Vzestup magnáta - Risk

Vzestup magnáta - Risk

Po návratu z Novindu se Erik dává do služeb prince z Krondoru a Rupert začne realizovat svůj dávný sen stát se bohatým a váženým obchodníkem. Klíčovým krokem na jeho cestě k bohatství se má stát svatba s jedinou a rozhodně ne zrovna nejhezčí dcerou obchodníka Grindlea, kterého s Erikem poznali na útěku z Ravensburgu. To se mu opravdu podaří, nicméně vzápětí zjišťuje, že cesta mezi podnikatelskou elitu království nemusí být nikterak přímočará. Ještě že se jako bývalý voják nenechá snadno zastrašit konkurencí a že má kontakty u krondorského dvora i nově rozšiřované armády. (citace: Feist, Raymond Elias. Hadí sága 3 - Vzestup Magnáta - Risk. Druhé české vydání. Praha: Wales, 2008.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30362/hadi-saga-vzestup-magnata-risk-30362.jpg 4.3109

Hadí sága (3.)

Rise of a Merchant Prince (1995)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Wales

Peti
16.02.2015

Třetí díl ságy vypráví o Rupovi. Ten se po návratu z Novidusu rozhodne stát tím bohatým podnikatelem a vzít si Grindlovu dceru. Jeho první pokus - dovoz vína z Darkmooru - skončí smrtí několika nevinných lidí. Nedá se ovšem odradit a jde za svým snem dál. Příběh spíše popisuje obchodní svízele a intriky mezi podnikateli, než další osud Midkemie. Dle mého názoru doplňková kniha, která mě ani neurazila, ale ani nenadchla.

Eldar80
08.10.2014

Tak tohle jsem moc nepochopil. Vypadá to na tvůrčí krizi. Hlavní hrdinové se vrátili domů a začli dál žít své životy a kniha to popisuje. Proč? Vždyť to šlo popsat pár větami a vzhůru do další akce. Kniha není ani úvodem, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale spíš jakousi mezihrou k další výpravě na Novindus. Úvod totiž aspoň uvádí k něčemu, ale tohle jen popisuje standardní život Midkemianů. Minimálně pro mě je to značné zklamání, protože tohle už ani není dobrodružná literatura. Doufám, že je v tom nějaký smysl, který se objeví později, ale tak nějak mám pocit, že Feist popisuje svou vizi historie Midkemie a čtenářský zážitek z knihy ho prakticky nezajímá. Abych jen nekritizoval - není to špatně napsané, ale bohužel těsně nad hranicí nudy. 45%

MiaVa
24.01.2014

nu nevím kapitoly o Rupovi mě moc nebaví vždy se těším na Erika s Calisem.