Gričská čarodejnica II. - Spolok diablov

Gričská čarodejnica II. - Spolok diablov https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127486/gricska-carodejnica--127486.jpg 5 60 3

Dej druhého zväzku sa odohráva v prostredí chorvátskej šľachty za čias panovania Márie Terézie. MALLEUS MALEFICARUM - tak znie titul tohto diela v origináli - bola zbierka zákonov, podľa ktorých súdili ešte v staroveku čarodejnice a ktorá dávala sudcom i ostatným predstaviteľom svetskej a cirkevnej moci široké možnosti prenasledovať nevinné obete. Okolo krásnej a bystrej kontesy Nery Keglevičovej sa postupne sformuje skupina mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú s nasadením vlastných životov bojovať za odstránenie týchto nezmyselných a krutých zákonov, proti hlúposti a poverčivosti. Podobne ako Gričská čarodejnica aj Spolok diablov je plný prekvapujúcich zvratov a miestami pripomína napínavú detektívku.... celý text

Kutcho
16.02.2024 5 z 5

Druhý diel mi v porovnaní s tým prvým prišiel o stupeň lepší. V prvom sa niečo dialo, ale väčšina veci bola na pozadí a čitateľ sa až na konci dozvedel, o čo celú dobu išlu. V dvojke sa deje niečo stále a čitateľ je s tým oboznámený. Trochu ma zamrzel koniec a mam obavy, aby sa z celého príbehu nestala ľúbostná telenovela. Začalo to mať totiž mierne taký nádych.

RADIN
25.02.2018 5 z 5

Kniha je super,dej je napínavý až do konca.Veľmi som ocenil pomoc Sinišu Nere, keď sa jej všetci otočili chrbtom,aj keď o to zo začiatku nestála.

Ivan F
07.10.2013 4 z 5

Ako dieťa som bol z tejto knihy unesený, dnes, by som ju prečítal už len ťažko. Veľmi pekné historické čítanie, ktoré má však tú smolu, že sa na ňom čas dosť podpísal, najmä štýl akým je kniha písaná, je taký dosť amatérsky.