Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3022 855

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

surikata246
15.12.2020 4 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení, ale místy je to trochu chaotické a zdlouhavé. Konec je docela překvapivý.
U nás na klinice máme čtenářský klub kde si povídáme o knížkách, půjčujeme si je mezi sebou a doporučujeme dalším. ˇJsem vděčná čtenářům databáze za kvalitní tipy na čtení, určitě mnoho titulů by uniklo naší pozornosti. Práce je celkem náročná a knihy nám hodně pomáhají .

janina66
14.12.2020 4 z 5

Díky poslechu audioknihy se mi kniha vcelku líbila. Ke konci to bylo opravdu trochu zmatečné a hektické, ale vše na konci vysvětleno. Ale nebylo to top, co od knihy očekávám. A Baxterová i mě byla nesympatická.

veronika9761
12.12.2020 4 z 5

Překvapilo. Pár malých zakolisani, ale 4 hvězdy jiste.

Lenyaa
08.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha se velice dobře četla, zápletka byla originální a konec, pro mě, nečekaný. Jediné co mi v příběhu vadilo, byla Baxterová, nevím přesně proč, ale lezla mi na nervy. Vím, že má v příběhu důležitou roli, ale jí bych prostě vymazala... Ale ať si na ni každý čtenář udělá názor sám, proto raději svůj komentář označím jako spoiler :)

rencovav
07.12.2020 3 z 5

Musím přiznat, že mě sice kniha bavila, ale zhruba poslední čtvrtina už moc ne. Asi jsem to nějak nepochopila, něco mi uniklo, ale od určitého bodu to bylo moc zběsilé a nedávalo mi to smysl. Nicméně současná britská krimi tohoto typu se mi líbí a od autora si určitě ještě něco poslechnu. (Číst bych tenhle žánr asi nemohla...)

Juvka
05.12.2020 2 z 5

Osobně mě moc kniha nezaujala. Ze začátku jsem byla nadšená ale po pár stránek jsem se už u toho začala nudit a už mě to tak nebavilo.

Lucie_Z
29.11.2020 5 z 5

Knížka Hadrový panák má poutavý příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Zajímavě vykreslený hlavní hrdina, jež se snaží se svými kolegy zjistit, kdo stojí za kontroverzními vraždami. Příběh je plný napětí a některé zvraty jsou opravdu překvapivé, až mrazivé. Těším se až si přečtu další díl.

cucik14
26.11.2020 4 z 5

Nápad na příběh je hodně zajímavý, samotné pojetí autora mě ale trošku zklamalo. Hodně postav a konec dost neuvěřitelný... Ovšem četla se mi poměrně dobře a asi dám šanci i jeho ostatním knihám :)

Arsi007
25.11.2020 4 z 5

Šla jsem díky nízkým hodnocením na IG do čtení s malým očekáváním. O to víc jsem byla překvapena, že se z příběhu vyklubala perfektní detektivka se zajímavou zápletkou a nevšedním rozuzlením. Podle všeho byly největším kamenem úrazu postavy a jejich počínání. Právě z nich jsem ale byla nadšená, protože nešlo o šablonovité, předvídatelné osobnosti, ale jejich mnohdy zkratkovité jednání dodávalo příběhu šťávu, která mi u podobných knih zoufale chybí. Ano, hlavní postavy byly vcelku nesympatické. Ale to už nemáte dost hezounků alkoholiků a empatických slečen hrajících na city? Já teda jo a tohle pro mě bylo vítaným osvěžením.

IG: @hanybooks

hanakk
24.11.2020 2 z 5

Knihu jsem ani nedočetla. A to se mi ještě nikdy nestalo. Nemohla jsem se začíst, když už jsem se ke čtení dokopala, tak už jsem si zase nepamatovala velké množství jmen. Kniha mě bohužel nenadchla.

Cher
17.11.2020 2 z 5

Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst. A když už se mi konečně podařilo, tak konec byl tak neuvěřitelný, až blbý, že jsem byla otrávená, že jsem knize věnovala tolik času.

Klobouková
13.11.2020 3 z 5

Bylo to velmi čtivé, napínavé, byla jsem nadšená. Říkala jsem si, že jsem pro sebe objevila nového zajímavého autora. Ale to rozuzlení a ten závěr.... Celé to pokazily. Ani už nemám chuť si od autora přečíst cokoliv dalšího...

madelaine
10.11.2020 3 z 5

Kniha mě nenadchla, jak jsem si představovala... zbytečně moc postav, konec takový nijaký

VeruHoráková
10.11.2020 3 z 5

Kniha mě poměrně zklamala. Je psaná těžkopádným někdy až nepřehledným stylem. Často jsem se ztrácela. Stále jsem čekala, kdy se začne něco pořádného dít. Napětí bylo ale nulové. Některé situace a zvraty zůstaly nevysvětleny.

Clerfayt11
08.11.2020 4 z 5

Zajímavý příběh,rozhodně nezaměnitelný. Trochu komplikované místy,ale pořád skvěle čtivé a napinavé!!

Listonožka
03.11.2020 3 z 5

Krváky mám ráda, zápletka zajímavá, provedení horší. Zvážím, jestli od autora přečtu něco dalšího.

Natali.159
29.10.2020 5 z 5

Napínavý příběh, čtivě psaný..

JSmerda
26.10.2020 2 z 5

Naprostá kravina. Tady nejde o detektivku, ale o touhu šokovat. Někteří autoři si myslí, že čím víc mrtvých, tím víc je jejich kniha sexy a automaticky se stává lepší detektivkou. Bohužel to bývá přesně naopak.

meruna
26.10.2020 3 z 5

lepší průměr. téma mě docela uchvátilo, ale to zakončení mi to trošku zkazilo. Knihu jsem louskala déle než obvykle, Přišlo mi, že občas odbíhá od samotného problému a věnuje se až zbytečně podrobně jiným okolnostem.

Áža707
14.10.2020 4 z 5

Příběh jako takový se četl dobře i přes to, že v některých částech byl trošku děsivější. Je psaný čtivým stylem a doopravdy dobře, protože já jsem do konce netušila, jak celé vyprávění dopadne. Měla jsem nějaké své nápady, ale ty se nepotvrdily.

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na počet postav a občas jsem se sama v knize musela vracet, abych si ujasnila, že vím o koho jde. Postavu detektiva Wolfa jsem si velmi oblíbila a i Baxterovou, která měla vtipné sarkastické poznámky. Celkově oceňuji, že takhle temné vyprávění má v sobě i špetku vtipu.

Co se týče konce, tak se přiznávám, že jsem ho neodhadla, až v posledních cca 50 stranách mi začalo být jasněji. Tím pádem to pro mě přinášelo doopravdy skvělý čtenářský zážitek a já si užila čtení. Nejvíc mě asi překvapilo chování Baxterové na konci knihy, ale jelikož tady nechci nijak spoilerovat, tak napíšu jen toto.

Takže pokud máte rádi thrillery s detektivní tématikou, tak doopravdy doporučuji.

⭐ 4.3/5

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983