Gričská čarodějnice 5. - Dcera Marie Terezie

Láska ve všech podobách, rafinované intriky, pestrý život chorvatské šlechty i rakousko-uherského císařského dvora za dob vlády Marie Terezie. Středem pátého dílu románu Gričská čarodějnice je sílící roztržka mezi osvíceným následníkem trůnu Josefem a jeho absolutisticky panující matkou, ovládanou kněžími a intriky princezny Amélie, jedné z dcer Marie Terezie. Princezna, která se právě stala vévodkyní parmskou, tvrdě bojuje o své místo na slunci a její boj o moc je provázen řadou dramatických a záhadných událostí. Navíc se v tomto díle objevuje znovu vrah devíti šlechticů od záhřebského Krvavého mostu. ISBN pro soubor: 80-7116-754-1...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61451/big_gricska-carodejnice-5-dcera-marie-t-7NG-61451.png 4.272

Gričská čarodějnice / Gričská čarodejnica 5.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ivo Železný

Grička vještica 5 - Suparnica Marije Terezije II

Kniha Gričská čarodějnice 5. - Dcera Marie Terezie

nicolettkaa
03.06.2020

K této knize by se hodilo říct: "To že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou."
Přestože mi postava princezny Amelie byla na začátku dost protivná, ke konci jsem jí začala fandit a jsem zvědavá na její další činy.
Kniha se čte dobře, stránky rychle ubíhají, přesto lepší hodnocení dát nemohu.

1v8na
27.08.2014

Je to velmi pěkný díl, jen ty dvorské intriky mi opravdu lezou krkem.

hortenzie
31.05.2013

Pokračuji v hodnocení jen 3 hvězdičkami, očekávala jsem asi více. Jako odpočinková četba se to dá číst, historické údaje jsou nepřesné - jde spíš o romantické vyprávění, které je těžkopádnější, v překladu mi vadí užívání některých slov - magnátské dcery místo šlechtické dcery, vlásenka místo paruka apod.

maryzka
04.05.2012

kdo chce beltetristickou historii a popis vlády Marie Terezie a roztršky s osvícenou panovnicí pak hurá do čtení.