Gričská čarodějnice 2. - Komtesa Nera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl historické ságy je věnovaný dobrodružstvím mladé a krásné chorvatské komtesy v době panování císařovny Marie Terezie. Autorka sleduje v rámci historických událostí 18. století, kdy v Chorvatsku vrcholí jezuitské procesy a upalování čarodějnic, životní příběh osiřelé komtesy, které tragický osud rodičů prozradí na smrtelné posteli její babička. ISBN pro soubor: 80-7116-754-1 Dívka, která přitahuje všechny muže a odmítá všechny nápadníky, zasvětí svůj život pomstě. Netají se svými osvícenými názory, až se nakonec ocitne na hranici jako jedna z obviněných čarodějnic. Nečekaná záchrana přijde v poslední chvíli a dívčin osvoboditel, kapitán Siniša Vojkffy, se stane zároveň pomocníkem při pátrání po vrahu její matky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61453/gricska-carodejnice-2-komtesa-nera-4mR-61453.jpg 4.590
Série

Gričská čarodějnice / Gričská čarodejnica 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Ivo Železný
Orig. název

Grička vještica 2 - Kontesa Nera

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Gričská čarodějnice 2. - Komtesa Nera

Přidat komentář
pedroK
10.09.2018

Druhý díl jsem dočetla, ale nevím jestli budu pokračovat dál. Styl psaní Zagorky je čtivý, téma poutavé, ale..hlavní hrdinka byla tak násilně divoká a nespoutaná, umanutá, umíněná koza, že mě to asi naprosto otrávilo. Kniha vlastně žádný konec nemá. Uprostřed děje je šlus a vy musíte vzít další díl. A na to já asi už zvědavá nejsem. Oproti prvnímu dílu zklamání.

Jája92
03.02.2018

Zajímavé čtení.

moničina
02.10.2017

Krásny diel, veľmi smutný, aj som si pri čítaní poplakala. Tá doba musela byť strašná a môžeme byť radi, že žijeme teraz. Výborne vykreslené postavy, napínavý dej, romantika a samozrejme, historické súvislosti.

Corly
17.02.2017

Siniša a Nera....ó, jééé....jak jsem jim fandila a jak mě štvali...:-)

,,Kdybych mohl najít papír velký jako celá země a spotřebovat naň veškerou krev svého těla,ještě by mé srdce nestačilo vypovědět všechnu lásku,kterou k Tobě cítím.Vím,že jsi nedosažitelná,ale jsem šťastný,protože celá má hruď je vyplněna Tebou..."

Januletta
02.02.2016

Ze všech dílů Gričské čarodějky jednoznačně nejlepší :-) Líbila se mi celá serie, ale tahle je top.

1v8na
27.08.2014

spoiler - Kniha byla opravdu zajímavá. Udivuje mě, jak se lidé nechávali strhnout historkami a pověrami. Tak bylo lehké je oklamat a třeba je i okrást.

GepardLady
03.11.2012

Přečetla jsem tři díly. Mé celkové hodnocení viz III. Kladivo na čarodějnice.

Budly
19.05.2012

Neviem sa rozhodnúť, ktorú z týchto prvých dvoch dielov mám najradšej, ale asi to predsa len bude tá jednotka, možno práve preto, lebo bola prvá. Táto je o dosť temnejšia a hrozivejšia, ale čím viac si človek zisťuje o tomto období upalovania čarodejníc, zisťuje, ako veľmi dobre je to napísané a koľko si toho musela autorka zistiť. (Obsahuje to najkrajšie romantické listy, ktoré som kedy čítala.)

1