Loutkář

Loutkář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372314/bmid_loutkar-G4l-372314.jpg 4 1722 459

Od případu Hadrového panáka uplynulo osmnáct měsíců. Hrůza z něj se stále vznáší nad Londýnem, detektiv Wolf zmizel. A jeho kolegyně seržantka Emily Baxterová čelí další sérii nezvyklých vražd – jejich oběšené oběti mají na hrudi vyřezáno slovo „NÁVNADA“. Stejně označená těla se začnou objevovat také v New Yorku a do vyšetřování se tak vloží i speciální agenti FBI Damien Rouche a Elliot Curtisová. S přibývajícími mrtvolami stoupá tlak médií. Stopy vedou k dvojici psychiatrů, k nimž zavraždění docházeli, ale ti jsou nalezeni rovněž mrtví – a na hrudi mají vyřezáno slovo „LOUTKA“. Kdo je však ten, který tahá za nitky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Hangman , 2017

Čenichnaknihy
30.08.2021 4 z 5

V recenzi na první díl série o Hadrovém panákovi jsme trochu čpěli síru na postavu Wolfa a tím částečně zkritizovali i celou knihu. Tak to se tentokrát rozhodně nestane. A to z jediného důvodu, Wolf tentokrát v hlavním příběhu chybí.
A druhému dílu to jen prospělo. K Baxterové totiž naopak přibyl agent Rouche a ten měl dostatečný faktor X, aby kvůli němu čtenář tajil dech a létal zběsilou rychlostí z řádku na řádek a ze stránky na stránku. Mimochodem těch dramatických scén je v Loutkařovi o poznání víc než v Hadrovém panákovi, za to také palec nahoru.
Emily s Rouchem řeší tentokrát zvláštní sérii vražd, kde jsou vlastně vždy dvě oběti, jedna má na těle vyřezáno slovo Návnada, ta druhá zase Loutka. A za tím vším je nějaký ten Loutkař, který řádí nejen v Londýně ale i v New Yorku. V pátrání jim pomáhá Edmunds, také ověřená postava z prvního dílu.
Cole tedy zjevně s každou knihou v psaveckých výkonech roste. Nenabízí obvyklou detektivku, kde může čtenář hádat, která z postav za tím vším je. Tady je odkázán na to, až se autor uráčí mu vraha představit a jde vlastně jen o to, jak a kdy ho hlavní postavy dopadnou a jaké oběti budou muset přinést.

domihruzkova
30.08.2021 3 z 5

Bylo to až moc přehnané, snaha šokovat za každou cenu. Tohle se moc nepovedlo.

7777777
29.08.2021 3 z 5

Po dočtení Hadrového panáka jsem měla od knihy velké očekávání. Zápletka se mě neoslovila až tak moc a bylo tam na mě až moc mrtvých. Také mi tam chyběl ten wow moment, kdy by najednou všechno začalo dávat smysl.
Nadruhou stranu miluju hlavní postavy, které jsou perfektně vykreslené.
Určitě se pustím do posledního dílu, neboť doufám, že zase potkám i některé postavy z Hadrového panáka.

Ronnie68
21.08.2021 5 z 5

tuhle knihu jsem dostala k narozeninám ... a je pravda, že až do teď jsem sice kolem ní chodila v knihkupectví, ale nelákala mě ... a to jsem se šíleně zmínila ... za mě má skvělý děj, který mě dostal ... a to tenhle žánr normálně nevyhledávám ... takže paráda ...

ninano
08.08.2021 3 z 5

Hadrového panáka, který je zde v předchozích komentářích čssto zmiňován, jsem nečetla a vlastně ani nevím, jestli se mi do něj bude chtít, protože Loutkář mě zklamal. Bylo tu na mě příliš náboženského fanatismu a autorův styl mi příliš nesedl.

janinkahh
07.08.2021

Poslechnuto jako audiokniha...Hadrový panák se mi líbil daleko více, zde bylo mnoho fanatismu...
Celá kniha na mě působila zmateně, chvílemi jsem se ztrácela ve jménech psychiatrů...
Paní Monika Žáková se k přednesu knihy nehodila....

Gracinka
14.07.2021 3 z 5

Hadrový panák se mi líbil více. Tady bylo zbytečně moc mrtvol, fanatismu i náboženství. Chtěla bych vědět, kde v reálném světě by vrah sehnat tolik magorů ochotných nechat se zabít pro 'vyšší dobro'.

