Hadrový panák

Hadrový panák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351414/bmid_hadrovy-panak-afh-351414.jpg 4 3022 855

Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Ragdoll , 2017

Romanka89
26.01.2022 4 z 5

Tohle se povedlo, měla jsem delší pauzu od detektivek, už jsem byla přehlcena a tohle mě zase vrátilo do hry. Skvělá zápletka. Nejspíš se pustím i do dalších dílů série.

martiline
14.01.2022 3 z 5

Tentokrát jsem si přečetla některé z komentářů psané níže ještě před začátkem čtení knihy.
Říkala jsem si "čtenáři jsou docela přísní ... dyť už jen ten námět ... wau !!!"
... ALE ... nemohla jsem se nějak začíst ... všechno mi připadalo absurdní, kniha mne nelákala ať byl námět sebevíc "krimithriller" ... Něco tomu příšerně chybělo.
A vlastně ani rozluštění mne neupoutalo ...

berila
08.01.2022 4 z 5

Nedělám to často, ale tady jsem udělala výjimku a přečetla celou sérii za sebou. Nejlepší hodnotím 1. díl série (Hadrový panák), druhý díl (Loutkář) se mi líbil ze všech nejméně a to hlavně kvůli tématu terorismu. Poslední díl byl tak nějak mezi nimi. Pachatele jsem si správně tipla hned na začátku. Celkové usvědčení pachatele mi přišlo trochu překombinované. Dobrý konec mi nevadil. Celkově byla série velmi dobrá a určitě stojí za přečtení.

stanislav0373
08.01.2022 3 z 5

Rozporuplný thriller se zajímavou zápletkou. Skvělý a originální námět naráží na horší zpracování. Tím nemyslím, že by autor psal špatně, ale vadí mi jistá přezíravost při vyšetřování. Tím pak trpí i napětí, které se sice někde vynoří, žel bohu pak zase upadne. Navíc mi zde trošku kulhal i motiv. Nechci sklouznout ke spoileru, ale je to celé trošku divné...
Na druhou stranu oceňuji jistý morální přesah ve vztahu policie/média.

PS: nikdy se nepřestanu divit, proč jsou britští policisté neozbrojení a proč sakra nemají tiskovou mluvčí?

Palus
22.12.2021 3 z 5

Celkem těžké se začíst, námět super, ale něco tomu chybělo...

eva3992
19.12.2021 3 z 5

V tomto krimithrilleru je nalezena mrtvola, ovšem nejen tak ledajaká, ale mrtvola sešitá ze šesti různých těl. Navíc detektivové obdrží dopis, ve kterém je seznam dalších šesti lidí společně s datumy, kdy, kdo umře. Detektiv William „Wolf“ Fawkens je také na seznamu a zároveň bude hrůzný čin vyšetřovat.

Tato kniha na mě čekala v mojí knihovně už docela dlouho, je hodně vychvalovaná, zima je pro mě ideální na čtení thrillerů, tak jsem se na ní těšila. Bohužel mě neoslovila.

Už při čtení prologu jsem málem knihu odložila, vůbec mě to nezaujalo. Po pár stránkách to naštěstí dostalo spád a já se začetla. Ale to netrvalo dlouho a celé mi to přišlo zdlouhavé, ztrácela jsem se v ději a neměla jsem potřebu se ke knize vracet. Někdy jsem měla pocit, jako kdyby to nebyl první díl ze série s detektivem Wolfem. Chybělo mi tam větší seznámení s detektivy, abych se s nimi dokázala více sžít.

Nevím, jestli jsem to nakonec pobrala celé správně, ani konec mě nebavil. Navíc po týdnu od dočtení, když jsem knihu vzala do ruky, tak jsem měla velký problém si vzpomenout, jak to celé vlastně dopadlo.

