Gričská čarodějnice I. - Tajemství krvavého mostu 2

Gričská čarodějnice I. - Tajemství krvavého mostu 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327149/bmid_tajemstvi-krvaveho-mostu-2-QMO-327149.jpg 4 202 36

Dokončení prvního dílu legendární ságy Romantický a vzrušující příběh z doby vlády Marie Terezie, který se opírá o množství autentických dokumentů a svědectví pamětníků, je důkazem toho, že lidská zběsilost, hysterie a pověrčivost mohou za vhodných okolností překročit všechny myslitelné meze. V Záhřebu na Griči je v noci pod Krvavým mostem nalezena mrtvola magnáta zabaleného v modrém plášti se srdcem propíchnutým zlatou jehlou a přiloženým pergamenem s nápisem... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Grička vještica 1 - Tajna Krvavog mosta

Kerberos
08.07.2017 5 z 5

Poprvé jsem četla na střední a tehdy jsem to hltala po nocích.Po dvaceti letech se mi to znovu líbilo.

nicolettkaa
17.06.2017 3 z 5

Už je to nějaký pátek, co jsem knihu četla. V mých náctiletých letech se mi hodně líbila. Bohužel nikdy jsem nesehnala kompletní ságu a po těch letech mám obavy, zda bych z knihy měla stejné pocity.....

Edit: Nakonec jsem to riskla a zkusila si knihu přečíst znovu. Bohužel už mě nezaujala, tak jako dřív. Místy mě i nudila. A proč je proboha nové vydání rozděleno do dvou dílů?

izfnp
12.01.2017 5 z 5

Určite najlepší diel Čarodejnice. Výborne napísané, tajomné, napínavé, historicky presné, s množstvom intríg a troškou lásky. So zaujímavými postavami i skvelým koncom. Knižku som čítala pred viac než 10 rokmi, no stále ju mám v pamäti ako jeden z najlepších historických príbehov. Vlastne si tak hovorím, že sa k nej čoskoro asi vrátim.

Andrea81
22.12.2016 2 z 5

Moc mě to nebavilo. Musela jsem se knihou doslova prokousat.

Luccy78
22.01.2016 4 z 5

Ze začátku knihy jsem myslela, že ji odložím a ani nedočtu. Za nějakou dobu se příběh tzv. "rozjel" a vtáhnul mě do děje a nedokázala jsem přestat číst, přestože má kniha skoro 600 stran. Tajemné vraždy, intriky a lsti, bohaté hostiny, kde víno teče proudem a stoly se prohýbají jídlem a jako třešinka na dortu čistá a věrná láska.. Prostě nešlo přestal číst, když ke všemu samotné rozuzlení a vysvětlení přišlo na posledních stránkách knihy. Takže za mě, moc hezká kniha a doporučuji k přečtení!

1v8na
27.08.2014 5 z 5

spoiler - Tato kniha stála za to. Příběh byl napínavý až do poslední stránky. Příběh je plný lásky, ale i klamstev. Ženy byly již v minulosti pěkné svině, ale díkybohu jsem zatím nepotkala žádnou takovou, jako byla v knize baronka Lehotská. Největší kladnou, milou a dobrou postavou byl hrabě Meško a jeho milá Stanka.

Ajuška33
14.10.2013 5 z 5

prosím Vás kde by som mohla kupiť všetky diely Gričskej čarodejnice

GepardLady
03.11.2012 5 z 5

Přečetla jsem tři díly. Mé celkové hodnocení viz III. Kladivo na čarodějnice.

SaDiablo
04.08.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla půjčenou před třemi čtyřmi lety a další díly jsem nečetla, příběh se mi každopádně vryl pod kůži a trvalo mi asi den, než jsem se začetla do knihy, kterou jsem dostala na Vánoce a strašně na ni byla zvědavá. Najednou mi děj přišel vleklý a nudný, jak jsem se ale smířila s koncem Krvavého mostu, četlo se samo. :-) Skvělá kniha, třeba někdy zabrousím i k dalším nenávazným dílům. Na knize mi imponovalo i to, že je z roku 92 a autorka mě dokázala do děje takto vtáhnout i v poměrně nízkém věku.

kuti
29.06.2012 5 z 5

Podle mne lepší než slavný román o Čachtické paní. Jasně, tohle není podle skutečného příběhu. Ale připadá mi to zajímavější a různorodější.

Budly
19.05.2012 5 z 5

Každý človek má nejakú knihu, ktorá mu otvorila svet literatúry, ukázala mu všetky krásy a prinútila ho dočítať to dokonca a nielen to, ale začať čítať aj iné knihy. Pre mňa to bola táto kniha (akurát ma irituje, že tu je to rozdelené do dvoch častí). Do ktorej som sa neodvratne zamilovala. Myslím, že som ju dočítala za dva dni, ktoré boli najkrajšie dva dni strávené čítaním, kedy som sa od toho nemohla odtrhnúť, nemohla som to prestať čítať.

maryzka
04.05.2012 2 z 5

možná že to člověk bude číst znova je tam tolik toho objevného

gfdsa123
18.10.2011 5 z 5

Od začátku do konce jsem se nenudila, zápletky jsou zajímavé a vše má pěkný spád.

Ronee
06.08.2011 5 z 5

Najviac sa mi páčila postava Stanky, lebo... a viac o nej nemôžem napísať, lebo by som prezradila dej. A ešte Jurica.

Kachorra
14.07.2011 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl, který jsem četla několikrát a vždy i dočetla. Má bohatý děj a i když v prvním díle neprobíhalo upalování čarodějnic, nevadilo mi to. Pokračování pro mě bylo zdrojem informací o slavné císařovně Marii Terezii a jejích potomcích. Velkým plusem je také to, že příběh je inspirován skutečností a opírá se o autentické dokumenty. Bohužel to není jen spisovatelčin výmysl.

bovinka
30.11.-0001 odpad!

Tak toto byl taky zážitek... Bože chraň mě... neskutečná slátanina. A vrchol všeho, doporučil mi ji chlap. Hluboce se nad tím zamýšlím a knihu jsem prostě nedočetla!