Gričská čarodějnice 3. - Kladivo na čarodějnice

Romantický milostný příběh z 18. století o ženě, která je obžalovaná z čarodějnictví, je třetí částí dobrodružného historického cyklu. Děj se odehrává v Chorvatsku a jeho hrdiny jsou krásná komtesa Nera a mladý hrabě Siniša, oba s pohnutou minulostí. Dívka si znepřátelí okolí nejen svou krásou, ale i statečností, s níž čelí jezuitským procesům. Nepřáteli této dvojice jsou příslušníci místní šlechty i císařského dvora stejně, jako prostí lidé, kteří pod vlivem kněží pověrám o čarodějnicích věří. Když mladá dvojice překoná spleť intrik, pronásledování a nenávisti a zdá se, že nebezpečí je zažehnáno, dochází v závěru románu k únosu krásné komtesy. ISBN pro soubor: 80-7116-754-1...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61448/big_gricska-carodejnice-iii-kladivo-na--PNr-61448.png 4.492

Gričská čarodějnice / Gričská čarodejnica 3.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ivo Železný

Grička vještica 3 - Malleus maleficarum

Kniha Gričská čarodějnice 3. - Kladivo na čarodějnice

nicolettkaa
26.05.2020

Knížce by neuškodilo, kdyby měla alespoň o 100 stran míň. Události se opakovaly dokola a dokola. Sice došlo k některým velkým odhalením....ale k čemu to vedlo? Konec už mě opravdu nebavil. Další díly si přečtu, protože mě zajímá, jak všechny ty pletichy nakonec skončí, ale jednou a dost.

1v8na
27.08.2014

Byl to velmi napínavý příběh. Jen mne udivuje, jak byli lidé hloupí a naivní a nechali se sebou tak snadno manipulovat.

GepardLady
03.11.2012

I. Tajemství krvavého mostu jsem přečetla takřka jedním dechem, i když rozjezd byl trochu pomalejší.
II. Komtesa Nera: Zřejmě nejlepší díl ze všech třech, které jsem přečetla.
III. Kladivo na čarodějnice: Druhá polovina už začala trochu umdlévat. Je to tím, že když se člověk v téhle sérii dostane až sem, už na začátku prohlédne kdejakou zápletku a ví, že se vyřeší důvtipem a bojovností hlavních hrdinů, jako všechny ostatní. A pomalu to začíná být nuda.
IV. Sokyně Marie Terezie: Tu už hodnotit nebudu, protože jsem ji nepřečetla. Po cca 50 stránkách jsem to vzdala.

maryzka
04.05.2012

mavanea to řekla dobře ani bych to neuměla popsat lépe.