Gričská čarodejnica II. - Spolok diablov

Dej druhého zväzku sa odohráva v prostredí chorvátskej šľachty za čias panovania Márie Terézie. MALLEUS MALEFICARUM - tak znie titul tohto diela v origináli - bola zbierka zákonov, podľa ktorých súdili ešte v staroveku čarodejnice a ktorá dávala sudcom i ostatným predstaviteľom svetskej a cirkevnej moci široké možnosti prenasledovať nevinné obete. Okolo krásnej a bystrej kontesy Nery Keglevičovej sa postupne sformuje skupina mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú s nasadením vlastných životov bojovať za odstránenie týchto nezmyselných a krutých zákonov, proti hlúposti a poverčivosti. Podobne ako Gričská čarodejnica aj Spolok diablov je plný prekvapujúcich zvratov a miestami pripomína napínavú detektívku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127486/gricska-carodejnica--127486.jpg 4.655

Kniha Gričská čarodejnica II. - Spolok diablov

RADIN
25.02.2018

Kniha je super,dej je napínavý až do konca.Veľmi som ocenil pomoc Sinišu Nere, keď sa jej všetci otočili chrbtom,aj keď o to zo začiatku nestála.

Ivan F
07.10.2013

Ako dieťa som bol z tejto knihy unesený, dnes, by som ju prečítal už len ťažko. Veľmi pekné historické čítanie, ktoré má však tú smolu, že sa na ňom čas dosť podpísal, najmä štýl akým je kniha písaná, je taký dosť amatérsky.