Gričská čarodejnica IV. - Dvorná kamarila

Štvrtý zväzok Zagorkinho románového cyklu Gričská čarodejnica. Dej sa odohráva v Rakúsko - Uhorsku a čiastočne v talianskej Parme za vlády Márie Terézie a jej syna Jozefa II., ktorý ju vystriedal na tróne. V prvej časti sledujeme predovšetkým osudy krásnej a šľachtenej grófky Nery Vojkffyovej a jej muža Sinišu, ktorým sa napriek nepriazni kráľovnej a intrigám jezuitov podarilo napokon stretnúť a šťastne sa vrátiť do rodného Chorvátska. Ústrednou postavou druhej časti, nazvanej príznačne Burič na tróne, je Jozef II. Autorka idealizuje postavu tohto osvieteného panovníka, ktorý si získa sympatie čitateľov svojimi reformami aj osobnými vlastnosťami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127489/gricska-carodejnica-iv-dvorna-kamarila-127489.jpg 4.237
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Smena

Grička vještica - Dvorska kamarila, 1964

Kniha Gričská čarodejnica IV. - Dvorná kamarila

RADIN
01.04.2018

Najslabší diel,kniha ma bavila po rozuzlenie Nery a Sinišu,ako sa začal dej točiť okolo Jozefa kniha ma prestala baviť,nemám rád knihy kde je hlavnou postavou král alebo královna a postava Jozefa ll. sa mi vôbec nepáčila.Bol to chudák.Vraj aká veľká láska to bola medzi Sinišom a Nerou,keby Nere nedal Rosenberg prečítať list od bielej masky,tak by sa začala pelešiť s tým úbožiakom Jozefom II.

moničina
02.10.2017

Výborné završenie trilógie a šťastný koniec.

Ivan F
17.12.2013

V tomto diely už šiel románový cyklus do kytičiek. Je to rozvláčne rozprávanie o dvorných intrigách, ktoré však nedosahujú kvalít Dumasových románov. No a druhá časť venovaná Jozefovi II. je už takmer čitateľským utrpením. Z ohľadom na kvalitu cyklu však nejdem s hodnoteným nižšie.