Gump – pes, který naučil lidi žít

Gump – pes, který naučil lidi žít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436029/bmid_gump-pes-ktery-naucil-lidi-zit-faq-436029.jpg 4 1858 565

Gump série

Srdceryvné vyprávění očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu dosáhnout až za duhový most, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

Michaela91
26.10.2020 3 z 5

Na to jaký je kolem knihy rozruch tak to zase taková pecka nebyla. Knížka se četla dobře, ale asi bych jí nedávala tolik pozornosti.

Cortegos
26.10.2020 4 z 5

Příběh je hezký, citlivý, smutný i veselý a maximálně bych mu vytkl jistou jednotvárnost. Celý projekt si však zaslouží velké uznání. Ty lidi, co se na tom podílí jsou borci. Po přečtení jsem měl chuť si pořídit nějakého toho psíka.

natalie8531
26.10.2020 4 z 5

I když je příběh na mě až moc uspěchaný, a i když jsem se občas ztrácela v tom, jak dlouhý čas mezi jednotlivými částmi knihy uběhl, tak i těch málo řádků obsahovalo neuvěřitelně silné poselství, které se mi zapsalo hluboko do srdce.

Mrs.Depp
26.10.2020 5 z 5

Možná běžíš jako Gump, závod plnej pastí,
plnej překážek a křivd, plnej zklamání i strastí.
Stačí před zlem zavřít oči a jsi na jeho straně,
potom dobro je bez moci, protože netasí zbraně.
Nejde strkat hlavu do písku, pokud v tobě srdce bije
šance nikdy neumírá, dokud naděje v ní žije.

Nádherný příběh, který je zároveň taky smutný. Příběh o tom, jak jsou lidé schopni se chovat ke zvířatům a zároveň o tom, že naštěstí je ještě více těch, kteří pro psy dělají mnoho dobrého. Gump vypráví o tom, že i přes všechno špatné, co je člověk schopný psovi provést, pokud si pes někoho zamiluje, zachovává si svou oddanost po celý život a jeho láska je nekonečná, příběh který mě definitivně přesvědčil, že svoji příští psí lásku chci jít hledat do útulku a pomoct tak nějakému smutnému pejskovi udělat krásný život.
Kniha, která se ke mně dostala v pravý čas, v době kdy mě život zas jednou poslal až na úplné dno a díky Gumpovi (a mým dvěma psím slečnám) byly ty náročné dny aspoň o trochu snesitelnější a taky kniha, která mi připomněla, že možná je můj život těžký a moje srdce zlomené, ale vždy mě doma čekají dvě věrné, milované a oddané psí duše (a taky ta jedna lidská), za které nikdy nepřestanu děkovat, že ten boj zvládají se mnou a neopustily mě ani mě nikdy nezradí a vždy mě budou milovat z celého svého srdce a i to těžké mi udělají snesitelnější. JSME RODINA.
Kniha je plná úžasných myšlenek. Popisuje psí myšlení lépe, než kterákoli jiná kniha, kterou jsem kdy četla. Jen mě mrzí, že nebyla delší. Ale o to víc mi připomíná, že ten čas, který bych čtením strávila, můžu, musím a chci věnovat svým pejskům. Knížku budu všem a při každé příležitosti doporučovat všemi deseti a na film s mou oblíbenou Patricií Pagáčovou, moc milou a skvělou Olgou Lounovou, která mimochodem napsala pro Gumpa úžasnou písničku, a hlavně všemi těmi úžasnými a inspirujícími lidmi, kteří se o dobro pejsků starají a úžasným a statečným Gumpem a pejsky, o kterých ve svém příběhu vypráví, se nemůžu dočkat. Věřím, že zase potěší nejen zlomené a zklamané duše, ale úplně všechny, kterým se psi dostali do srdce :)
Myslím, že čtení této knihy je důležité, protože nám připomíná, abychom nemysleli jen sami na sebe, ale i na ostatní kolem nás, kteří to potřebují a abychom i my udělali aspoň něco málo pro pejsky v útulku, pokud to udělají aspoň někteří z nás, kteří si knížku přečtou, určitě splnila svůj účel.

Když mi osud dává za uši
a smutek drtí kosti na duši,
je naděje to jediný,
co mám.
Pak začnu zase bojovat,
přestanu svý rány litovat,
pro svůj život musí každý běžet sám.
NIKDY TO NEVZDÁM a tak to je!!!

Domka901
23.10.2020 3 z 5

Hezké čtení, ale tak odvařená, jak asi je široká veřejnost, z ní nejsem.

Lussy239
23.10.2020 2 z 5

Takový žánr knihy standardně nečtu, ale díky mediálnímu boomu jsem si knihu pořídila a nakonec i dočetla. Upřímně, nebyla jsem tak nadšená. Kniha sama o sobě má hezký příběh, který chvílemi trhá srdce. Proto mě i trochu mrzí, že mě kniha až tak moc nebavila, respektive, když jsem přestala číst, tak jsem neměla potřebu, hned jak to je možné, ve čtení pokračovat. Příběh a poselství knihy krásné ale jinak mě kniha neoslovila.

seiwaa
23.10.2020 5 z 5

Sama mám 3 fenečky, které jsou těmi nejvěrnějšími přítelkyněmi, vycítí lidskou bolest i radost a prožívají ji s vámi, jsou ochotni vám věnovat veškerou lásku i svůj život. Knížka má své mezery, ale příběhy popisované v ní vás prostě musí chytit za srdce. Stejně tak jako popisy Gumpa za všechny psy a zvířata, které nemají hlas. Chvílemi úsměvné a chvílemi velmi smutné. Velmi oceňuji práci lidí, kteří jsou v knize zmíněni (a jejich příběh s fotkami popsán i na konci knihy).

