Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3022 855

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll , 2017

kotoulek
17.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Jsem upřímně docela překvapená, že má tato kniha takovéhle hodnocení a v komentářích schytává kritiku a je označována za průměr.
Za mě byla tato kniha skvělá. Četla se velmi dobře a byla velmi napínavá. A na rozdíl od některých jiných detektivek byla alespoň za mě docela nepředvídatelná. Až do poslední chvíle jsem nevěřila, že to Wolf skutečně udělal. Také se mi líbilo proložení děje velmi zábavnými kousky, u kterých jsem se upřímně pobavila.
Postavy byly docela sympatické, i když v určitých situacích občas lezly na nervy. Koho jsem ale nemohla vystát byla Andrea a celá ta novinářská skvadra. Z těhle hyen mi bylo opravdu s prominutím k zblití. A to nejenom v této knize, ale ve všech filmech, seriálech či jiných knihách. Jejich chování je opravdu hnus a vždycky mě to dokáže úplně neskutečně vytočit ta jejich bezcitnost.

Ticiana
10.06.2023 3 z 5

Chvíli jsem myslela, ze to vzdam. Baxterova a Wolf byli pro me neskutečně nesympaticky, jediná dobra postava byl Edmunds. Vic na 3* to není, prectu si i další díly, možná to bude trochu lepsi.

Aligi
01.06.2023 1 z 5

Příběh dobrý, ale hlavní hrdina mi lezl neuvěřitelně na nervy. Dočetla jsem pouze, protože jsem chtěla vědět jak to skončí.

Booky84
20.05.2023 3 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v knihovně a vzpomněla jsem si, že kdysi o ní mluvila kolegyně v práci. Anotace mě zaujala a řekla jsem si, že to bude určitě zajímavé čtení, od kterého se neodtrhnu. Bohužel to se úplně nekonalo a z knihy mám takové smíšené pocity, že nyní nedokážu říct, zda se mi vůbec líbila dokonce jsem si ani neoblíbila žádnou postavu a vlastně mi bylo jedno, zda detektiv zemře nebo ne. Chápu, že je to autorova prvotina, ale za mě tedy spíš takový průměr. Nemám ráda nedočtené série, takže když v knihovně narazím na další díl, tak si ho půjčím, ale cíleně ho vyhledávat nebudu.

knizni_brouk
27.03.2023 3 z 5

Pokud jsem to správně pochopila, Hadrový panák byl autorovým velkým debutem. Ke knize jsem proto tak i přistupovala, neměla jsem žádná velká očekávání, tím pádem jsem pak nebyla zklamaná, k tomu viz níže. Pokud se na knihu teprve chystáte, doporučuji vám, abyste k tomu též přistupovali volněji, neočekávali knihu roku.

Za mě to byla průměrná detektivka, která mě překvapila maximálně morbiditou případu. Neurazilo mě to, četlo se to dobře a rychle, bylo to i celkem napínavé, ale nijak extrémně mě to nenadchlo. Přišlo mi, že z Wolfa se autor snažil udělat jakéhosi dalšího Harryho Holea. A co se týče popisu vyšetřování, víte, jak z některých detektivek a popisu vyšetřování v nich vyloženě čiší, kolik hodin přípravy tomu autor věnoval? Tak zde mi přišlo, že autor studoval maximálně tak z detektivních seriálů a jiných detektivek, což mi přišlo jako velká škoda, mohl přípravě věnovat více úsilí.

Tereza0107
21.03.2023 4 z 5

Nebyla to špatná detektivka, ale nijak se nedostavilo ani žádné wow. Hlavní postavy byly sympatické, vražda "hadrového panáka" byla správně zvrhlá. Ale knížku jsem úplně v pohodě odkládala, kdykoliv jsem potřebovala a to je pro mě vždy znamení, že to není úplně ono. A faustovské vraždy? No nevím, nevím. Další díl asi shánět nebudu.

Majuš333
05.02.2023 5 z 5

'Člověk bez nepřátel je člověk bez zásad.'

Pravdupovediac som mala v pláne stráviť opäť nejaký čas s Robertom Hunterom, či Samom Porterom, ale ani sama neviem ako a rande vyhral Wolf, no a pri večeri sa na mňa usmieval 'Hadrový panák' :)
Teraz vážne ľutujem, že som po tomto čistom šialenstve nesiahla už dávno, ale jednou vecou som si istá, a to, že noc bude dlhá, pretože 'Loutkář' už na mňa čaká :)

'Kterýkoli zbabělec dokáže vybojovat bitvu, pokud si je jistý vítězstvím, ale dejte mi muže, který má odvahu bojovat, jestliže si je jistý porážkou.'

