Napůl divoký

Napůl divoký https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208652/bmid_napul-zivy-napul-divoky-2HN-208652.jpg 4 391 62

Half Bad série

Volné pokračování fantasy příběhu Half Bad – Napůl zlý nás opět přivádí do novodobé Anglie, kde mezi obyčejnými lidmi, „blažeji“, žijí Bílé – hodné a Černé – zlé čarodějnice. Nathan nepatří ani do jednoho světa, je synem mocného Černého čaroděje a Bílé čarodějnice, je takzvaný Poloviční kód. Nathan je stále ještě na útěku před Lovci a pátrá po svém příteli Gabrielovi, s jehož pomocí může osvobodit milovanou Annalise. V Radě Bílých čarodějnic se zatím chopil moci Soul O´Brien a svou válku proti Černým čarodějnicím rozšířil na celou Evropu. Bílé a Černé čarodějnice se proto spojí, aby mu společně vzdorovaly. Nathan je vtažen do povstání a zjišťuje, že nečekaně bojuje po boku starých přátel i dávných nepřátel. Ne všem ale může věřit… Nejdříve ze všeho se však musí naučit, jak ovládat své Nadání – zvláštní, divokou schopnost, která hrozí, že ho přemůže…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Wild , 2015

Domča
16.08.2016 5 z 5

Nebývá to zvykem, spíš vzácnou výjimkou, ale druhý díl je o třídu, dvě lepší, než první. Ještě víc jsem si oblíbila Nathana, zamilovala si Gabriela i Nesbitta a Van je opravdu hodně zajímavá postava. Příběh uhání ještě rychleji, než v předchozím díle, akce zintenzivnila a moc se mi líbilo cestování po zajímavých místech Evropy. Velkým překvapením byl vývoj vtahu určitých postav (nechci spoilerovat), který mě opravdu zaskočil a potěšil :) A konec? Konec byl naprosto neuvěřitelný, nemůžu se dočkat posledního dílu.
Doporučuju ;)

Markouš
07.08.2016 5 z 5

Druhý díl byl stejně skvělý jako ten první. Už se nemůžu dočkat, až vyjde poslední díl. :)

dqenisa
30.07.2016 5 z 5

Opět naprosto skvělé a užásné.

Sam99
10.07.2016 5 z 5

Jedním slovem - úžasné. Pro ty, kteří první díl četli už dávno, stejně jako já, tu mám vzkaz: nevadí, že si toho moc nepamatujete, protože autorka ty stěžejní věci znovu připomene. A rozhodně to není volné pokračování, jak se píše. Kniha přímo navazuje na první díl.

Trochu jsem se obávala, že tento dál bude slabší než první, ale tak tomu vůbec nebylo. Kniha mě nikdy nenudila, nikdy jsem si neřekla, že knihu odložím a vrátím se k ní později. Myslím si, že po takových těch oddechovkách toto byla vítaná změna. A to nejen pro holky, na své si přijdou i kluci. Nechci tu psát spoilery, ale myslím, že vás mnoho v knize překvapí, a nebudete to čekat stejně jako já. A ještě musím okomentovat obálku knihy, která je naprosto úžasná, miluji tento design. Už nadšeně očekávám další díl.

Hoshi
01.07.2016 5 z 5

Druhý díl byl úžasný, příběh měl spád, více postav, které si člověk občas zamiloval a rychle se četl. Konec mě velmi překvapil a už od začátku jsem měla ráda víc Gabriela :3

Laila
16.04.2016 5 z 5

Knihu jsem dočetla s pusou dokořán. Takový konec jsem ani za mák nečekala.

kayu
13.04.2016 5 z 5

Tohle bylo jedním slovem fantastické a kniha absolutně předčila mé očekávání. Příběh byl o tolik svižnější než v prvním dílu a neustále nabízel nové zvraty a postavy.
Moje nenávist k Annalise se ještě víc prohloubila. Já tu holku neměla ráda už od začátku. Naopak jsem moc ráda za Gabriela, kterého mám ze všech postav nejraději. A tak mě hrozně mrzí jeho neopětované city.

Aggie.
31.03.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, bavila mě a dobře se četla. Navíc zmínka o Praze a Slovensku je vždycky plus :D někdo si našeho malého města všimnul! :D

Tery702
02.01.2016

Toto bylo opravdu úžasné :) První díl byl velmi dobrý a ten druhý byl přímo dokonalí!! :)) Opravdu sem se do těchto knih zamilovala :) Nemohu se dočkat na pokračování, nejspíš to nevydržím :D Opravdu ten konec byl famózní, ale to čekání mě asi zabije! :D :) Hned jak se dozvím, že vyšlo pokračování, tak poletím do knihkupectví abych si jí koupila!! :)))

smileEvca
28.12.2015 5 z 5

Naprosto boží! :-D Druhý díl se mi líbí více než první, kde se děj teprve "rozjížděl". Je tu více postav, děj jde rychle dopředu, jsou lépe popsány vztahy mezi jednotlivými postavami... Už se těším na pokračování. ;-)

cori
11.10.2015 3 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než úvodní. Tentokrát se zapojuje i "vlkodlačí" motiv - přeměna na zvíře a její ovládnutí. Nathan v úloze prince, který zachraňuje zakletou (spící) princeznu, kterou měl raději nechat spát, se konečně setká se svým otcem a prožijí spolu pět dní. Nastává válka o moc. Pobavilo mě vykreslení Slovenska jako země s hustými lesy a opuštěnými perfektně zařízenými hrady.