Radkas87
22.10.2020 5 z 5

Knizka se mi moc libila, i kdyz je pomerne kratka, tak ve mne vyvolala spoustu emoci od usmevu po slzy. Hezka oddechovka k zamysleni.

sarka.farka
19.10.2020 2 z 5

Na zaklade velke medialni masirky, at uz na knihu nebo pripravovany film, jsem cekala neco extra... Bohuzel ac kniha je celkem objemna, pribeh skoncil po 90 strankach... Psy mam rada, ale tento zpusob psani me nijak neoslovil...

m.valova
18.10.2020 5 z 5

Příběh Gumpa není vrcholem spisovatelského umění,ale zanechá stopu v srdci..a když jsem došla na konec knihy a viděla pravdivé osudy těchto němých tváří..bylo mi z některých lidí velmi smutno!

klara5574
17.10.2020 5 z 5

Úžasná knížka, která chytne za srdce každého pejskaře. Gumpův příběh byl smutný a krásný. Vyprávění Gumpa se hezky četlo a knížku jsem měla přectenou rychle, klidně bych četla dál.

Ellinek
14.10.2020 4 z 5

Jsem ráda, že někdo v našich vodách sepsal podobnou knížku. Není to žádné velké čtení, není to žádná velká literatura, ale nese v sobě důležité poselství, které by si měl uvědomit každý člověk. Pes není věc, je to živá bytost se svými pocity. Mnoho myšlenek v knize jsem objevila již dříve, díky tomu, že jsem vyrůstala se smečkou psů kolem. Pes tady není pro nás, ale my jsme tady pro psy. Co jiného mají, než právě nás? Bylo by naivní myslet si, že tahle kniha něco velkého změní, ale pokud si alespoň pár lidí uvědomí, o co ve skutečnosti jde, zamyslí se nad sebou a sám u sebe zkusí něco změnit, pak máme vyhráno. Svět nezměníme, ale můžeme začít u sebe. Je to příjemná povídka, která otevře oči každému, kdo příběhu skutečně naslouchá.

Warty
14.10.2020 3 z 5

Hezký, místy smutný příběh jednoho psího života. S dobrým koncem.

frantisek0724
09.10.2020 3 z 5

Asi jsem čekal něco víc, možná mi úplně nesedl autorův styl PSAní. Zvířata, psy nevyjímaje, mám rád. Přez to mě kniha neuchvátila, slzy jsem neronil. A to se nepovažuji za necitu.
Svoji délkou bych knihu označil spíše za povídku. Myšlenky v knize nejsou nikterak objevné, záleží asi na každém, zda k pochopení těch nejzákladnějších principů šťastného bytí potřebuje čtyřnohého kamaráda.

x-lee-x
07.10.2020 5 z 5

Velmi jednoduše tu autor ukazuje základní fakt a to, že pes není věc. Je to živý tvor. A jako každý živý tvor má určité potřeby a mezi nimi je i láska, kterou dokáže v nezměrné míře vrátit. Jejich osobnosti jsou rozmanité asi jako u lidí. Takže nemůžeme přistupovat ke všem stejně a ani očekávat, že se budou nějak chovat jen proto, že ten minulý to dělal.
Je důležité pozorovat a poznávat každého jedince tak jako bychom se setkali se psem poprvé. Jen to nám umožní najít společnou řeč.
Dle mého názoru je moc dobře, že je to napsáno takto jednoduše, protože to tím pádem můžou číst i děti u kterých je toto sdělení bude provázet životem. Řekněme si na rovinu, kterej dospělej člověk, který věří, že pes patří na řetěz půjde a koupí si knížku Gump?

Pistácie
07.10.2020 3 z 5

Miluju psy a líbilo se mi, že autor pod rukama vytvořil celkem dojemný příběh, který si zamiluje spoustu milovníků psů. Je super, že se v knize snažil poukázat na problematiku týraných psů nebo množíren. Některé části mi ale přišly dětinské a nereálné. Že by pes přemýšlel doslova a takto do detailů jako člověk a popisoval čtenáři tolik podrobností? Musím ale uznat, že to bylo popsáno ze zajímavého úhlu pohledu, očima psa. Proč ne. Zase jiná ich forma (němé zvíře), se kterou jsem se dosud nesetkala. Ale upřímně jsem nečekala, a nemile mě zaskočilo, že kniha náhle a rychle skončila. Přišlo mi to dost krátké. Těšila jsem se, že to bude pokračovat o pár desítek stránek dál. Bohužel.

Lady.Lucrezia
04.10.2020 3 z 5

Kniha myšlenkou hluboká jako psí oči, hravá jako štěně a smutná jako minuty na veterině. I přes to všechno, mě zpracování příběhu psa Gumpa příliš neoslovilo.

Petra21
03.10.2020 4 z 5

Tohle nádherné miloučké počteníčko mě zahalilo do té nejhebčejší deky lásky a porozumění. Vskutku silný emocionální zážitek a ano, možná chtěl ten malý chlupáč Gump za každou cenu rozplakat obecenstvo, možná jde o příliš lacinou hru na city, ale pokud bude jeho veliké poselství skutečně vyslyšeno, vše odpouštím. Věřím, že po přečtení roztaje i to nejzatvrdlejší lidské srdce!

Verunka289
01.10.2020 5 z 5

Knihu jsem dočetla jen s velkým sebezapřením. Ne snad proto, že by se mi nelíbila, ale proto, že jsem ji prakticky celou probrečela....

Dudek25
01.10.2020 5 z 5

A mě se kniha moc líbila byla přečtena rychle ale vím ze to nebude naposled .. opravdu moc krásný příběh každý to asi bere jinak já sem pučičář. .....