Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3024 855

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll , 2017

DenisaV
21.02.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem dostala darem. Nikdy jsem nebyla nějakým velkým milovníkem detektivek, ale po tomto díle jsem jim přišla na chuť. Přečteno jsem měla během několika dní a musím přiznat, že mě celkem mrzelo, že už je konec. Děj celkem rychle ubíhá a nestalo se mi, že bych knihu odkládala kvůli nudným pasážím.
Přestože ve mně knížka nezanechala nějaký dlouhotrvající pocit, určitě si myslím, že stojí za přečtení.

Colletka
21.02.2018 4 z 5

I přes ne moc dobré hodnocení jsem se do čtení pustila. Musím říct, že jsem byla mile překvapena. Kniha se mi opravdu líbila, děj byl napínavý. Popravdě jsem ráda, že to bylo konečně něco jiného než ostatní detektivky nebo thrillery.

whiolet
20.02.2018 4 z 5

Začátek knihy se rozjížděl opravdu hlemýždím tempem, a mně dělalo potíže se do knihy začíst.
Některé dějové linky mi úplně tak neseděly a i když konečné rozuzlení mělo ve mně zanechat pocit, že vše do sebe zapadá, já jsem z toho naopak rozpačitá.
Kniha nakonec byla celkem fajn,ale že bych to hodnotila jako bestseller? Něco co ve mně zanechá dlouhé "lapání po dechu"? To bohužel opravdu ne.

kapitan9556
20.02.2018 3 z 5

No tedy nic moc. Na to, že to každý chválí, já jsem jiného názoru. Pro mě docela tuctová detektivka, kde jsem od půlky prostě věděl. Nechci vnucovat nikomu svůj vkus, ale příště radši sáhnu, znovu po nějakém seveřanovi, to je záruka kvality téměř stoprocentní. Nevím, jestli to bylo překladem, ale vražda starosty, je tak špatně napsaná, až jsem si říkal wtf. Pokračování asi přečtu, rád dotahuji věci do konce, ale Hadrový panák mě nijak moc nezaujal!

Monika1180
19.02.2018 5 z 5

Tohle je přesně taková ta knížka, kdy člověk prostě MUSÍ číst dál. Super, napínavá detektivka, ale ten konec....pořád jsem doufala, že to tak není, že se to nějak vysvětlí. Těším se na druhý díl :-).

swayno
18.02.2018 5 z 5

Pecka, pecka, pecka!!!!!

Karola17
17.02.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala hned na začátku. Vtáhla mě a nemohla jsem přestat. A musím říct že asi hlavní důvod byl námět kde se vše táhne z minulosti.

Ajuszka
17.02.2018 5 z 5

A za me jo :) me se kniha libila,dobre se cetla,pribehove taky super. Davam autora do oblibenych a cekam na dalsi knihu :)

melonka
17.02.2018 4 z 5

Než jsem knihu přečetla, tak jsem komentáře nečetla. Po jejím přečtení si nemyslím, že je natolik špatná, aby to byla ztráta času. Proto doporučuji přečíst.

Celkově z příběhu mám dobrý dojem. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, konec je takový zvláštní. O vrahovi si celou dobu myslíte, že je není geniální, je fyzicky zdatný a na posledních stránkách mi přišlo, že je tak nemocný, že by nedokázal z toho po fyzické stránce nic spáchat.

Jupijow
15.02.2018 3 z 5

Zajimavý námět, který se bohužel už nepodařilo dobře rozvést a zejména důstojně a logicky zakončit. Vrah se objevil jen tak nějak mimochodem...

sassenkka
12.02.2018 4 z 5

Souhlasím s názory, že detektivka roku je na Hadrového panáka příliš silné označení, ale bezpochyby se jedná o velmi dobrou krimi.
Na to, že jde o autorův debut, to bylo vážně moc dobré čtení. Avšak myslím, že místy jde Coleova nezkušenost trošku poznat, děj je občas malinko zmatený, některé scény myslím vůbec nebyly nutné, nebo jsem aspoň nerozluštila, jak do celkového děje měly zapadnout. Trošku zklamaní bylo to, že jsem během čtení narazila snad na více než 10 překliků a drobných chybek, což je na jednu knihu celkem dost. Ale to už je chyba těch, co měli na starosti překlad + korektury.
Hadrový panák byla velmi čtivá a napínavá detektivka. Celkově velmi chválím nápad, ten se vážně povedl. Některé postavy jsou sympatické více, některé méně. Já ani po dočtení nějak nevím, co si o Wolfovi a Baxterové myslet, jestli je mít ráda nebo spíš ne.
Celkově Hadrový panák rozhodně nezklamal, ale ani příliš neuchvátil. Lepší tři hvězdičky.

DoDidDone
11.02.2018 4 z 5

Za mě příjemné překvapení! :) Po tom, co jsem si přečetl rozporuplné komentáře, jsem nečekal, že mě kniha chytne od prvních stránek a úplně pohltí. Dočetl jsem a nemůžu se dočkat druhého dílu, který by měl někdy letos podle přebalu vyjít. Sám jsem knihu dostal, vůbec ji nechtěl a dost dlouho ji přehlížel, protože jsem čekal to nejhorší z literárního světa, ale opak se stal pravdou.