Jekysek
28.09.2015 5 z 5

Po prvním díle jsem byla připravena na autorčin styl, takže jsem do knihu užívala od začátku.
Vyprávění mělo náboj, skvělou zápletku, bylo krásně syrové a Sally se nebála jít do brutálních detailů - což k příběhu sedělo.
Už od začátku jsem si říkala, ze Annalise za to nestojí, proč se kvůli ní Nathan tak snaží (spoiler) a na konci se mi to jen potvrdilo.
Je-li to vůbec možné, oblíbila jsem si ještě víc Gabriela. A Nesbitta. A vůbec všechny; postavy se mi moc líbily, byly skvěle rozepsané.
Jen je mi líto, že nedostal Marcus víc prostoru, jeho náhled na život celkem chápu, doufám že v dalším díle se o něm ještě dodatečně něco dozvím.

Kolem a kolem, ještě lepší než první díl, a otevřený konec mě navnadil na třetí, kterého se už nemohu dočkat =).

KachnaN
24.09.2015 4 z 5

Řekla bych, že druhý díl je o něco málo slabší než ten první, ale stále skvělý :)
Příběh, akce, postavy... super!
Ale ten konec... to mi ti spisovatelé dělají opravdu naschvál! Nemyslím si, že to vydržím než vyjde další díl, ve zdraví.

rosebarbik
21.08.2015 5 z 5

Navíc se mi líbí že název odpovídá knize.

Adel703
08.08.2015 5 z 5

Já tu sérii miluju!
Nevím který díl byl lepší, nedokážu to posoudit. Na pokračování Nathanova příběhu jsem se tak dlouho těšila a nezklamalo. Ohromilo mě. Ještě víc jsem si oblíbila Gabriela.
P.s - Ten konec? Vážně? Jak můžu čekat rok? :D

Rinoa18
24.07.2015 4 z 5

Možná už měknu, ale tohle se mi opravdu líbilo!
Oproti ostatním relativně nově vyšlým knihám podobného žánru vážně krásně propracované a netradiční popisy včetně bohaté slovní zásoby. Hlavní hrdina občas na zabití, ale tomu se vzhledem k jeho věku a situaci nelze divit. Velmi autentické. A miluju Gabriela. A těším se na závěrečný díl! :-)

LilianaFalcon
22.07.2015 4 z 5

Tentokrát už jsem byla připravená na styl vyprávění, hlavního hrdinu i svět čarodějnic, tak jsem si "jízdu" užila od začátku.
Musím říct, že mě to zase bavilo, nenudila jsem se a na knížku jsem se vždycky těšila ;-)
A hlavně... co si budeme, i konec byl super :-)

stolbice
30.06.2015 5 z 5

Výborná kniha a skvělé pokračování, první díl byl zajímavý, něčím nový, napínavý....ale po druhém dílu....nevím, jestli zvládnu tak dlouho čekat na další, čte se to opravdu jedním dechem, neskutečně mě to nadchlo :-) Pro někoho to je možná až moc drsné, ale tak to je, líbí se mi, že si autorka na nic nehraje, zabíjení a boj popisuje kolikrát i dost detailně, není to hezká záležitost a nikdy nebude, smiřte se s tím :-) Vztahy hlavních hrdinů jsou úžasně popsány, nic nepůsobí křečovitě nebo moc kýčovitě, je to tak opravdové...líbí se mi ta rozporuplnost a to, že se Nathan teprve hledá...prostě smekám!

adela9782
23.06.2015 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, jedním slovem bomba! :) Už se nemůžu dočkat pokračování.

Bulma
03.06.2015 5 z 5

Jo. Tahle knížka je naprosto boží! :D Lepší než jednička musím přiznat. :D Rozhodně doporučuji. :)

A ti kteří nechtějí vědět co se v knížce děje ať dál nečtou bo budu spoilerovat :D

Sice ještě knížku nemám dočtenou, ale dostala jsem se do části kdy Nathan políbil Gabriela. Fakt doufám, že jim to vyjde! Mám Gabriela ráda. Annalise fakt nemusím. :D

homosexualita pro dospívající mládež (young adult)

Sally Green
anglická, 1961