Gričská čarodějnice 4. - Sokyně Marie Terezie

Krásnou Neru připoutá císařovna Marie Terezie k službě u vídeňského dvora, aby pomocí jejího půvabu přemohla svou sokyni, milenku císaře Františka Štěpána Vilmu Auerspergovou. Rozehraje svou hru s mistrnou bezohledností, ale ani Vilma nelení a do protiofenzivy zapřáhne i zárodky černých neštovic... Druhou frontu otevře následník trůnu Josef - proti temnému vlivu jezuitů. Habsburský dvůr opanují intriky a - smrt. ISBN pro soubor: 80-7116-754-1...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61449/big_gricska-carodejnice-4-sokyne-marie--TYO-61449.png 4.286

Gričská čarodějnice / Gričská čarodejnica 4.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ivo Železný

Grička vještica 4 - Suparnica Marije Terezije I

Kniha Gričská čarodějnice 4. - Sokyně Marie Terezie

nicolettkaa
02.06.2020

Ještě že tento díl byl o něco kratší než ty předešlé. I tak mi přišlo, že se na tolika stránkách zas až tak mnoho nestalo .Spíš si jen autorka udělala základ pro další díl. SPOILER Sice pár lidí umřelo, ale kdo ví, jak to ve skutečnosti (další díl) bylo.

Durancie
19.11.2017

Dostalo mě, jak Marie Terezie šikovně vyřešila otázku nešťastného manželství svého syna Josefa.

cygnus
06.07.2017

V původní předválečné versi má tento díl název "Černý kabinet Marie Teresie". I jiné části série (původní počet je 6) se jmenují jinak.

1v8na
27.08.2014

spoiler - Chvílemi už mi bylo z těch intrik až na zvracení. Je to nehorázné, kam až byla Marie Terezie schopna zajít, jen proto, aby dosáhla svého. V knize je to popsáno do detailu. Jen mě udivuje, že i Marie Terezie byla tak trochu blbá a držela si u dvora jezuity.

maryzka
04.05.2012

dolejší komentář to vystihl pěkně samé intriky.