Anny90D
14.07.2021 3 z 5

Kniha se četla rychle, ale Hadrový panák mě zaujal více. Bavily mě spíše postavy než příběh.

sniciknihomolka
12.07.2021

Za mě skvělý krimithriller, který nadchne ty, kteří četli Hadrového panáka. Emily mi strašně padla do oka svým chováním. Výborně vymyšlená postava. Kniha se velmi dobře četla a byla napínavá. Mohu určitě doporučit.

mischa.007
24.06.2021 5 z 5

Závěr Hadrového panáka mě rozhodně nenadchl a tuto knížku bych si asi nepřečetl, pokud bych ji nedostal darem. Nakonec hodnotím mnohem líp, příběh byl napínavější, méně předvídatelný a se zajímavým rozuzlením. Z celé trilogie je určitě nejlepší.

niknikita
12.05.2021

Nebudu hodnotit... prostě jsem se nedokázala začíst ani v první třetině.
Možná je chyba, "naskočit do rozjetého vlaku", protože jsem nečetla Hadrového panáka, ale šanci jsem tomu dala a zbytečně.

TiKinka
03.05.2021 4 z 5

Bavila me vic nez Hadrovy panák

Haduwig
25.04.2021 3 z 5

Tak já nevím - na detektivku je to vyšetřování je docela amatérské, řetězec stop tu spíše chybí a vyšetřovatelé působí dost bezradně. Na thriller tu ale zase není dost tajemna, napětí a vykreslení duševního rozpoložení stěžejních postav. Motiv a celá zápletka je taková vachrlatá a i to napojení na Hadrového panáka je spíše povrchni "aby se neřeklo".

Takže přečteno, místy to bylo napínavé i vtipné, ale vracet se k této knize nebudu a rozmyslím si, zda se pustím do dalšího dílu.

LP113
30.03.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale....bohužel asi moje chyba, že Hadrového panáka jsem četla tak před 2-3 rokama (mezi tím přečteno asi 15 jiných knih) a ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Pro mě to bylo hodně zmatené, moc přeskakování, vůbec jsem se nedokázala zorientovat. Po 100. stránce už to bylo lepší a celkově se mi to líbilo. Takže za přečtení určitě stojí, ale doporučuji číst všechny 3 knihy po sobě.

Knihomolka506
08.03.2021 5 z 5

Druhý díl série, ve které vrah používá novou a jinou techniku vraždění svých obětí- obesi je jako Loutky. Doslova. Dokážou se naši dva kolegové Baxterová a Rouche opět vyznamenat a chytit nebezpečného vraha?

andy_nejedla
03.03.2021 4 z 5

Kniha mě pohltila hned ze začátku a nepustila mě až do konce. Četla se mi mnohem líp než Hadrový panák.
V příběhu chyběl Wolf, ale snad bude v knize Konec hry, kterou začnu číst, co nejdříve. Příběh nebyl předvídavý, tudíž jsem na konci byla dost překvapená.

olca1983
02.03.2021 1 z 5

Teprve asi potřetí v životě se mi stalo, že jsem knihu odložila. Asi jsem po Hadrovém panákovi čekala další strhující příběh .. a ten se bohužel nekonal. Nevylučuji, že dám knize někdy v budoucnu šanci, ale prozatím jí vrátím zpátky do knihovny.

š.m.i.k
27.02.2021 2 z 5

Jsem z toho taková rozčarovaná... Zápletka mi připadala velmi slabá, celé to bylo chaotické a autor v podstatě jen hrne další a další mrtvoly, ve stylu "čím nechutnější, tím lepší". Navíc je neustále omíláno srovnávání s předešlým Hadrovým panákem. Ne, toto mi opravdu nesedlo...

Kaka.cs
23.02.2021 4 z 5

Kniha není nudná, stále se tam něco děje a zpočátku působí i zápletka zajímavě. Líbil se mi i trochu detailnější pohled do soukromí Baxterové. V druhé půlce už mi ale připadala jako trochu zbytečně velký masakr a myslím, že kdyby některé události byly mírnější a méně krvavější, rozhodně by to neuškodilo.

PePl1974
22.02.2021 2 z 5

Začala jsem číst okamžitě po Hadrovém panákovi a asi to byla chyba - té brutality bylo najednou příliš. A Wolf (moje nejoblíbenější postava z jedničky) prostě chyběl...

vraždy Londýn detektivní a krimi romány sérioví vrazi FBI

Daniel Cole