Napůl divoký

Napůl divoký https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208652/bmid_napul-zivy-napul-divoky-2HN-208652.jpg 4 391 62

Half Bad série

Volné pokračování fantasy příběhu Half Bad – Napůl zlý nás opět přivádí do novodobé Anglie, kde mezi obyčejnými lidmi, „blažeji“, žijí Bílé – hodné a Černé – zlé čarodějnice. Nathan nepatří ani do jednoho světa, je synem mocného Černého čaroděje a Bílé čarodějnice, je takzvaný Poloviční kód. Nathan je stále ještě na útěku před Lovci a pátrá po svém příteli Gabrielovi, s jehož pomocí může osvobodit milovanou Annalise. V Radě Bílých čarodějnic se zatím chopil moci Soul O´Brien a svou válku proti Černým čarodějnicím rozšířil na celou Evropu. Bílé a Černé čarodějnice se proto spojí, aby mu společně vzdorovaly. Nathan je vtažen do povstání a zjišťuje, že nečekaně bojuje po boku starých přátel i dávných nepřátel. Ne všem ale může věřit… Nejdříve ze všeho se však musí naučit, jak ovládat své Nadání – zvláštní, divokou schopnost, která hrozí, že ho přemůže…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Wild , 2015

Sarfias
28.10.2019 5 z 5

Tak tohle byla jednoznačně pecka a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu. Nestává se mi moc často, že by byly další díly lepší, než ty předchozí, ale tady tomu tak opravdu bylo.
Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem a nemohla jsem se dočkat pokračování. Závěr knihy mě totálně dostal a i když bych nejraději hlavním hrdinům nafackovala (sakra lidi, proč spolu nemluvíte?!), vzhledem k věku postav a vzhledem k tomu, že já cílovka asi nebudu (i když mi to je jedno :-D), je to fakt dobře napsaná kniha. Za mě palec nahoru.

Tridenti
13.10.2019 4 z 5

Kniha je přinejmenším stejně dobrá jako předchozí díl. Autorčin styl psaní se mi moc líbí, neuvěřitelně dobře se mi kniha četla. Kniha vlastně nemá jeden děj nebo jeden cíl, který by ji nějakým způsobem orámoval. Nathan prostě dělá, co je zrovna potřeba - snaží se ovládnout své Nadání, osvobodit Annalise,... atd, nechci sem psát spoilery... bez nějakýho většího cíle. A mně se to tak líbí, protože ne každá kniha musí skončit triumfálním vítězstvím protagonisty.
Je ale pravda, že konec... ten mě dostal. Sem s dalším dílem!

gfdsa123
20.08.2019 4 z 5

Tento díl byl dle mého slabší než první. V celé knize se nic podstatného neděje, jen se domlouvala Aliance a dost se v knize cestuje. Konec knihy to nakonec dost vylepšil a jsem zvědavá jak to v posledním díle se všemi aktéry dopadne.

