Vzestup magnáta – Zisk

Vzestup magnáta – Zisk

Záměr opustit armádu, stát se obchodníkem a zbohatnout byl Rupův soukromý plán, který uzrál během útěku z hořících doků Maharty. První část se podařila, zbývá již jen zbohatnout - zde ale začíná narážet na konkurenční obchodníky i zájmy a intriky sousedních mocností jako je Velká Kesh s její výzvědnou sítí na území Krondoru. Opanováním obilného trhu a založením obchodního impéria se pro ně Rup stal příliš vlivnou a silnou figurkou, kterou nemohou sami ovládat... To Erik má snazší úkol - prostě jen přežít. A co nejvíce zpomalit postup vojsk Smaragdové královny; to ale ještě netuší, co se za jejím tažením skrývá... (citace: Feist, Raymond Elias. Hadí sága 4 - Vzestup Magnáta - Zisk. Druhé české vydání. Praha: Wales, 2008.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30364/hadi-saga-vzestup-magnata-zisk-30364.jpg 4.3107

Hadí sága (4.)

Rise of a Merchant Prince (1995)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Wales

p3tris
16.08.2016

Na Vzestupu magnáta se mi líbilo nejvíc to, co na sáze Impéria. Že nadpřirozeno a magie ustupují do pozadí a soustředí se na obyčejný příběh člověka, který si musí prokousat cestu k úspěchu. A i když je Rupert Avery kladná postava, rozhodně není černobílá. Má mnoho špatných vlastností a dokáže se zachovat i jako pěkný hajzl.

Peti
06.03.2015

4. díl hadí ságy, příběh se nám rozdvojuje - Rup se věnuje obchodů a milence, Erik jede na válečnou akci na Novindus, více mě bavil Erikův příběh, Rup mi moc nepřirostl k srdci. Pořád mi tato sága přijde dost slabá, navíc je velice matoucí pojmenování postav po slavnějších předcích.

Eldar80
13.10.2014

A v sáze přicházejí první dějinné zvraty. Příběh se pozvolna začne stávat akčnějším. Cesty Erika a Rupa se na čas rozcházejí a každý jde svou cestou. Rup postupuje k stále většímu bohatství a Erik bojuje o holý život na Novindu. Na můj vkus je to však psáno příliš popisným způsobem a postavy trpí poněkud plochou psychologií a tak jsem nebyl schopen se do knihy plně vžít. Naštěstí se však začíná něco dít a děj se začne stávat poněkud temným. Rozhodně lepší než předchozí díl, ale Feist nějak nedokáže využít potenciál předchozí knihy. Ikdyž to začíná být skutečně zajímavé, tak některé dějinné zvraty mě přišly značně laciné a odfláknuté. Velká škoda, protože Feistův styl se zde trochu začíná měnit. 70%

MiaVa
24.01.2014

tenhle díl už je zajímavější ale Rupa jsem si pořád neoblíbyla. Treba zmoudří uvidíme další díl.