KaileyBlot
16.09.2018 3 z 5

Hmm tahle knížka mi moc nesedla. Z celkových skoro 400 stran mě bavilo možná jen těch posledních 100. Prostě mi přišlo, že je to napsané tak nezajímavě a nějak se mi ani do čtení nechtělo. Ale zvládla jsem to a konec byl pěkný. No ale teda Isa mě neskutečně štvala. Chovala se hrozně dětinsky, někdy i hůř jak Merle, která na to má ještě právo. Co se mi ale líbilo bylo prostředí kuchyně a floristiky - takové celkem nezvyklé. No a čokoládový průšvih určitě zkusím upéct takže děkuji za nový recept!

bara0452
02.09.2018 2 z 5

Knihu jsem právě dočetla a pro mě to bylo velké zklamání. Děj byl předvídatelný, hlavní postava Isa mi byla opravdu nesympatická, mnoho věcí se tam opakovalo (např.: Isa měla neustále potřebu hledat v jídle nesmysly a nakonec zjistila, že je to přece jen kulinářský zážitek). Po druhé bych se k ní nevrátila, ale jak píšou ostatní, jako letní oddychovka se to dá:)

Aires
16.08.2018 3 z 5

Milá a romantická kniha. Čtení ideální pro letní chvíle na koupališti nebo když vás honí mlsná. Dostanete naservírováno trochu lásky s čokoládou. Delikátní chuť však mírně kazí umíněná hlavní hrdinka a občas je to zdlouhavé.

red_marionette
11.08.2018 5 z 5

Moc fajná knížka :)

Eviku-miluna
02.08.2018 4 z 5

Isabella Wagnerová žije a pracuje v Hamburku. Je to snílek, jenž hledá pravou lásku a umí si užívat léto nejen na pikniku v parku. Tento román přináší možnost úniku od všedních povinností a i když od začátku víte, jak to dopadne, čtěte dál a dál, až se prokousáte na konec, kde najdete recept na tisíckrát zmiňovaný čokoládový průšvih. Vřele doporučuji.

Mermaida
01.08.2018 4 z 5

Letní oddechové čtení, které neurazí. Bavilo mě i četlo se to dobře. Možná to mohlo být o chlup kratší.