S čím jsem počítal – podle přečtení komentářů – byly některé hlouposti a chvíle, které byly trochu k smíchu a příliš vykonstruované. A ano, několik jich tam je. Postavy občas byly příliš dramatické, extrémně tvrdohlavé a dost často šli do všeho sami za sebe a úplně ignorovali všechny a všechno. Postavy jsem si sice oblíbil, ale nikdy bych s nimi pracovat nechtěl. Navíc jsem nikdy nečetl detektivku, kde by spolu tým spolupracoval hůř… Co to bylo? Nespolupracovali, nekomunikovali, jen na sebe křičeli.

Moc mě zaujal autorův styl psaní, ale nechápu, proč má kniha tak tlusté stránky a na formát poměrně velké písmo. Reklama? To počítali s tím, že se to bude tak dobře prodávat? Patrně ano.

Konec je podle komentářů kritickým místem a čtenářům se často nelíbil, proto jsem se snažil dávat pozor a byl ostražitý. Nakonec se mi líbil. Ano, je takový kostrbatý a trochu hází do pytle vše, co se čtenář dozvěděl v celé knize, protože to opravdu moc smysl nedávalo vzhledem k tomu, co nám servíroval autor v předešlých kapitolách, ale i tak, byla to pecka! :) Sice si nad to autor mohl sednout ještě na několik večerů, aby to nepůsobilo tak kostrbatě a zvláštně, ale mě zaujal. V kolika jiných detektivkách se nachází takové rozuzlení?

Hadrového panáka doporučuji, ale také radím, aby při něm občas čtenář přivíral oči, protože jako celek je kniha senzační, ale občas některá místa dost pokulhávala. Toto je autorova prvotina a na první vydané dílo je to skvělá práce. Ano, někdy se snažil zápletku podat příliš na sílu a děj je hodně vykonstruovaný a je dost poznat, kdy se autor snažil sem dát napětí a támhle ubrat a tam dát na konec kapitoly drsnou větu, která donutí čtenáře číst dál, ale podle mého názoru má autor dost velký potencionál, dost dobré nápady a to, kde nyní pokulhává, jistě dokáže v pokračování zlepšit. Já se na druhý díl těším a doufám, že zodpoví to, co konec prvního načal. :)

komin347
11.02.2018 5 z 5

Od začátku se to četlo dobře, stránky rychle ubíhaly, postavy byly sympatické, zápletka zajímavá. Po tak skvělém vystavění příběhu by si to ale zasloužilo trochu lepší konec, škoda. Ale i přesto super knížka.

Matita310
10.02.2018 5 z 5

Tak u této knížky se rozhodně nudit nebudete. Velká reklamní kampaň, kterou tato kniha má je opravdu zasloužená. Doporučuji

ren6939
08.02.2018 4 z 5

Kniha se četla skvěle, zápletka i postupné sledování stop bylo dobře promyšlené. Ale jak bylo uvedeno ve více komentářích, konec trochu zklamal a vlastně udělal z knihy patos.
Přesto byl Hadrový panák návykový a napínavý.

Markytkaaa
07.02.2018 1 z 5

U těch kriminálek lze vidět poslední dobou poměrně dost sestupnou tendenci ... i zde. Smysl pro napětí neupírám, vlažnému finále zase dost ...

JAnD
07.02.2018 3 z 5

Z knihy mám velice rozporuplné pocity. Četlo se to skvěle, prostě kniha, kterou musím dočíst, než půjdu spát. Ale na konci zklamání. Vrah odhalen, ale zůstalo po něm příliš neznámých - vrah se ve finále málo chlubil. Jak dokázal některé vraždy provést? A konec zklamal, i když zároveň vybízí ke čtení budoucího dílu.
Kniha má i další oblíbenou nectnost - podobná jména některých postav. Oč lépe se rozlišuje Adam od Bedřicha než Fawkes od Finlaye...

Jablotro
07.02.2018 5 z 5

Docela mě překvapuje, že kniha je hodnocena v modrých číslech. Oproti Pěti, které jsou lépe hodnoceny, my tedy Hadrový panák přijde zajímavější, napínavější a ne tak nudný. Mně se kniha četla velice dobře, nápad dobrý a konec, i když člověk doufá, že takhle to být nemůže, taky dobrý. Asi tak před 14 dny jsem si říkala, že by bylo dobrý napsat knihu s podobným koncem a ono se mi to splnilo, takže za mě jasných 5* :-)

Urbana
07.02.2018 5 z 5

Na prvotinu určitě skvělý kousek, byla jsem v takovém napětí ... musela jsem vědět co dál. Hlavní postavy "Wolf a Baxterová, mně byli sympatičtí hned od začátku, jen ten konec, ten byl tak trochu překombinovaný. Určitě doporučuji.

bartoma
07.02.2018 3 z 5

Námět zajímavý, občas zmatečně popsaný děj. Nějak jsem dostatečně nepochopila spojení mezi Wolfem a vrahem, za mě průměr.