annaciena
02.05.2019 5 z 5

SPOILER
Ospravedlňujem sa za prípadné nezrovnalosti, pretože som knihu čítala už dávnejšie.
Po čakaní na druhý diel, som si v hlave prehrávala ten prvý a keďže latka bola dosť vysoko, povedala som si, že pokračovanie nemôže byť rovnako dobré ak nie lepšie ako predošlá kniha. Mýlila som sa. Polodivoký je lepší ako predchádzajúca kniha. A zas a znovu jedna úžasná obálka, ktorá mi vyrazila dych.
Opäť sa ponoríme do sveta bielych a čiernych čarodejníc. Uvidíme Nathana, ktorý je silnejší a odhodlanejší. Sledujeme ako sa mení vplyvom okolností a vojny, ktorá je na dohľad. Rada bielych čarodejníc upevňuje svoje postavenie, a preto sa zrodí Aliancia, aby toto postavenie oslabila. Veria, že ak by získali Marcusa, najmocnejšieho čierneho čarodejníka, mali by vyhraté, a práve preto sa rozhodli získať to, čo by Marcusa mohlo naverbovať - jeho syna. Marcus tu dostáva väčší priestor a my sa k nemu rovnako ako Nathan môžeme priblížiť. Nathan nie je Marcus a my pozorujeme ako a v čom sú podobní a v čom sa líšia. Okrem toho sa Nathan snaží ovládnuť svoj dar, ktorý ho tak nesmierne vystihuje. Je nespútaný a divoký rovnako ako Nathan. Kolobeh udalostí sa začína točiť. Nathan naväzuje nové spojenectvá a nové vzťahy. Nesmieme zabudnúť ani na Annalisse, ktorú sa snaží zachrániť. A rovnako ako sa mení okolie a Nathan, mení sa i vzťah medzi Nathanom a Annalisse a taktiež Nathanom a Gabrielom. Pútavý dej knihy vás drží a neodtrhne až do dych berúceho záveru. Milujem keď knihy končia napínavo, preto človek okamžite siahne po pokračovaní. V mojom prípade, žiaľ bolo čakanie nekonečné, ale tak dočkala som sa :) V priebehu prvého dielu som si myslela, že séria Half life môže skončiť dobre, ale ako náhle som v ruke držala Polodivého uvedomila som si svoju počiatočnú naivitu a to, že až taký šťastný koniec to mať nemôže vzhľadom na všetko čo sa tam deje a na svet, v ktorom Nathan žije. Príjemné čítanie :)

ZuzikBubu
28.10.2018 4 z 5

Zaprvé, opět naprostá poklona za obálku, která přesně vyjadřuje náladu knihy, hlavní postavu, navozuje atmosféru... Prostě precizní počin, nad kterým se někdo skutečně zamyslel!
Jinak svěží, čtivé, relativně nápadité... ano, toto dílo opravdu funguje a to i přes to, jak "zvláštně a netradičně" (alespoň pro mě) je psané. Postavy si teď již definitivně oblíbíte a jejich osudy vám rozhodně nebudou lhostejné. Velké díky i za závěr, který byl pro mě milým překvapením!

DracoMalfoy
19.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Sally Green zde dala laťku opravdu nehorázně vysoko.

Ninde
05.10.2018 5 z 5

Tenhle díl je ještě lepší než ten první.Hodně jsem si oblíbila Gabriela a Nesbitta. Annalis jsem nemusela od začátku,ale to co udělala,tak to mě totálně nakrklo.Vzala mi čtvrtou nej postavu.A obálka je tak divoce pěkná,že je z těch tří nejhezčí.

Kačkaknihomol
29.08.2018 4 z 5

Jelikož se celá série vyhýbá vlnám mainstreamu, je to zase něco nového, získala si mé sympatie. Červená sestřička byla podle mě o stupínek lepší, ale i její další díl stojí za přečtení.

Přesto si dovolím menší srovnání. V Napůl divokém se podle mého gusta až moc utíkalo, zachraňovalo a celkově to bylo trochu chaotičtější. V prvním příběhu, tam to bylo takové rozvážnější, navíc jsem hrozně žrala Nathanovu minulost, ta byla tak dobře vykreslená! To je podle mě hlavní věc, která dle mě dělá první díl atraktivnějším.

I v její předchůdkyni, i zde je příběh vyprávěn z Nathanova lehce autistického pohledu. To ty knihy dělá zajímavější, čtivější, skvělejší. K tomu všemu se přidává pohled jeho surovějšího, šílenějšího já, kdy se projevuje jeho Nadání. A pak ty postavy. Gabriel, ten mi byl v prvním díle lehce na obtíž, tady se z něj stává úplné zlatíčko. Annalise- ta se mi už od začátku nezdála, tady začíná její nesympatičnost nabírat na obrátky a na konci jsem ji měla chuť zabít. Cos to provedla, Annalise?