Mám doma ještě další díl – Loutkář, takže si ho někdy přečtu, ale pokud mě ani ten nezaujme, tak již autorovi šanci dávat nebudu. Za mě tedy průměrný thriller, který mě moc nezaujal.

tinka1974
12.12.2021 5 z 5

Děj byl velmi napínavý, poslouchala jsem jako audio a moc se mi to líbilo. Konec byl velmi překvapivý. Autor nám ukázal vztahové problémy policistů a novinářů. Ale také jejich zápal pro práci a etiku. Jaká je to tenká linka a jak je snadné ji překročit.

brunettlibrary
01.12.2021 3 z 5

Děj se ubírá jako na horské dráze. Jedna část vás baví moc, druhá vůbec a třetí jen napůl - a tak pořád dokola. Oceňuji, že se všechny problémy na konci knihy objasní. K tomu všemu ještě konec dopředu neodhadnete. Asi se do dalších dílů pustím, ale nemám tu potřebu hned teď.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Moje první knížka od autora a musím hodnotit, že super. Napínavé, mrazivé, dobře se to četlo. Určitě doporučuji a těším se na Loutkáře :-)

ivana7717
28.11.2021 4 z 5

Kniha sa čítala dobre, tak do polovice, potom mi to prišlo už také rozťahané a nevedela som sa dočkať konca. Mám doma aj ďalšie pokračovania od autora, tak verím, že to bude lepšie.

Jenda75
18.11.2021 4 z 5

Výborná kniha, plná napětí. Velmi rád si přečtu pokračování série.

janka2000
16.11.2021 5 z 5

Přestože a protože nerada čtu detektivky a kriminálky, poslouchala jsem tuto knihu jako audioknihu. Byla to pecka. Geniální sériový vrah, bordel na oddělení a ty vraždy jeste ke všemu nejsou ledajaký. Propojenost obětí a to nejen doslovmá, ale i obrazná je šokující. Knihu můžu vřele doporučit.

zp87
21.10.2021 4 z 5

Ale jo, bavilo mě to, ale rozhodně jsem čekala víc. Konec ztrácel grády, dokonce jsem listovala zpět, jestli jsem někde omylem neotočila víc stránek a nechybí mi něco, postavy mohly být mnohem víc propracované, takové trochu odfláknuté mi to přišlo. Odpočinková knížka k moři nebo na cesty. Ty 4 hvězdy jsou sice s odřenýma ušima, ale jo, zaslouží si je, na tři to pro mě nebylo. Knize (alespoň pro mě) přidal kredit fakt, že se v dialozích objevil i humor. Taková školácká 'dvojka'.

PetraDD
11.10.2021 2 z 5

No..prvni 3/4 knihy me bavily, ty jednotlive pripady byly zajimave ale konec, to jsem tedy moc nepochopila. Zadny zvrat, zadne prekvapeni..mozna jsem to tak uplne nepochopila, protoze jsem ztracela pozornost a uz to jen chtela docist :)
Do metra dobry, no :) a pak do knihobudky...

zpevSusannah
04.10.2021 3 z 5

Taková ta kniha co nenadchne, ani neurazí..
Po celou dobu čtení mi tam něco vadilo. Nějaký rušivý element, který nedokážu specifikovat (možná samotný styl psaní?). Ovšem díky přítomnosti tohoto nepříjemného čehosi jsem se nedokázala do děje pořádně ponořit. Děj mi přišel moc kostrbatý, jednoduchý a žádné extra velké překvápko se neudálo.
Hadrový panák je průměrná kniha, která dokáže aspoň malinko zabavit v období nesnesitelné nudy, jako je například jízda metrem.
Doufám, že druhý díl bude mít o něco větší koule.

Belanna
29.09.2021 3 z 5

S podobným tématem, jako má tato kniha, jsem se již setkala několikrát a tak jsem čekala, jak se s tím autor popere. Nic moc mě tu nepřekvapilo. Průměrná, místy trošku těžkopádná detektivka. Uvidím, co objevím v dalších dílech.

martunka
27.09.2021 5 z 5

Tohle mě opravdu bavilo. Je to napínavé a líbí se mi zajímavé zvraty v ději.

Raddkaa
25.09.2021 3 z 5

Hadrový panák... Průměrná detektivka se zajímavým námětem, jehož zpracování na mnoha místech pokulhává. Příliš mnoho motivů zůstává nedotaženo a nevysvětleno. Začátek knihy byl slibný, ale druhá polovina už mě místy i nudila.

Dédečko75
22.09.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé doporučení jdu do zbytku serie

maris123
20.09.2021 4 z 5

Krví autor nešetří - šest mrtvol hned na začátku a dalších pět má vrah v plánu. Děj jakoby navazoval na neexistující předchozí díl a to mu dodává na svižnosti, stejně jako kapitoly vracející se do minulosti.

vraždy Londýn detektivní a krimi romány novináři sérioví vrazi

Daniel Cole
britská, 1983