Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436029/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-faq-436029.jpg 4 1858 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

Paj-Inka
29.09.2020 2 z 5

Původní myšlenka poukázat na týrání psů a podpořit psí útulky je sice hezká, ale provedení mě celkem zklamalo. Samotný příběh je strohý a dost jednoduše napsaný a nedokázal mě dostatečně pohltit ani dojmout k slzám (a to jsem ten typ člověka, co brečí úplně u všeho). Je také dost krátký, zabere jen nějaké dvě třetiny z celé knihy. Čtení na jedno odpoledne.

Čoklitka
28.09.2020

Krásný příběh, který otevírá nejen oči, ale hlavně srdce.

Anet962
28.09.2020 3 z 5

Příběh Gumpa sem znala už dávno ale né úplně až sem si přečetla tu knížku dokonce jedu do kina na film a moc se těším. Každopádně u knihy sem moc nebrečela jenom jednou ale u filmu si myslím že to bude ještě horší ale knížka byla hezká moc

attila1
27.09.2020 5 z 5

Příběh psího tuláka Gumpa, který mě několikrát rozbrečel. Krásný příběh jako audio kniha čtená panem Trojanem.

Siegrid
25.09.2020 5 z 5

Knihu jsem odkládala, jelikož se mi pod ruku dostávaly jiné. Pak mě už donutil termín odevzdání....nakonec jsem moc ráda, že jsem jí přečetla. Skláním kloubouk dolů před autorem. Je napsána hravě, srozumitelně, lidsky, s jemností psí duše a srdcem. ....Až bych si přála, aby autor napsal nějaký zamilovaný lidský příběh.

Knihomolka223
20.09.2020 5 z 5

Gump byl vyprávěn takovou srdceryvnou syrovou formou. Skvělá oddechovka. Bude se líbit nejen všem pejskomilům. Knížka plná oddanosti, lásky a hlavně hlubokých kaštanových psích očí.

petrucha86
20.09.2020 5 z 5

Při čtení jsem opětovně prožívala hotová citová dramata a několikrát neviděla přes clonu slz...přesto doporučuji, sice smutné, ale krásné čtení. A místy i hodně vtipné! Vlastně žádné emoce nepřijdou zkrátka :)

GaleW
17.09.2020 4 z 5

Tak i ke mně se dostala tahle tolik populární knížka o psím tulákovi s velkým srdcem. Jelikož se jedná o poměrně krátký příběh, zhltla jsem jej velmi rychle. Vřele doporučuji i mladším čtenářům, jednoduché čtení o krásné a statečné psí duši.

Latté
14.09.2020 2 z 5

Chápu, že kniha chtěla poukázat na nelidské zacházení se zvířaty obecně a chtěla podpořit útulky, to se jí upřít nedá. Mediálně se jí hodně daří, díky tomu jsem si ji i přečetla. Bohužel příběh mě tak moc iritoval, jednak co se týče strohosti, výstavbě příběhu ála slohovka na základce a prvoplánovitosti (bezdomovci jsou chudáci, myslivci ti nejhorší, co se o psi nestarají a zabíjí pro zábavu). Samotný příběh je pouze na cca 70 stranách a další uzavírají medailonky psů a lidí, kteří byli inspirací ke knize.

Knižní střípky
12.09.2020 4 z 5

Myslím si, že většina už dávno ví, o čem kniha je. Je to příběh psího tuláka Gumpa, který i když se k němu život, potažmo vlastně lidi, nezachovali hezky, tak nikdy nepřestal věřit v dobro. Jeho pouť je plná překážek, ústrků, utrpení, ale i velké moudrosti a naděje. Naděje v to, že my lidé jsme dobří. V tomto jsou pejsci úžasní, jsou věrní, milující a položili by za svého páníčka život.

Nebudu hodnotit knihu po literární stránce, myslím si, že u této knihy je to zbytečné. Je psána velice jednoduše, ale to co obsahuje, ty drobné vady na kráse mnohonásobně vyváží.
Gump se mi dostal pod kůži, brečela jsem jak želva v podstatě celou knihu, byla to pro mě neskutečná emoční nálož, ale jsem moc ráda, že jsem si knihu konečně přečetla.

a.a.candys.life
12.09.2020 4 z 5

Strašně krásná kniha, která vás přivede na jiné myšlenky a pak si díky ní uvědomíte co je to život.

Vlajdula
07.09.2020 4 z 5

Nepovažuji se za velkého milovníka psů, ale tento příběh mě opravdu chytil za srdce.

Manyna
06.09.2020 5 z 5

Jednohubka, která zahřeje.

5992
06.09.2020 5 z 5

Konečně knížka která mě zaujala. Za mě je to nejlepší knížka co jsem četl. A díky této knížce vím že nikdy se nemám vzdát

Mabie
05.09.2020 5 z 5

Laskavý, moudrý, dojemný příběh vyprávěný toulavým pejskem Gumpem. Jeho životní příběh je řada setkávání se s různými lidmi, z nichž někteří umí být obětaví, chápaví a plní lásky a jiní si nezaslouží ani jedno slušné slovo.
Pravdy, kterými Gump glosuje svůj “životaběh”, jsou ta nejobyčejnější moudra, na která člověk ve své honbě za penězi, úspěchem a mocí zapomíná. Kniha se mi moc líbila, pohladila po duši.
Řada lidí si stěžovala na jednoduchý, strohý sloh, ale mě to k tématu i hlavnímu hrdinovi sedělo. Poslouchala jsem příběh jako audioknihu a své hvězdičky si zaslouží i Ivan Trojan - byl výborný!
Je dobré si připomenout, že ty opravdu důležité věci jsou zadarmo a jedinou výjimkou, kdy si za peníze můžeme koupit lásku, je koupě psa ;-)

Ťapulka
31.08.2020 5 z 5

Nádherná kniha, ve které je hodně příběhů a v každém z nich spoustu pravdy, poučení a tipu k zamyšlení. Gump a jeho příběh by měl čtenáře především naučit, že než zavírat oči před nepěknou a krutou pravdou, je lepší otevřít srdce a náruč. Kniha bude především vítána pejskomily, ale měli by si ji přečíst všichni, aby mohli udělat svět a nás lidi lepšími.

hana1105
31.08.2020 4 z 5

Krásný příběh. Chvílemi velice dojemný, ale také vtipný. Doporučuju přečíst. Uvědomíte si, že i zvířata mají srdce :)

LillyM.
31.08.2020 5 z 5

Něžné vyprávění pejska. Věděla jsem, že to bude srdcovka, ale taková, že se při tom rozbrečím? To ne. Je to úžasná kniha, které bych přidělila více hvězd, než je v nabídce. Chtěla jsem to jen tak přelouskat a vrhnout se na další knihu, ale jak to tak vypadá, asi si dám na chvíli od čtení oraz, a budu si v hlavě třídit myšlenky:)

lee5747
29.08.2020 4 z 5

Kniha příjemná, krásně a čtivě napsaná, jen na mě to bohužel byl moc krátký příběh, měla jsem asi velké očekávání.

Lucy.book
28.08.2020 5 z 5

Pěkná, ale i velice smutná kniha. Bylo mi Gumpa i ostatních pesanů moc líto. Příběh se hodí i pro děti a vyprávění psí řečí bylo milé. Ke knize se časem určitě vrátím a doporučila bych ji všem pejskařům.