Druhý nedosahuje takových kvalit jako první díl, stejně se ale jedná o důstojné pokračování. Zbývá už jen otázka- kdy se v nejbližší době dostanu k závěru téhle skvělé triologie?

Dáduše
10.08.2018 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil o trochu více, než díl předchozí. Připadal mi promyšlenější a i dějově zajímavější. Budu Nathanovi dál fandit.

jahex
16.06.2018 5 z 5

Jak jsem psal už u prvního dílu. Mám tenhle styl knížek rád a to přesto, že už dávno nepatřím do kategorie náctiletých. Druhý díl je stejně dobrý jako první. Jen možná ještě brutálnější. Vraždí se na všech frontách. A rozdíly mezi bílými a černými se smazávají. To, že jsi černý, neznamená, že jsi zlý a naopak bílý neznamená hodný. Nathan konečně našel to, co hledal (a Annalise to rozhodně není), jen o tom ještě neví. A ano, končí to tak, že jsem hned začal číst třetí dil (ještě že mi dorazil včas), protože tohle jsem fakt nečekal.

katchamccall
21.04.2018 5 z 5

Žádné zbytečné žvásty (popis krajinky na 3 stránky apod.), stránky jsem netrpělivě otáčela, abych se mohla zase rychle začíst a opakovaně jsem vystupovala z vlaku na poslední chvíli :-). Fakt parádní příběh, ale začínám se dostávat do "deprese", jelikož mě čeká už jen poslední kniha a pak konec :-(.

kajunka333
08.04.2018 5 z 5

Nemám slov, úžasné. Chtěla jsem číst dál a zároveň jsem nechtěla, aby to skončilo. Byla jsem doslova unešená.

zuzana4291
04.04.2018 3 z 5

Musím říct, že první díl mě moc nenadchnul, ale tento díl byl více "akční", konečně jsem měla pocit, že se něco děje. Jen jeho "zamilovanost" byla zbytečně moc rozepisována. Knihu mi to kazilo.

Poeta.kno
04.02.2018 5 z 5

Tento druhý díl mi přijde stejně dobrý jako ten první. Opravdu obsahuje vše, co od příběhu očekávám. Napětí, lásku, smutek, smrt...vše. Hned se jdu pustit do třetího dílu!

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé. Velmi jsem si oblíbil styl psaní autorky a postavy Nathana a Gabriela. Ani chvíli jsem se při čtení nenudil. Obálka se mi líbí snad nejvíc ze všech, které jsem viděl.

Kira128
26.11.2017 4 z 5

Pamatuji si, že jsem před několika měsíci říkala, že druhý díl už číst nebudu. Jenže okolnosti mého života to chtěly jinak. Evidentně.
V tomto roce pro mě nastalo období přestupu na střední školu, kde jsem poznala spoustu lidí. Nejpodstatnější z nich je ale má kamarádka, která mě v podstatě donutila (hned potom, co zjistila, že jsem četla Half Bad) sáhnout i po druhém dílu této trilogie.
Nelituji toho, že jsem ji poslechla, protože kniha se mi líbila, ale nějaké výhrady na ni samozřejmě mám.
Styl psaní je prostě zvláštní a to mi nikdo nevymluví. Člověku docela trvá, než si na něj zvykne. Navíc k tomu stejně úplně nedojde. Co mi vadí asi nejvíce, je hrozně vysoká frekvence slovesa být – a to v jakémkoliv tvaru. Dva řádky - třikrát být (bylo, byli, byl). Někomu to možná přijde v pořádku, ale pro rýpaly, kteří ve volném čase něco píší a celkově je psaní zajímá, to trochu spouští radar typu „Bacha, opakování slov!“.
A co se týče samotného opakování slov, které jsem před chvíli zmínila, i to je na mě docela hodně. Jsem prostě zvyklá se tomuto ve své tvorbě vyhýbat (tím neříkám, že píšu bůhvíjak dobře).
Docela špatný byl někdy i slovosled, ale to může být způsobeno tím, že autorka chtěla klást důraz na jiná slova než na ta, na která bych ho kladla já.
To bylo tedy z provedení, teď se mrkneme na něco jiného. A bude to něco, co mohu vychválit do nebes.
Obal. Tak dokonalou obálku jsem tedy dlouho neviděla. Vypadá jednoduchá (to asi i je, zkoušela jsem ji tak nějak napodobit ve Photoshopu), ale zároveň vážně dokáže upoutat. A mohu s jistotou říct, že se k příběhu dokonale hodí. Líbí se mi mnohem víc než ta první.
Děj? Spoilery!