„Víno?“ nabídla Baxterová s úsměvem. „Přijde na to, co je to za druh?“
„Červené.“
„To vidím. Zajímalo mě, odkud je?“
,,Ze samoobsluhy.“
„Ne, myslela jsem… děkuji, nechci.“

Phyl
28.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Vlček rozsračkuje ohniváka, z ohniváka je oběť, z Vlčka je vyšinutý magor a obětní beránek společnosti, ohnivák si udělá BBQ a stává se magorem a nástrojem pomsty Vlčího bezmozka, který nezvládá své cholerické výstupy regulovat. Z Vlčka se stává opět magor s iracionálním jednáním a prosrává, každou možnost, jak se stát sympatickým hrdinou a vystoupat na seznam oblíbených charakterů. Několik amoků a divných agresivních výlevů jej pohřbívá do jámy propadlých zoufalců, snažících se zaujmout. Všichni kolem jsou hlupáci a jediný tvrdě pracující hrdina je nenáviděný nováček, který dokáže svou pílí a šramocením svazku manželského vše vyřešit. Ostatní jen s otevřenou hubou nevěřícně přihlížejí jeho talentu a taky tomu, jak jednoduše šlape po jejich zkušenostech.

Merlinit
01.01.2023 3 z 5

Obstojná detektivka, jen jsem si nějak nedokázala zamilovat ani jedinou z defilujících postav. Detektivové i pachatel nesympatičtí až hrůza.

VěraČamková
17.12.2022 2 z 5

dlouho mi trvalo knihu dočíst, možná jsem to ani dělat nemusela. Ne každý den je posvícení. Asi tak ...

Whobey
29.11.2022 3 z 5

Průměrná krimi. Nic tak úchvatného, abych to četla znovu, ale nic tak hrozného, abych to nedočetla. Postavy byly spíše nesympatické, občas až otravné, přitom tam bylo několikrát naťuknuto několik dějových linek, které se nedotáhly (třeba budou v dalších dílech, to netuším). Celkově nic nešlo do hloubky, což ubíralo příběhu velkou část kvality.
Jako oddechovka mezi náročnějšími kusy literatury to bylo celkem v pohodě.

Luskal
29.11.2022 4 z 5

Po prvních 100 stranách děj ubíhal rychle, kniha se četla dobře. Rozuzleni se mi líbilo, ale závěr byl za mě nedokončený a rychlý.

lada3781
18.11.2022 3 z 5

Slušná kniha, další díly jsou bohužel už jen horší..

olívoil
01.11.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha britského autora, která nepostrádá napětí, příběh, překvapivé rozuzlení............opravdu mě bavila a doporučuji všem fajnšmekrům. Těším se na další knihy tohoto autora.

Mrňous1
26.10.2022 4 z 5

Tak musím říct, že námět skvělý, zpracování zajímavé, ale nějak jsem si nedokázala vytvořit vztah k postavám. Časem si nejspíš další díly přečtu, ať vím, jak to dopadne, ale teď má na stole lepší čtení.

monushka
28.09.2022 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, můj dojem však pokazil závěr, který byl takový zbytečně zamotaný co se týče Wolfa. Další dva díly si také plánuji přečíst.

Raszkulce
23.09.2022 3 z 5

No celkově se mi kniha líbila. Ale to počáteční tempo bylo lepší, ten konec mě až tak nezaujal a vyústění taky moc ne. Nicméně i tak je to jedna z těch lepších detektivek. :)

wlado
10.09.2022 3 z 5

Autorov štýl mi vôbec nesedel. Veľmi časté striedanie postáv a dejových línií robí knihu ťažko čitateľnú. Okrem toho, žiadna z postáv vo mne nevyvolala sympatie.

novina
31.08.2022 5 z 5

Napínavé až do konce. Styl psaní mi moc seděl a těším na se další autorovu knihu.

Hermiona419
22.08.2022 3 z 5

Řekla bych, že to byl takový solidní průměr, asi to úplně neurazí a ani nenadchne. Jelikož mám z knihovny vypůjčené další díly této série, tak tomu ještě nějakou šanci dám. Celkově asi ano, na nějakou tu oddechovou četbu asi ideální, rozhodně to ale není ten typ krimithrilleru, který Vám nedá spát.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983