Gregor a svet v podzemí

Gregor a svet v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449783/bmid_gregor-a-podzemstania-Ytf-449783.png 4 115 30

Detská séria od autorky svetového bestsellera Hry o život! Namiesto toho, aby Gregor strávil leto v tábore, sa musí starať o malú sestru Čižmičku. Jedného dňa sa spolu prepadnú cez rošt v práčovni dolu a ocitnú sa v tajomnom svete – Podzemi. Ľudia v ňom žijú s pavúkmi, potkanmi a so švábmi, ale krehký mier sa môže každú chvíľu zmeniť na otvorenú vojnu. Gregor čoskoro zistí, že staré proroctvo predpovedalo jeho príchod a osud Podzeme je v jeho rukách. Ak bude nasledovať znenie veštby, môže navyše vyriešiť najväčšiu záhadu svojho života – nájsť strateného otca...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Gregor the Overlander , 2003

Svica
24.07.2019 4 z 5

Jednoduchý a svižný příběh o světě v podzemí. Pro mladší čtenáře naprosto ideální. Je tam akce, napětí i překvapení a zajímavá zápletka. Mně se to moc líbilo a Gregorovi i jeho malé sestře hrozně fandím.

trudoš
21.07.2019 2 z 5

Relativně neoriginální dětská fantasy, jejíž největší předností je čtivost. A rovnou přiznávám, že jsem něco podobného od Suzanne Collinsové vážně nečekal. To se ovšem naplno projevuje má neinformovanost, protože Gregor a město pod městem není novou knihou, ale autorčiným debutem, který vyšel ještě před toliko slavnými a oblíbenými Hunger Games. Dokonce ještě dřív, než tematicky podobný Ztracený svět v Podzemí pánů Rodericka & Gordona. Přesto, i s přihlédnutím k těmto skutečnostem, nedokážu ke Gregorymu přistupovat nějak zásadně pozitivně. Příběh sice sviští jak po drátkách, ale jeho koncepce byla zastaralá už v době, kdy opice spadla ze stromu a usoudila, že bude člověkem. Možná je to jen věkem, ale motivy bájných proroctví, ke kterým hrdina přijde jak slepý k houslím, mě už prostě netáhnou. Navíc se to celé odvíjí v poměrně hodně vyjetých kolejích, nemluvě o konci, který mě málem rozesmál k pláči, když protagonisté vyrukovali hned s druhou věštbou, neboť první byla úspěšně naplněna.

RájKnihoHolky
28.04.2019 4 z 5

Tohle je knížka určená spíše pro mladší čtenáře, ale to mi vůbec nevadilo. Příběh je v celku jednoduchý a autorka se nezdržuje se zbytečným popisováním. Kniha je velmi čtivá a děj neuvěřitelně rychle utíká. Je to napínavé a pro starší čtenáře příjemně oddechové. Postavy jsou super, hlavně malá Botka, ale co mi trošičku vadilo bylo Gregorovo příliš vyspělé jednání. Jinak jsem byla s knihou moc spokojena.

Piškotek_123
13.04.2019 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná! ❤
Moc se těším na druhý díl, a doufám, že bude stejně dobrý jako tento. Miluju knihy, které mě do sebe vtáhnou a nepustí, dokud nedojdu na poslední stranu. Chvílemi jsem si připadala, jak Bastien z Nekonečného příběhu - zavřený na půdě, kouše jablko a hltá stránku po stránce. Jako by mi najedou bylo znovu 10 let....krásný to pocit!
Kdyby to bylo možné, udělila bych další hvězdičku za skvělý překlad a práci editorů :). Není nic horšího než kniha plná chyb a překlepů, zejména pro děti, a že jich poslední dobou vychází...
Co mě ale nejvíc překvapilo je, že v angličtině již dávno vyšla celá série, a první díl, který vyšel už v roce 2003, se překladu do češtiny dočkal až v minulém roce. Snad se děti brzy dočkají dalších dílů. :)

petuzla5591
31.03.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu chytla. Od autorky jsem četla Hunger games, které mě bavilo a když jsem uviděla tuto knihu, řekla jsem si, proč ji nezkusit. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla. Příběh je velice zajímavý, Podzemí, kde se většina příběhů odehrává mne zaujalo stejně tak, jeho obyvatelé. Určitě si nenechám ujít další díly a jen doporučuji.

Nel.K.
25.01.2019 5 z 5

Za mě tedy do startu naprosto špatný úsudek, uviděla jsem Suzanne Collins a hned přihodila k objednávce z e-shopu a až doma jsem zjistila, že se jedná o knihu pro děti :). Nicméně..když už byla doma, tak jsem jí louskla, samozřejmě. Jako dospělák bych jí dala hodnocení nižší, ale kdyby mi, jako malé, mamka takovou knihu předčítala po večerech před spaním, byla bych z ní úplně vedle, tím jsem si jistá (a popravdě se mi líbila i teď), takže plný počet hvězd. Myslím, že to je kniha, která dětem určitě pomůže rozvíjet fantazii a těm, kteří se brání čtení, by možná mohla tato paráda pomoci změnit názor.

pink_ivy
15.01.2019 3 z 5

Kdysi dávno jsem příběh o tom, jak někdo spadne do podzemí četla a pamatuju si, že mě to hrozně bavilo. Takže v souvislosti s tím a taky s tím, že se mi líbí, jak Suzanne Collins píše jsem se rozhodla si to přečíst. No ale z výsledku jsem byla docela zklamaná, na knížce nebylo vůbec nic, co by mě zaujalo. Příběh byl takový hrozně předvídatelný a bez většího nápadu (s těmi tvory, co žili v podzemí se dalo výborně vyhrát a ne z nich udělat jen větší verze normálních zvířat žijících na Zemi), styl psaní se mi vůbec nelíbil, zdálo se mi to psané hrozně jednoduše (resp. bylo na tom strašně vidět, že je to psané pro děti) a s postavami jsem se absolutně nedokázala zžít. Hlavní hrdina byl takový nemastný, neslaný a jeho dvouletá sestra tam byla víceméně hrozně na obtíž.

milunka21
28.12.2018 5 z 5

Rozhodně nesrovnávejte Hunger games, protože Gregor je pohádka na motivy Alenky. Skvělá čtivá dobrodružná kniha. Doporučuji.

karinga
27.12.2018 5 z 5

Kniha je pro čtenáře od deseti let a pevně věřím, že i ti se u čtení budou trochu bát. Titulní hrdina je správňácký a jeho dvouletá sestřička vás bude rozesmávat. Rozhodně v knize není nouze o akci a napětí, ačkoli se občas konflikty vyřeší až podivuhodně jednoduše. Na druhou stranu - konečně YA, ve které to není zbytečně užvaněné a nacpané pocity (snad proto, že je Gregorovi teprve jedenáct). Kdybych ji četla v těch -nácti, určitě by patřila mezi moje TOP knihy a čekala bych nadšeně na pokračování. Ideální způsob, jak přivést děti k četbě.

niknikita
13.12.2018 5 z 5

Snad to byla správná volba pro mého vnuka, protože ani já jsem se nenudila.
Je to fantazie, je to o zodpovědnosti a je tam napětí od A do Zet. A ta krásná obálka je bonus.