Spoilery!

Kruté spoilery!

Konec mě takhle ještě dlouho nenaštval. Annalise jsem nesnášela od začátku, ale že mě dokáže vytočit až tak moc… to bych prostě nečekala. Moje reakce vypadala nějak takto: „Ona si vážně dovolila zabít Marcuse, ta totální pitomá…“ A to jsem se ještě krotila.
Strašně se mi v tomto díle zalíbil Gabriel. Ale naprosto. Jeho charakter na mě udělal obrovský dojem. Kolik toho jenom udělal pro Nathana…
V první knize jsem ho tak ráda neměla, ale tady… ó můj bože. Měla bych se trochu zklidnit, avšak moc to nejde, protože mi stačí uslyšet jen jeho jméno a už mi na tváři tančí hvězdy a oči mi jiskří radostí.

Konec spoilerů!
Takže tedy! Kniha se mi líbila, to nemohu popřít, ten týden, co jsem jí věnovala, byl poměrně příjemný. Vážně mě bavilo s kamarádkou mluvit o tom, u jaké části tohoto dílka se právě nacházím. Příběh je prostě působivý, chytí vás to. A rychle. Vžijete se do postav, což je asi ta nejdůležitější věc, která v knihách existuje.
A proto... ano, líbilo se mi to. Opravdu se mi to líbilo, ale co se týče stylu psaní, ten ubírá jednu hvězdičku z celkového hodnocení. Každopádně ale mohu rozhodně doporučit. Dle mého je Napůl divoký mnohem lepší než první díl. To ale posuďte sami, jestli jste se k této autorce ještě nedostali.
A pokud váháte, rovnou vám říkám toto: „Jděte do toho!“

Veronika33
22.06.2017 3 z 5

Tento diel bol o poznanie slabší ako predchádzajúci. V celej knihe sa v podstate nič nedialo. Len sa formovala "armáda" a stále niekam cestovalo, bola to nuda. Do ďalšieho diela sa púšťať asi ani nebudem.

Lusa
17.04.2017 4 z 5

Není to špatné čtení, i když to člověk vidí pouze z pohledu jednoho člověka a je to napsané v ich formě skoro jako deník, takže se to i rychle čte. Konec byl svižný a napínavý, ale stejně jako u prvního dílu si nějakou dobu počkám než si pořídím další díl.

dancadragneel
01.04.2017 3 z 5

Opět jsem měla stejný problém jako u prvního dílu začíst se. Začátek je opravdu nudná část, kvůli které mi četba nijak neutikala, ale nakonec jsem se mi knížka ke konci začala opravdu líbit a nakonec i překvapila. Jsem ráda, že mi ji kamarádka nejen doporučila ale i půjčila.

MájaM.
30.01.2017 5 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila,jen jsem nad ní seděla a doslova se nudila,ale pak kniha vzala spád a neskutečně mě začala bavit. Možná bych řekla,že je ještě lepší než první díl:) Určitě doporučuji pokračovat v knize,pokud jste někde na začátku a moc vás nebere. Moc se těším na další díl:)
PS: Zbožňuji Gabriela,strašně jsem si ho zamilovala a stejně tak i Marcuse:)
Annalis jsem začala nenávidět,vím,že sice měla k tomu,co udělala,svoje důvody,ale můj názor to nemění...

homosexualita pro dospívající mládež (young adult)

Sally Green
anglická, 1961